Olivier Hanlanas | Fotodiena/Edvardo Blaževičiaus nuotr.

Olivier Hanlanas | Fotodiena/Edvardo Blaževičiaus nuotr.

 

Kauno „Žalgirio“ legionierius Olivier Hanlanas nepasirodė nė vieneriose Lietuvos krepšinio lygos („Tete-a-Tete Casino“ LKL) finalo serijos su Klaipėdos „Neptūnu“ rungtynėse. Po komandos triumfą šalies pirmenybėse žymėjusių penktųjų serijos rungtynių portalui Krepsinis.net amerikietis atskleidė, kodėl jis nepadėjo ekipai kautis dėl titulo.

„Turėjau šiek tiek sumušimų, pradėjo skaudėti čiurną. Tai šiek tiek mane pristabdė, tad treneriai nusprendė verstis be manęs. Žinote, kai sezono pabaigoje vaikinai gerai rungtyniauja, tu nenori sutrikdyti to balanso. Turėjau truputį problemų, tačiau esu laimingas, kad laimėjome“, – pripažino O.Hanlanas.

Įdomu tai, kad tai yra kitokia versija nei toji, kurią pateikė „Žalgirio“ strategas Šarūnas Jasikevičius. Po antrųjų serijos su Klaipėdos „Neptūnu“ rungtynių strategas teigė, jog amerikietis serga.

„Hanlanas sirguliuoja – jam gripas. Medikai jam pastatė lašelinę. Kadangi nėra aišku, kas jam yra, tai geriau, jog jis nebūtų šalia komandos, jog neužkrėstų kitų“, – tada kalbėjo „Žalgirio“ treneris.

– Olivier, jums malonus šis trofėjus, nepaisant fakto, kad finalo serijoje nerungtyniavote?

– Taip, vis tiek yra labai svarbu būti kažko panašaus dalimi. Tai ne tas pats, kas būti universiteto komandos žaidėju. Čia vyksta kur kas daugiau dalykų, čia yra kur kas daugiau situacijų, su kuriomis reikia susitvarkyti: traumos, pakilimai ir nuosmukiai. Ypatingai būnant jaunu žaidėju Eurolygoje. Nedaug žmonių gauna tokią galimybę semtis tokios patirties, vos pabaigę universitetą.

– Kas jums nutiko, kodėl finale nerungtyniavote?

– Turėjau šiek tiek sumušimų, pradėjo skaudėti čiurną. Tai šiek tiek mane pristabdė, tad treneriai nusprendė verstis be manęs. Žinote, kai sezono pabaigoje vaikinai gerai rungtyniauja, tu nenori sutrikdyti to balanso. Turėjau truputį problemų, tačiau esu laimingas, kad laimėjome.

– Esate nusivylęs tokiu trenerių sprendimu?

– Tiesiog bandžiau žaisti, jausdamas skausmus, tačiau man nesisekė. Yra kaip yra.

– Kaip bendrai vertinate pirmąjį sezoną profesionalų krepšinyje?

– Ši patirtis gerokai praplėtė mano suvokimą apie krepšinį. Nors yra daug įvairių lygių, Eurolyga yra aukščiausias iš jų. Tu žaidi prieš geriausius krepšininkus, prieš geriausias komandas. Man ši patirtis tikrai padės pagerinti savo žaidimą ir judėti į priekį.

– Ar galėtumėte išskirti vieną dalyką, prie kurio buvo sunkiausia prisitaikyti Eurolygoje ir bendrai europietiškame krepšinyje?

– Sakyčiau sunkiausia buvo prisitaikyti prie to, kad vaikinai gynyboje neužtraukia stabdžių. Gynyboje čia vyrauja labai daug pagalbos vieni kitiems, baudos aikštelė yra tiesiog užgrūdama. Veržtis tampa sudėtinga.

Bendrai, man tik 23-eji metai ir Eurolygoje kiekvieną savaitę tenka žaisti prieš vyrus, kurie turi šešerių–septynerių metų patirtį. Man kaip jaunam krepšininkui tikėtis kažkokio lengvo prisitaikymo buvo neįmanoma. Pakilimai ir nuosmukiai – neišvengiami. Tačiau aš daug išmokau.

– Jūs išmokote daug, tačiau šis sezonas jums buvo tikrai labai sudėtingas. Jaučiate kažkokį nusivylimą?

– Žinoma, kai esi krepšininkas, tu tikiesi, kad tu žaisi gerai, pelnysi daug taškų ir viskas vyks sklandžiai. Tačiau krepšinis nėra toks. Normalu, kad reikia išgyventi daug sudėtingų situacijų, reikia sugebėti prisitaikyti ir iš to mokytis.

– Kas jūsų laukia šią vasarą?

– Dabar turiu keletą savaičių poilsio, o tada laukia kelionė į Jutą, kur prisijungsiu prie „Jazz“ komandos ir žaisiu Las Vegaso Vasaros lygoje. Ten gerai pasirodyti man bus svarbiausia šią vasarą.

– Kalbant apie kitą sezoną, pirmenybę teiksite Europai ar vis dėlto tikitės bet kokia kaina patekti į NBA?

– Matysime po šio vasaros. Manęs laukia labai svarbi vasara. Man reikia gerokai patobulėti, ypatingai patobulinti savo kūną. Reikia tapti greitesniu, staigesniu. Šią vasarą pradedu su mintimi tiesiog tobulėti ir tapti geresniu krepšininku.

 Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Šeš 08-03 Kauno Žalgiris 15 : 00 Panevėžys
Šeš 08-03 Riteriai 17 : 00 Palanga
Šeš 08-03 Sūduva 19 : 00 Stumbras
Sek 08-04 Atlantas 19 : 00 Žalgiris

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141