Jackas Milleris | Scanpix nuotr.

Jackas Milleris | Scanpix nuotr.

 Sekmadienį Olandijoje vykusiose aštuntosiose šio sezono „MotoGP“ pasaulio čempionato lenktynėse sensacingai laimėjo australas Jackas Milleris su „Honda“ motociklu.

Šlapioje trasoje vykusiose lenktynėse J.Milleris iškovojo pirmą pergalę per „MotoGP“ karjerą. Iki šiol jis nė karto nebuvo lipęs ant podiumo, o šiame sezone jo aukščiausia užimta vieta buvo 10-a, o bendroje įskaitoje jis rikiavosi vos 20-as tarp 22 motociklininkų. Antras ramiai finišavo ispanas Marcas Marquezas („Honda“), kurio padėtis bendroje įskaitoje dar labiau pagerėjo.

Atkaklią kovą dėl trečios vietos laimėjo britas Scottas Reddingas („Ducati“). Jis paskutiniuose ratuose aplenkė ispaną Polą Espargaro („Yamaha“). Penktas atvažiavo italas Andrea Iannone („Ducati“), o šešta vieta džiaugėsi „Ducati“ atstovas ispanas Hectoras Barbera.

Likus 12 ratų buvo parodyta raudona vėliava. Lenktynės apie 30 min. buvo sustabdytos dėl ypač intensyvios liūties. Vos pratęsus lenktynes nuo „Honda“ motociklo griuvo ispanas Dani Pedrosa. Drama tęsėsi ir toliau – sugedo italo Danilo Petrucci „Ducati“ motociklas, o netrukus kitas „Ducati“ atstovas italas Andrea Dovizioso patyrė šiurpią avariją. Abu italai iki avarijos važiavo tarp lyderių.

Dar po rato avariją patyrė ir legendinis italas Valentino Rossi. „Yamaha“ lenktynininkas buvo lyderiu, tačiau tuomet griuvo nuo motociklo ir į trasą nebegrįžo.

Sensacijos vos nesukūrė kolumbietis Yonny Hernandezas su „Ducati“. Paskutinę vietą bendroje įskaitoje užėmęs lenktynininkas pusę lenktynių važiavo pirmas, bet sustiprėjus lietui padarė klaidą ir išlėkė iš trasos. Vėliau į trasą jis sugrįžo vos 16-oje vietoje, o vėliau ir pasitraukė iš lenktynių.

Bendroje įskaitoje M.Marquezas su 145 taškais tolsta nuo varžovų. Antras lieka ispanas Jorge Lorenzo su „Yamaha“ (121), kuris sekmadienį važiavo blankiai ir buvo 10-as. Trečias rikiuojasi V.Rossi (103).

Devintosios lenktynės bus surengtos liepos 17-ą dieną Vokietijoje.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.