„Raptors“
III kėlinys, 2 min.
62
:
54
Atsinaujins po sek
„Grizzlies“

E.Jankauskas: „Mums viską sumaišė tas dalykas, kuris jau seniai trukdo“ Slovėnijos treneris: „Tokių įvarčių praleisti negalime“ (1)

2016.09.04 22:17
Edgaras Jankauskas | Fotodiena nuotr.

Edgaras Jankauskas | Fotodiena nuotr.

Lietuvos futbolo rinktinė šįvakar pradėjo savo 2018 metų pasaulio čempionato atrankos ciklą ir jis prasidėjo apmaudžiomis lygiosiomis su Slovėnija: 2-2. Lietuviai po pirmo kėlinio pirmavo 2-0, bet paskutinę pridėto laiko minutę praleido antrą įvartį ir atrankos ciklas prasidėjo, iškovojant tašką.

Po rungtynių Lietuvos rinktinės treneris Edgaras Jankauskas neslėpė liūdesio, tačiau labiau norėjo pažymėti pozityvesnes Lietuvos rinktinės žaidimo akimirkas. Treneris taip pat pabrėžė, kad Lietuvai koją pakišo vėl ta pati problema – rinktinės futbolininkų žaidybinės praktikos stoka.

„Liūdna, kada praleidi įvartį kartu su teisėjo švilpuku, bet aš norėčiau fokusuotis ties pozityvesniais dalykais, komandos žaidimu, vienybe, kova. Žinoma, toks scenarijus yra žiaurus, kai praleidi įvartį paskutinę sekundę, bet futbolas kartais būna žiaurus“, – sakė E.Jankauskas.

„Tai buvo geros, kovingos rungtynės prieš labai stiprią komandą, pabrėšiu – labai stiprią. Vaikinai kovėsi didvyriškai, gerai išeidavo į atakas, kontroliavo kamuolį. Tikrai parodėme, kad galime žaisti futbolą. Nereikia mojuoti kardais ir sakyti, kad esame vienodo lygio komandos ir mes tikrai nesame tokio lygio komanda kaip Slovėnija, bet mūsų parodymas kovingumas yra vertas pagarbos. Tokio lygio rungtynių pabaiga visada bus sunkesnė, nes prie tokio intensyvumo ir fizinės kovos ne visi mūsų žaidėjai yra pasiruošę žaisti ir tokiose rungtynėse tai pasimato. Tikiuosi, kad ateityje mūsų futbolininkai jau bus pripratę prie tokio lygio rungtynių, bet šiuo metu taip nėra“, – tęsė treneris.

„Vyrai iš savęs atidavė viską, viską paliko aikštėje, tuo ir norėčiau pasidžiaugti labiau. Slovėnija rungtynių pabaigoje turėjo daugiau jėgų nei mes, jie ir statistiškai ilgiau kontroliavo kamuolį, o žaidimas be kamuolio atima daugiau jėgų. Pirmo kėlinio pradžia taip pat buvo sunki, bet vyrai po to sugebėjo perimti viską į savo rankas ir dar pieš du įvarčius turėjome dvi progas įmušti. Net ir antrajame kėlinyje turėjome kelias geras progas įmušti trečią įvartį“.

„Didžiuojuosi savo komanda, kadangi surengėme daug atakų, kontroliavome kamuolį, įmušėme du įvarčius ir turėjome dar daugiau progų. Taip pat norėčiau padėkoti fanams, kurie susirinko per tokį lietingą orą, nes jų palaikymas labai jautėsi“, – fanų neužmiršo E.Jankauskas.

„Pirmasis kėlinys buvo tikrai geras, buvo dalykų, kurie nesigavo, bet buvo dalykų, kurie tikrai gerai gavosi, o kai kurie ne taip gerai. Mūsų presingas davė naudos ir taip įmušėme antrą įvartį. Bendrai paėmus tai buvo labai geros rungtynės. Dabartinė nuotaika neleidžia visko gerai įvertinti, bet mes sąžiningai atlikome savo darbą, niekas savęs negailėjo, turime daug sumušimų, nubrozdinimų ir aš dėkoju savo vyrams“, – savo futbolininkai didžiavosi E.Jankauskas.

Apie futbolininkų patirtas traumas šių rungtynių metų E.Jankauskas sakė: „Fiodoras Černychas stipriai sumušė šonkaulius, Artūras Žulpa patyrė peties sumušimą ir visi likę turi „gražių“ mėlynių. Prieš tokius stiprius varžovus visi mūsų keitimai yra priverstiniai, nes keičiame tuos žaidėjus, kurie jau visiškai nebeturi jėgų ir daugiau negali mums padėti, tačiau ir po keitimų pasirodę žaidėjai, kaip Mindaugas Grigaravičius, sužaidė tikrai gerai.

„Mums viską sumaišė tas dalykas, kuris mums jau seniai trukdo. Tai mūsų žaidėjų atstovaujamų klubų lygis. Slovėnijos futbolininkai visi rungtyniauja aukšto lygio lygose ir ten žaidžia nuolatos, o mes tuo pasigirti dar negalime“, – pralaimėjimo problemą įžvelgė E.Jankauskas.

E.Jankauskas galėjo pasidžiaugti dėl to, kad problemų su vartininkais Lietuvoje tikrai nėra: „Turėjome penkias dienas, daug galvojome apie vartininko pasirinkimą, kadangi turime du labai aukšto lygiu vartininkus ir vartininkai yra ta pozicija, kuri Lietuvoje yra labai stipri ir čia problemų neturime. Ernestas Šetkus sužaidė labai gerai, ne kartą išgelbėjo mus nuo įvarčių, gerai vadovavo gynybos linijai“.

Apie silpnąsias Slovėnijos rinktinės vietas E.Jankauskas sakė: „Labai silpnų vietų buvo sunku atrasti. Mes galvojome, kad jų dešinys gynybos kraštas yra ta vieta, per kur reiktų daugiau atakuoti, o Fedoras iš to krašto ir pelnė tą nuostabų įvartį. Jų dešinys gynėjas mėgsta dažniau pasijungti į atakas ir ginasi ne taip gerai“.

Trenerio buvo paklausta apie rinktinės žaidėjų nuotaika ir tai ar šis pralaimėjimas neturės įtakos kitose rungtynėse.

„Mūsų tikslas yra, kad šis scenarijus ir rezultatas neturėtų labai didelių pasekmių. Pagal scenarijų atrodo, kad iš mūsų pergalė buvo pavogta paskutinę minutę, bet mes šiose rungtynėse galime įžvelgti daug pozityvių dalykų. Kaip sakiau, futbolas kartais būna žiaurus ir aš tai pasakiau savo vyrams“, – atsakė E.Jankauskas.

„Ar šiandien buvo toks žaidėjas, kuris sužaidė žemiau savo galimybių?“, – retoriškai paklausė Lietuvos rinktinės treneris.

„Aš tokių nemačiau. Jei vienas futbolininkas būtų sužaidęs žemiau savo galimybių, būtume pralaimėję tas rungtynes, o dabar taip nebuvo. Aš manau, kad vyrai gynėsi gerai, tik rungtynių pabaigoje praleidome žmogų, nepasaugojome kelių žaidėjų ir jie pelnė įvartį. Juokavome, kad būtų geriau, jei būtų du kėliniai po 40 minučių, nes dvikovos pabaigoje jau visi buvo išsekę ir ištampyti po aikštę“, – užbaigė E.Jankauskas

Srečko Katanecas (deš.) | Ivartis.net

Srečko Katanecas (deš.) | Ivartis.net

Tuo metu Slovėnijos treneris Srečko Katanecas džiaugėsi iškovotomis lygiosiomis ir mano, kad tai yra geras rezultatas. Treneris liko patenkintas ir savo futbolininkų parodytu charakteriu.

„Po pirmo kėlinio Lietuva pirmavo dviejų įvarčių skirtumu, o tai nelabai atitiko realybę, ką matėme aikštėje, nes Lietuva turėjo tik kelis šansus. Tačiau antrajame kėlinyje mano vyrukai parodė savo užsivedimą ir norą kovoti, ir galiausiai sugebėjome išlyginti rezultatą. Mes galėjome įmušti ir tris įvarčius, todėl šiek tiek apmaudu, kad to nepavyko padaryti“, – sakė S.Katanecas.

„Kitose rungtynėse norėčiau, kad mano komanda geriau išnaudotų savo progas, o žiūrint į visą šį mačą, lygiosios yra geras rezultatas, kadangi turėjome ne vieną traumuotą žaidėją ir ne visi futbolininkai galėjo žaisti pilna jėga“, – teisinosi slovėnas.

„Žaidimas pagerėjo po keitimų, bet aš vis tiek esu patenkintas savo žaidėjų noru kovoti ir nepasiduoti. Per pirmas 20 minučių turėjome kamuolio kontrolę, bet tos kontrolės pavojingomis atakomis nepavertėme, o tai man ir nepatiko. Negalime praleisti tokių įvarčių, kokius praleidome šiose rungtynėse“, – praleistais įvarčiais neliko sužavėtas S.Katanecas

Užbaigiant trenerio buvo paklausta ar ši Lietuvos rinktinė skiriasi nuo tos, prieš kurią jis žaidė prieš metus ir dvejus: „Didelio pasikeitimo nuo praėjusių metų ar metų anksčiau aš nemačiau. Tai komanda, kuri žaidžia kompaktiškai ir prieš juos rungtyniauti yra sunku“.

simas
2016-09-05 13:06:59
Pagaliau rinktinė gavo normalų treneri! Sekmės vyram!
Atsakyti