„Liverpool“
77 min.
0
:
0
Atsinaujins po sek
„Real“
Vokietijos rinktinė | Scanpix nuotr.

Vokietijos rinktinė | Scanpix nuotr.

2014 metų pasaulio čempionai Vokietijos futbolininkai yra laikomi ir vieni iš favoritų laimėti 2016 metų Europos čempionatą.

EURO 2016 čempionato pradžia vokiečiams buvo sėkmingai ir jie 2-0 įveikė Ukrainos rinktinę. Įvarčius nugalėtojams pelnė Shkodranas Mustafi ir saugas Bastianas Schweinsteigeris. Tiesa, rezultatas galbūt neatspindi vaizdo aikštėje, nes Ukraina taip pat turėjo tikrai gerų progų įmušti. Po šių rungtynių UEFA žurnalistas Steffenas Potteris pateikė šešias savo įžvalgas apie Vokietijos rinktinę po pirmųjų rungtynių.

1) Vokietijos puolimas išlieka vis dar įspūdingas

Kai kurių žaidėjų rinktinėje trūksta, kai kurie dar nėra įgavę geriausios sportinės formos, bet Vokietijos puolimas vis dar randa priešnuodžių prieš kiekvieną gynybą. Staigūs perdavimai, geras judėjimas ir puikūs įgūdžiai užtikrina, kad jie turės kamuolio kontrolę ir suras kelių ir pro tankiausią gynybą. Ukrainos vartininkas Andrejus Pyatovas turėjo atremti net 7 varžovų smūgius – daugiau nei bet kuris kitas kol kas EURO 2016 žaidęs vartininkas. „Ši komanda yra mašina“, – po rungtynių konstatavo Ukrainos treneris Mykhailo Fomenko.

2) Tačiau gynyba yra trapi

Vokietijos bėdos gynyboje buvo aiškiai pastebimos atrankoje į Europos čempionatą ir per EURO 2016 pirmą mačo jos taip pat niekur nedingo. Tvirtas, bet tikrai neįspūdingas Ukrainos puolimas sugebėjo rasti nemažai progų pasižymėti, bet savo komandą gelbėjo Manuelis Neueris. Ukraina prie Vokietijos rinktinės vartų kėlė net 12 kampinių, o tai tikrai nemažas skaičius. Kitos šalies efektyvesnis puolimas galėjo ir įmušti kelis įvarčius. „Gynybai nebuvo lengva – turėjome atlikti kelis pakeitimus dėl traumuotų žaidėjų“, – pripažino Joachimas Lowas.

3) Koks bus Mustafi likimas?

Matsą Hummelsą pakeitęs Shkodranas Mustafi tai padarė puikiai. „Valencia“ gynėjas pelnė pirmąjį įvartį šiame mače, kuris buvo ir jo pirmasis įvartis rinktinėje, o jo žaidimas gynybos šerdyje buvo tikrai solidus. Visgi tikimasi, kad sugrįžus M.Hummelsui jis ir užims vidurio gynėjo vietą, bet S.Mustafi dar gali būti pastumtas į dešinio gynėjo poziciją, kurioje jis žaidė 2014 metų pasaulio čempionate.

4) Sami Khedira ir Toni Kroosas – be galo svarbūs

Sami Khedira ir Toni Kroosas mače su Ukraina parodė, kokios geros sportinės formos jie yra. S.Khedira visiškai dominavo aikštės viduryje, buvo greitas, labai gerai dalino perdavimus, o T.Kroosas žaidė už jo ir saugojo užnugarį. T.Kroosas taip pat atliko rezultatyvų perdavimą ir nors Bastianas Schweinsteigeris pelnė antrą įvartį, jam atimti startinę vietą iš šių žaidėjų bus labai sunku.

5) Tikslas – kamuolio kontrolė

Vokietija prieš Ukrainą kontroliavo kamuolį 63 % laiko ir tai kol kas didžiausias skirtumas šiame čempionate. Vokietija taip pat atliko daugiausiai perdavimų iš kol kas EURO 2016 žaistų rungtynių. Akivaizdu, kad J.Lowas ir nori tokio žaidimo, o tai patvirtino ir T.Kroosas: „Mes labai gerai perdavinėjome kamuolį ir suradome erdves tarp jų žaidėjų linijų. Toks ir yra mūsų žaidimo stilius“.

6) Didelis kontratakų pasirinkimas

Atsimenate kaip Vokietija žavėjo pasaulį s avo kontratakuojančiu stiliumi 2010 metų pasaulio čempionate? Gerą pamatyti, kad jie vis dar gali taip kontratakuoti. Antrasis jų įvartis ir buvo puikus to pavyzdys. Tokie greiti žaidėjai kaip Andre Schurrle, Mesutas Ozilas ar Leroy‘us Sane tikrai suteiks Vokietijai galimybę įvarčius mušti po kontratakų.  

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų