Lewisas Holtby | Reuters/Scanpix nuotr.

Lewisas Holtby | Reuters/Scanpix nuotr.

Londono „Tottenham“ klubas pranešė, kad Gelzenkircheno „Schalke“ komandos saugas Lewisas Holtby jau šią žiemą papildys jų gretas.

Priminsime, kad vokiečio sutartis su „Schalke“ galiojo iki šio sezono pabaigos. Futbolininkas jos pratęsti neketino. L.Holtby netgi jau buvo susitaręs su „Tottenham“ klubu dėl persikėlimo pas juos vasarą.

Visgi kai Londono klube traumą patyrė saugas Sandro, „Tottenham“ nusprendė vasaros nelaukti ir sugebėjo susitarti su „Schalke“ dėl futbolininko įsigijimo jau šią žiemą. Tiksli perėjimo suma dar nėra nežinoma, bet manoma, kad Gelzenkircheno klubas už saugą gavo apie 1,25 milijonus svarų sterlingų.

Vokietijos U-21 rinktinės kapitonas, kuris jau 3 kartus atstovavo ir Vokietijos nacionalinę rinktinę, šiame sezone rodė puikią sportinę formą. Saugas sužaidė 27 rungtynes ir per jas įmušė 4 įvarčius.

„Schalke“ klube L.Holtby žaidė nuo 2009 metų kai persikėlė iš „Alemannia Aachen“ klubo. Iš pradžių saugas dar buvo skolinamas „Bochum“ ir „Mainz“ klubas kol galiausiai įsitvirtino „Schalke“ ekipoje. Iš viso savo karjeroje L.Holtby yra sužaidęs 160 mačų ir per juos pasižymėjo 29 kartus.


Leroy Feras | Reuters/Scanpix nuotr.

Liverpulio „Everton“ klubas savo puslapyje oficialiai pranešė, kad susitarė su Enschedės „Twente“ klubu dėl jų saugo Leroy Fero įsigijimo.

Tiksli perėjimo suma nežinoma, bet manoma, kad „Everton“ už 23 metų olandą sumokėjo apie 10 milijonų eurų. Klubas patvirtino, kad L.Feras greitu metu atvyks į klubą kur susitars dėl sutarties bei pasitikrins sveikatą.

L.Feras savo karjerą pradėjo Roterdamo „Feyenoord“ klube, kuriame jis sužaidė daugiau nei 100 rungtynių, tačiau 2011 metais jis persikėlė į „Twente“. Ten saugas sužaidė 29 rungtynes ir per jas įmušė net 10 įvarčių.

„Smagau, kad keliuosi į „Premier“ lygą. Ten aš save galėsiu pilnai atskleisti. „Everton“ yra puikus klubas ir aš džiaugiuosi, kad persikelsiu į jį“, - kalbėjo L.Feras.

„Aš į „Twente“ klubą atvykau tik prieš pusantrų metų, taigi tai, kad „Everton“ taip greitai manęs užsinorėjo parodo, kad jie pasitiki manimi. Tai labai geras jausmas. „Everton“ visada kovoja dėl vietos Europoje. Taigi tai naudinga mano tobulėjimui“, - užbaigė olandas.

L.Feras „Everton“ klube nesijaus vienišas. Saugas pažįsta gynėją Johną Heitingą su kuriuo jis yra žaidęs nacionalinėje Olandijos rinktinėje. L.Feras savo šaliai atstovavęs yra du kartus.


Emanuelis Pogatetzas | AFP/Scanpix nuotr.

Londono „West Ham“ klubas pranešė, kad iš „Wolfsburg“ ekipos iki sezono pabaigos pasiskolino Austrijos rinktinės gynėją Emanuelį Pogatetzą. Klubas vasarą galės pilnai išpirkti jo sutartį.

E.Pogatetzas, kuris gali žaisti tiek kairiajame gynybos krašte, tiek viduryje, už savo šalį yra sužaidęs daugiau nei 50 kartų bei turi penkių metų patirtį Anglijos „Premier“ lygoje kai žaidė „Middlesbrough“ klube.

30 metų futbolininkas paskutinius du su puse metų praleido Vokietijoje. Du metus jis žaidė „Hannover“ klube, o pusę metų – „Wolfsburg“ gretose. Tačiau dabar gynėjas vėl grįš žaisti į Angliją.

„Būdamas čia jaučiuosi labai gerai. Labai noriu žaisti už „West Ham“ klubą ir padėti komandai pasiekti gerų rezultatų. Žaisiu iš visų jėgų ir tikiuosi, kad padėsiu klubui pasiekti jų užsibrėžtų tikslų“, - kalbėjo gynėjas.

„Visų pirma, kai išgirdau, kad manęs nori „West Han“, iškart norėjau žaisti ten, nes šis klubas yra tradiciškas su atsidavusiais sirgaliais. Visų antra, tai puiki proga grįžti į Angliją. Aš pasiilgau ten žaidžiamo futbolo. Taip pat noriu parodyti, kad vis dar sugebu žaisti šiame lygyje“, - užbaigė E.Pogatetzas.


Alanas Huttonas | AFP/Scanpix nuotr.

Birmingemo „Aston Villa“ klubas pranešė, kad jų komandos dešinio krašto gynėjas Alanas Huttonas yra skolinamas Ispanijos „Mallorca“ klubui. Ten škotas žais iki sezono pabaigos, bet „Mallorca“ turės galimybę pilnai įsigyti futbolininką.

„Mallorca“ klubas, kuris šiuo metu užima 19 vietą, šiame sezone laimėjo vos keturis kartus. Klubas ieškojo kas galėtų sustiprinti jų gynybą ir A.Huttonas tapo puikiu variantu.

28 metų gynėjas savo karjerą pradėjo Glazgo „Rangers“ klube. 2008 metų sausį jis už 9 milijonus svarų sterlingų persikėlė į Londono „Tottenham“ klubą.

2011 metų vasarą A.Huttonas papildė „Aston Villa“ klubą, bet jame žaisti beveik negauna. Šiame sezone gynėjas aikštėje už Birmingemo klubą dar nebuvo pasirodęs. Futbolininkas trumpam buvo paskolintas „Nottingham Forest“ komandai ir joje A.Huttonas sužaidė septynis mačus.

Taigi pats gynėjas labai norėjo išvykti į Ispaniją. A.Huttonas tikisi, kad ten jis žaisti gaus pakankamai ir taip susigrąžins savo sportinę formą bei vietą Škotijos nacionalinėje rinktinėje.


Nelsonas | EFE/Scanpix nuotr.

„Palermo“ klubas ir toliau ruošiasi kovai dėl išlikimo „Serie A“ lygoje bei stiprina savo gretas. Klubas patvirtino, kad pas juos atvyko buvęs Sevilijos „Real Betis“ gynėjas Nelsonas, kuris pasirašė pusantrų metų sutartį.

29 metų portugalo sutartis su „Betis“ buvo nutraukta gruodžio mėnesį ir nuo to laiko gynėjas buvo laisvasis agentas. Visgi be darbo labai ilgai futbolininkas neužsibuvo ir jis savo karjerą tęs Italijoje. Nelsonas tapo net šeštuoju „Palermo“ pirkiniu šią žiemą. Spaudai Nelsonas bus pristatytas šiandien kartu su iš „Wigan“ pasiskolintu puolėju Mauro Boselli.

Nelsonas yra dešinio krašto gynėjas, kuris labai mėgsta prisijungti prie komandos atakų. Tai turėtų pagyvinti „Palermo“ puolimą, kadangi klubas šiame sezone per 22 turus pelnė vos 19 įvarčių ir dėl to užima tik 19 vietą.

Verta paminėti, kad buvęs Lisabonos ‚Benfica“ narys yra tris kartus atstovavęs Portugalijos nacionalinei rinktinei.


Birkiras Bjarnasonas | AP/Scanpix nuotr.

„Serie A“ lygos naujokai „Pescara“ pranešė, kad pilnai įsigijo Liežo „Standard“ klubui priklausiusį saugą Birkirą Bjarnasoną ir su juo pasirašė sutartį iki 2014 metų vasaros.

24 metų Islandijos rinktinės žaidėjas į „Pescara“ atvyko praėjusią vasarą nuomos pagrindais. Visgi praėjus vos pusmečiui, „Pescara“ nusprendė vasaros nelaukti ir jau dabar išpirko saugo sutartį.

„Viskas vyko taip gerai, kaip ir tikėjausi. Aš pasirašiau sutartį iki 2014 metų vasaros. Dabar savo gyvenimu mėgaujuosi labiau nei anksčiau“, - kalbėjo B.Bjarnasonas.

„Šiame klube aš pritapau ir įsikūriau tikrai gerai. Italai myli futbolą. Mūsų tikslas likti „Serie A“ lygoje ir tikiuosi, kad man pavyks padėti „Pescara“ ekipai tai pasiekti“, - užbaigė saugas.


Jose Cevallosas | EFE/Scanpix nuotr.

Turino „Juventus“ klubas pranešė, kad iš „Liga Deportiva Universitaria Quito“ klubo pasiskolino jauną ekvadorietį Jose Cevallosą.

18 metų atakuojantis saugas Turine žais iki sezono pabaigos, tačiau jam pasibaigus „Bianconeri“ turės pirmumo teisę įsigyti J.Cevallosą.

Ekvadoro U-20 rinktinei atstovaujantis saugas jau seniau buvo pareiškęs, kad yra arti perėjimo į „Juventus“, tačiau klubas tik vakar vakare patvirtino šį perėjimą.

„LDU Quito“ pagrindinėje komandoje J.Cevallosas debiutavo 2011 metais. 2012 metais saugas sužaidė 35 rungtynes ir per jas įmušė 8 įvarčius.


Norbertas Gyomberas | AP/Scanpix nuotr.

„Catania“ klubas pranešė, kad jie iš „Dukla Banska Bystrica“ klubo įsigijo 20-metį saugą Norbertą Gyomberą.

Slovakas su „Catania“ pasirašė keturių su puse metų sutartį, tačiau sezoną N.Gyomberas užbaigs Slovakijos klube „Dukla“.

Atraminis saugas, kuris gali žaisti ir vidurio gynėjo pozicijoje, šiuo metu dar atstovauja Slovakijos U-21 rinktinei už kurią jis yra sužaidęs 9 rungtynes.

Būdamas 18 metų, N.Gyomberas debiutavo „Dukla“ klube ir tame sezone klubo fanų buvo išrinktas geriausiu sezono žaidėju. Iš viso už „Dukla“ slovakas yra sužaidęs 36 lygos mačus.


Andrea Coda | AP/Scanpix nuotr.

„Parma“ klubas pranešė, kad iš „Udinese“ komandos iki sezono pabaigos pasiskolino gynėją Andrea Coda. Vasarą „Parma“ galės išpirkti pusę žaidėjo teisių.

Šiandien po pietų A.Coda bus pristatytas spaudos konferencijoje, o po jos jau dalyvaus komandos treniruotėje. 27 metų vidurio gynėjas „Parma“ klube vilkės 31 numeriu pažymėtus marškinėlius.

A.Coda turi daug patirties Italijos „Serie A“ lygoje. Futbolininkas „Udinese“ klube žaidžia nuo 2006 metų ir per tą laiką jis aikštėje pasirodė 113 kartų.

Visgi paskutiniuose sezonuose gynėjas prarado savo vietą startinėje sudėtyje ir dažniausiai lieka ant atsarginių suolelio. Tačiau „Parma“ klube futbolininkas ir vėl turėtų gauti rungtyniauti.


Sergio Escudero | AP/Scanpix nuotr.

Madrido „Getafe“ klubas pranešė, kad iš Gelzenkircheno „Schalke“ klubo pasiskolino gynėją Sergio Escudero.

23 metų ispanas į Vokietijos klubą persikėlė 2010 metų vasarą. Iš pradžių gynėjas žaidė antrojoje „Schalke“ komandoje, tačiau po metų futbolininkas debiutavo pagrindinėje „Schalke“ ekipoje.

Tačiau per tą laiką S.Escudero už „Schalke“ sužaidė vos 11 lygos rungtynių ir dažniausiai ispanas lieka atsargoje.

Taigi „Schalke“ nusprendė paskolinti S.Escudero „Getafe“ klubui, kuriame futbolininkas turėtų gauti daugiau žaisti. „Getafe“ gynėją pristatys šiandien surengtoje spaudos konferencijoje. Dar nėra žinoma ar „Getafe“ pasibaigus sezonui turės teisę išpirkti S.Escudero sutartį.


Gaby Mudingayi | LaPresse/Scanpix nuotr.

Milano „Inter“ klubas sulaukė skaudaus smūgio. Ekipos saugas Gaby Mudingayi šiame sezone daugiau nežais.

Sekmadienio rungtynėse su „Torino“, kurios pasibaigė taikiai 2-2, G.Mudingayi patyrė kairės Achilo sausgyslės traumą ir aikštę palikti turėjo 53 minutę.

Atlikti tyrimai parodė, kad jo Achilo sausgyslė plyšo ir žaidėjui bus atlikta operacija po kurios jis nežais apie pusę metų, o tai reiškia, kad belgo sezonas jau yra užbaigtas.

31 metų saugas „Inter“ klube žaidžia nuomos pagrindais. Milano klubas jį vasarą pasiskolino iš „Bologna“ ekipos, tačiau saugą dažnai kamavo traumos ir jis šiame sezone aikštėje pasirodė vos 9 kartus.

Sezono pradžioje futbolininkas gydėsi šlaunies traumą, tačiau šį kartą patirtas sužalojimas yra daug rimtesnis ir 17 kartų Belgijai atstovavęs saugas vėl rungtyniauti galės tik vasarą.


Senolas Gunesas | RIA Novosti/Scanpix nuotr.

Du Turkijos klubai – „Trabzonspor“ ir „Bursaspor“ turės naujus treneriu. Po savaitgalį patirtų pralaimėjimų „Trabzonspor“ klubą paliko strategas Senolas Gunesas, o „Bursaspor“ – Ertugrulas Saglamas.

Savaitgalį „Trabzonspor“ 1-3 pralaimėjo vienam iš autsaiderių „Elazigspor“. Tai buvo penktas klubo mačas be pergalės ir po šios nesėkmės ekipa nusirito į 11 vietą.

„Aš palieku klubą, nes jam reikia naujo kraujo. Tikiuosi, kad priimu gerą sprendimą“, - trumpai kalbėjo S.Gunesas, kuris „Trabzonspor“ komandą treniravo keturis metus.


Ertugrulas Saglamas | Turkpix/Scanpix nuotr.


Tuo metu „Bursaspor“ savaitgalį 1-4 pralaimėjo „Istanbul BB“ klubui. Per paskutinius šešis mačus klubas iškovojo vos vieną pergalę ir kol kas ekipa užima 6 vietą. Po prastų komandos rezultatų E.Saglamas, kuris pirmą kartą klubo istorijoje 2010 metais laimėjo Turkijos pirmenybes, nusprendė palikti savo postą.

„Čia aš turėjau neužmirštamus metus. Patirtis įgyta „Bursaspor“ klube yra neįkainojama. Savo stadione klausėmės UEFA Čempionų lygos himną. Dėl suprastėjusių rezultatų aš prisiimu kaltę, todėl ir palieku savo postą. Aš visada mylėsiu šį klubą ir jo fanus“, - kalbėjo E.Saglamas.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų