Rūta Meilutytė | Scanpix nuotr.

Barselonoje (Ispanija) sekmadienį baigėsi paskutinis – trečias – šio sezono „Mare Nostrum“ serijos plaukimo varžybų etapas, kuriame dalyvavo keturi Lietuvos sportininkai.

Antrą aukso medalį Barselonoje iškovojo 19-metė olimpinė, pasaulio ir Europos čempionė Rūta Meilutytė. Lietuvė 100 m plaukimo krūtine finale pirmavo nuo starto iki finišo ir užfiksavo lygiai 1 min. 6 sek. laiką. Antra atplaukė britė Chloe Tutton (1:07.74), o trečia – japonė Kanako Watanabe (1:08.10). Pasaulio čempionė perpus trumpesniame nuotolyje švedė Jennie Johansson liko tik šešta (1:08.59).

Posted by Sportas.lt on Sunday, June 12, 2016

R.Meilutytė atrankoje finišavo per 1 min. 8.05 sek. ir buvo greitesnė už visas varžoves. Antra liko britė C.Tutton (1:08.52), o trečia – švedė J.Johansson (1:08.65).

R.Meilutytei priklausantis šios rungties pasaulio rekordas nuo 2013 m. siekia 1 min. 4.35 sek. Tiesa, šio sezono reitinge lietuvė kol kas rikiuojasi trečia (1:05.82). Ją lenkia rusė Julija Jefimova (1:05.70) ir jaunoji amerikietė Lilly King (1:05.73).

Sportas.lt primena, jog šeštadienį R.Meilutytė jau iškovojo aukso medalį. Ji 50 m krūtine nuplaukė per 29.98 sek. ir pasiekė geriausią sezono rezultatą pasaulyje.

Vyrų 50 m plaukimo krūtine finale Giedrius Titenis užfiksavo 27.77 sek. laiką ir finišavo ketvirtas. Nugalėjo varžybų rekordą pagerinęs britas Adamas Peaty (26.68), aplenkęs du brazilus – Felipę Alvesą Francą Da Silvą (26.93) ir Luizą Gomesą (27.21).

Lietuvis 50 m krūtine atrankoje nuplaukė per 27.94 sek. ir užėmė ketvirtą vietą. Greitesni buvo britas A.Peaty (27.68) ir du brazilai – L.Gomesas (27.85) bei F.A.Franca Da Silva (27.89).

G.Titenis dalyvavo ir 200 m plaukimo krūtine finale. Jame lietuvis finišavo šeštas, užfiksavęs 2 min. 14.03 sek. laiką. Favorito statusą pateisino vokietis Marco Kochas (2:09.05). Tiesa, jam labai rimtai priešinosi jaunasis rusas Antonas Čupkovas (2:09.24). Trečias buvo britas Rossas Murdochas (2:10.25).

Atrankoje lietuvis užtruko 2 min. 15.67 sek. ir, užėmęs 8-ą vietą, pelnė paskutinį kelialapį į finalą. Greičiausias buvo britas R.Murdochas (2:12.26).

Vyrų 50 m plaukimo laisvuoju stiliumi finale Mindaugas Sadauskas tenkinosi septinta vieta (22.87). Finalą laimėjo varžybų rekordą pagerinęs ukrainietis Andrejus Govorovas (21.61). Sidabras atiteko britui Benjaminui Proudui (21.85), o bronza – brazilui Italo Manzinei Amaraliui Duartei (22.40).

Atrankoje M.Sadauskas distanciją įveikė per 22.81 sek. ir užfiksavo 5-ą rezultatą. Atranką laimėjo ukrainietis A.Govorovas (22.03).

Vyrų 100 m plaukimo peteliške finale dalyvavęs Tadas Duškinas pasidalino 7-8 vietas su švedu Simonu Sjodinu. Abu jie finišavo per 53.93 sek. Nugalėjo vokietis Steffenas Deibleris (52.19), pranokęs rusą Aleksandrą Savodnikovą (52.69) bei brazilą Henriquę De Souzą Martinsą (52.81).

100 m peteliške atrankoje lietuvis nuplaukė per 54.12 sek. ir užfiksavo 8-ą rezultatą. Greičiausias atrankoje buvo garsus Pietų Afrikos Respublikos atletas Chadas Le Closas (52.66), bet finale jis nusprendė nedalyvauti.