Islandijos rinktinė džiaugiasi su fanais | Scanpix nuotr.

Islandijos rinktinė džiaugiasi su fanais | Scanpix nuotr.

 Dovydas prieš Galijotą. Taip apibūdinama Islandijos ir Anglijos futbolo rinktinių akistata „Euro 2016“ aštuntfinalyje.

Islandijoje yra vos 330 tūkst. gyventojų. 163 kartus mažiau nei Anglijoje, kurios populiacija siekia 54,3 mln. žmonių. Netgi Sanderlendas ar Lesteris turi daugiau gyventojų nei visa Islandija.

Islandai neturi kariuomenės. 1958-1976 metais tarp Islandijos pakrantės apsaugos ir britų laivyno vykęs „Menkų karas“ („Cod War“) – paskutinis „karinis“ konfliktas, kuriame dalyvavo Islandija.

Karinis tik dėl to, kad britai į konflikto zoną atsiuntė net 22 karines fregatas, kai islandų patruliai supjaustė anglų žvejų tralų lynus.

Šiandien Anglijos ginkluotosiose pajėgose yra 243 tūkst. karių. Tai sudarytų 74 proc. visų Islandijos gyventojų.

„Menkų karas“, manau, buvo vienintelis metas, kai jautėmės kariaujantys“, – prieš akistatą su Anglija kalbėjo vienas Islandijos rinktinės trenerių Heimeris Hallgrimssonas.

„Mes turime per mažai žmonių, ir visus juos akimirksniu prarastume, jei eitume į karą. Mūsų futbolininkai yra Islandijos kariuomenė!“.

Internete pasirodė Islandijos menkumą ironizuojanti lentelė, neva paaiškinanti, kaip buvo sudaryta šios šalies futbolo rinktinė. 

Neva tiesiog teliko 23 sveiki tinkamo amžiaus vyrai, atmetus moteris, vaikus, senolius, turinčius viršsvorio, išvykusius medžioti banginių ar budinčius prie vulkanų, ir visi 23 buvo pakviesti į rinktinę.

Neverta lyginti demografinių rodiklių? Palyginkime futbolo.

Pagal FIFA, Islandijoje yra 32 408 futbolininkai. Palyginimui, Anglijoje registruotų žaidėjų yra daugiau nei 4 milijonai (4 mln. 164,1 tūkst.).

Iš viso Anglijoje yra 7000 futbolo klubų, o varžybų sistema sudaryta iš 23 skirtingų lygmenų. Islandijoje tėra 73 futbolo klubai.

„Anglijos rinktinė turi puolėjus, kurie pastaraisiais metais tiesiog linksminasi mušdami įvarčius. Tikimės, kad sugebėsime juos pritildyti“, – teigia islandų lyderis Gylfi Sigurdssonas.

Tai bus trečioji Islandijos ir Anglijos akistata per visą istoriją. 1982 metais komandos sužaidė 1:1, o 2004-aisiais anglai šventė pergalę 6:1.

Europos čempionatuose anglai nepralaimi jau 10 rungtynių iš eilės (W5 D5). Paskutinį kartą anglai per 90 žaidimo minučių buvo įveikti prancūzų 2004 metais.

Anglai grupės varžybose atliko net 46 smūgiais daugiau nei visi trys varžovai (Rusija, Velsas, Slovakija), tačiau pelnė tik vienu įvarčiu daugiau.

Anglijos rinktinė šiame čempionate dar nepelnė nė vieno įvarčio pirmajame kėlinyje.

Islandai grupės varžybose išvengė pralaimėjimo (W1 D2), o per pastarąsias 9 rungtynes varžovų pranašumą pripažino tik kartą (W4 D4).

Islandų vartininkas Hannesas Thoras Halldorssonas grupės varžybose atrėmė net 18 smūgių, ir tai geriausias rodiklis turnyre.

„Prieš Angliją esu žaidęs 6 kartus ir nė karto nepralaimėjau“, – prieš rungtynes kalbėjo Larsas Lagerbackas, islandų rinktinės treneris.

„Aišku, aš nujaučiu, kad Anglijai priklausys kamuolio kontrolė, bet negali žinoti, kaip viskas baigsis. Mes treniravomės mušti baudinius“.

Premija Lažyboms

DISKUSIJA
Visi (2)
Registruoti
Anoniminiai (2)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų