Lietuva
II kėlinys, 6 min.
35
:
24
Atsinaujins po sek
Latvija

AIBA atsikirto bokso teisėjų kritikams (1)

2016.08.17 12:28
Vassilijaus Levito ir Jevgenijaus Tiščenkos kova | Scanpix nuotr.

Vassilijaus Levito ir Jevgenijaus Tiščenkos kova | Scanpix nuotr.

Rio de Žaneiro olimpiadą toliau drebina skandalai bokso turnyre. Pastaruoju metu ypač daug apkalbų sukėlė dvi Rusijos atletų pergalės – Jevgenijaus Tiščenkos triumfas finale prieš kazachą Vassilijų Levitą ir Vladimiro Nikitino pergalė ketvirtfinalyje prieš airį Michaelą Conlaną.

„Tai, kas nutiko V.Levitui ir M.Conlanui, yra neteisinga. Iš 200 Rio de Žaneire jau įvykusių bokso kovų šios dvi buvo visiškai „nuteisėjautos“. Blogiausia tai, kad prieš šią olimpiadą buvo pakeistos taisyklės ir sportininkai nebegali teikti protestų. Bent jau šių dviejų kovų rezultatai tikrai būtų buvę pakeisti. Prasidedant kovai dėl medalių, teisėjų sprendimai darosi vis keistesni“, - kalbėjo BBC bokso ekspertas Steve‘as Bunce‘as.

Pirmadienį auksą iškovojęs J.Tiščenka buvo nušvilptas arenoje susirinkusių sirgalių. V.Levitas jam prakirto kaktą ir dominavo ringe, bet teisėjai priėmė kitokį sprendimą. Tuo tarpu antradienį visi trys teisėjai pergalę skyrė V.Nikitinui, kovojusiam su M.Conlanu. Airis vėliau pratrūko, teisėjams rodė vidurinius pirštus, o tarptautinę mėgėjų bokso asociaciją (AIBA) išvadino sukčiais.

Prieš Rio de Žaneiro olimpiadą AIBA pakeitė keletą taisyklių: boksininkai nebedėvi šalmų, nebegalima teikti apeliacijų ir buvo įvesta nauja taškų skaičiavimo tvarka. Anksčiau būdavo skaičiuojamas kiekvienas tikslus smūgis, o dabar teisėjai kovą vertina panašiai kaip ir profesionalų bokse. Nugalėtojui už raundą skiriama 10 balų, pralaimėtojui – 9. Jei vienas iš boksininkų pasiunčiamas į nokdauną, jam už raundą atitenka 8 balai. Teisėjai raundo nugalėtoją vertina pagal smūgių kokybę, agresyvumą ir taktinį pasiruošimą.

„Taškų skaičiavimas pakeistas po 36 metų pertraukos. Vietoj to, kad vienas žmogus spaudytų mygtuką ir skaičiuotų smūgius, dabar penki teisėjai sėdi šalia ringo ir vertina kovą. Trijų iš jų rezultatus atsitiktinai parenka kompiuteris ir jie nulemia kovos baigtį“, - pridėjo S.Bunce‘as.

AIBA vykdomojo komiteto atstovas Tomas Virgetsas pripažino, jog ši asociacija yra susirūpinusi dėl V.Levito ir M.Conlano kovų baigties, bet situacijos nedramatizuoja: „Turime įvertinti šią situaciją ir toliau mokyti teisėjus. Roma juk nebuvo pastatyta per vieną dieną. Manau, kad judame į priekį, bet šis procesas užtruks. Anksčiau teisėjai būdavo tik robotai, kurie spausdavo mygtukus.“

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (1)
Registruoti
Anoniminiai (1)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų