Sportinio ėjimo festivalis „Alytus 2016“ | Zenono Šilinsko nuotr.

Sportinio ėjimo festivalis „Alytus 2016“ | Zenono Šilinsko nuotr.

 Penktadienį apniukusį Alytaus dangų praskaidrino sportinio ėjimo varžybos. Į „European Permit Meeting“ statusą turintį festivalį sugužėjo sportininkai iš keturių kontinentų – Europos, Pietų Amerikos, Šiaurės Amerikos bei Afrikos. Nugalėtojų laurai šįkart atiteko svečiams – italei Antonellai Palmisano bei lenkui Dawidui Tomalai.

Moterų 20 km varžybose didžiausią intrigą kėlė dviejų elito ėjikių – praėjusių metų pasaulio čempionate penktą ir septintą vietas atitinkamai iškovojusių A.Palmisano ir Brigitos Virbalytės-Dimšienės – dvikova. Kone pusę varžybų tempą diktavusi lietuvė finišavo penkta – 1 val. 31 min. 34 sek. Nugalėjusi A.Palmisano nuotolį įveikė per 1 val. 30 min. 11 sek.

„Šis sezonas kažkoks keistas. Sportinė forma eina kažkur šalia manęs ir, kas keisčiausia, varžybose nėra sunku, bet negaliu eiti greičiau. Treniruotėse negaliu padaryti to, ką galėdavau ankščiau, – teigė B.Virbalytė. – Rezultatas nuteikė optimistiškai, nes po pasaulio komandų čempionato susirgau ir viską reikėjo pradėti iš naujo, tai dabar matosi, kad trūksta tam tikrų darbų, jog išlaikyčiau tempą. Dar dviejų mėnesių tikrai užteks, kad pasistiebčiau.“

Lietuvos lengvaatletė tikino, kad pasiektas rezultatas ją tenkina, tačiau vietos norėjosi aukštesnės. Ją taip pat aplenkė asmeninius rekordus pasiekusios Maritza Poncio (1 val. 30 min. 52 sek.) iš Gvatemalos, graikė Antigoni Drisbioti (1 val. 30 min. 56 sek.) ir italė Valnetina Trapletti (1 val. 31 min. 28 sek.).

„Kokius aštuonis kilometrus visą grupę vedžiau kaip laikrodis, skirtumas buvo tik šimtosios. Gaila, kad paskutiniuose metruose nepavyko aplenkti italės, kurią paprastai lenkiu. Kaip aš jai pralaimėjau čia, taip ji pasaulio komandų čempionate pralaimėjo man, – prisiminė B.Virbalytė. – Šiandien (penktadienį – lengvoji.lt) iššovė tie žmonės, iš kurių nesitikėjau. Olimpiniais metais visada taip būna, visi rodo neįtikėtinus rezultatus.“

B.Virbalytė po dvejų metų pertraukos susigrąžino 20 km rungties Lietuvos čempionės titulą. Sidabro medalis atiteko Monikai Vaiciukevičiūtei (1 val. 37 min. 48 sek.), o Kristina Saltanovič finišo nepasiekė.

Būriui į Lietuvą atvykusių sportininkų varžybos Alytuje tapo kone paskutine galimybe prasibrauti į Rio de Žaneiro olimpiadą. Turbūt laimingiausiu žmogumi po finišo buvo beveik trimis minutėmis asmeninį rekordą pagerinusi ir į olimpines žaidynes vyksianti graikė A.Drisbioti.

Dėl vietos Italijos olimpinėje rinktinėje vis dar nėra tikra nugalėtoja tapusi A.Palmisano. Nors praėjusių metų pasaulio čempionate ji pasirodė sėkmingiausiai iš Italijos ėjikių, kortas sumaišė patirta trauma.

„Esu tikrai patenkinta rezultatu, nes tai buvo tik pirmos sezono varžybos. 10 km žingsniavome būryje, bet po to pakeičiau ritmą ir atitrūkau. Trasa labai patiko, ji buvo itin greita“, – džiaugėsi A.Palmisano.

Nors pusę varžybų pliaupė lietus, oro sąlygos italės nuotaikos nesugadino.

„Jei lyja man – lyja visoms“, – šyptelėjo A.Palmisano.

Vyrų 20 km varžybose pasipriešinimo nesulaukė lenkas D.Tomala. Distanciją sportininkas įveikė per 1 val. 21 min. 50 sek. bei antrą vietą užėmusį tautietį Arturą Brzozowskį aplenkė 21 sekunde. Trečias finišavo italas Federico Tontodonati (1 val. 22 min. 29 sek.), ketvirtas – dar vienas lenkas Lukašas Nowakas (1 val. 23 min. 40 sek.), o penktas – Marius Žiūkas (1 val. 24 min. 31 sek.).

„Laikas vidutiniškas – nei geras, nei labai kažkas blogo. Nuliūdino savijauta antroje pusėje, paskutiniuose penkiuose kilometruose stipriai sulėtėjau ir pats sugadinau nuotaiką, – sakė olimpiadai besiruošiantis M.Žiūkas. – Prieš varžybas nespėliojau kelintas būsiu, nes tokiu metu dar neaišku, kas ir kaip yra pasiruošęs, o aš irgi dar nesu pasiekęs itin geros sportinės formos.“

Lietuvos čempiono titulą iškovojęs M.Žiūkas pranoko bendravardį Marių Šavelskį (1 val. 25 min. 36 sek.) bei Genadijų Kozlovskį (1 val. 26 min. 31 sek.). Kurį laiką M.Žiūkas ir M.Šavelskis žingsniavo koja kojon.

„Visada, kai dalyvauju Lietuvos čempionatuose, mano tikslas būna laimėti ir nesvarbu, ar prieš Marių, ar prieš Tadą, ar prieš Genadijų. Kai kartu žingsniavome, nebuvo aišku, kaip viskas pasisuks antroje distancijos pusėje, tiesiog startavome panašiu tempu ir kartu ėjome“, – eilinę pergalę šalies čempionate komentavo M.Žiūkas.

Lietuvos vicečempionu tapęs M.Šavelskis paskutiniu jėgų patikrinimu prieš debiutines olimpines žaidynes liko patenkintas.

„Tokį laiką – apie 1 val. 25-26 min. – ir planavome su treneriu. Jokių ypatingų darbų pasiruošime nebuvo, varžybas įtraukėme kaip tempo treniruotę prieš Rio de Žaneiro olimpines žaidynes, – aiškino M.Šavelskis. – Distancijoje atsirado noras pakovoti dėl Lietuvos čempiono vardo, bet laimi stipriausias, o Marius Žiūkas tikrai buvo stipresnis. Čia nebuvo pagrindinis startas, prieš varžybas žinojau, kad neisiu „iki negalėjimo“, nes po to tektų ištempti atsigavimo procesą, o Rio jau nebe už kalnų.“

Prieš varžybas vykusių ėjikų palydų į Rio de Žaneiro olimpiadą metu Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė lengvaatlečiams ir jų treneriams įteikė olimpinius ženklelius. Startuoti žaidynėse rengiasi rekordinis skaičius ėjikų – septyni.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų