Ignas Navakauskas | Organizatorių nuotr.

Ignas Navakauskas | Organizatorių nuotr.

 Po pasaulio taurės varžybų Vokietijoje paaiškėjo galutinė Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo rinktinė, kuri vyks į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes. Visose olimpinėse žaidynėse po Nepriklausomybės atkūrimo dalyvavę Lietuvos baidarių ir kanojų irkluotojai šiais metais turės rekordinę delegaciją – net keturias įgulas.

Du olimpiniai kelialapiai buvo iškovoti praėjusių metų pasaulio čempionate, dar du kelialapiai atiteko pagal pasaulinį reitingą. Pagal Tarptautinės baidarių ir kanojų irklavimo federacijos taisykles, vietos olimpiadoje skiriamos ne konkrečiam sportininkui, o šaliai, todėl lietuviai turėjo tarpusavyje išsiaiškinti, kurie yra stipresni.

Atkakliausia kova vyko 200 m. vienviečių kanojų irklavimo varžybose. Henrikas Žustautas du kartus – Lietuvos taurės ir pasaulio taurės varžybose įrodė savo pranašumą prieš Vadimą Korobovą ir iškovojo olimpinį kelialapį. Dar po Lietuvos taurės varžybų iš kovos dėl kelialapio pasitraukė Londono olimpiados vicečempionas Jevgenijus Šuklinas.

21 metų Europos žaidynių čempionui H.Žustautui tai bus debiutas olimpinėse žaidynėse. Olimpiadoje debiutuos ir kiti penki Lietuvos baidarių irkluotojai, įrodę savo pranašumą prieš varžovus Lietuvos taurės ir pasaulio taurės varžybose.

26 metų Ignas Navakauskas startuos olimpinėse 200 m. baidarių vienviečių varžybose. I.Navakauskas praėjusių metų pasaulio čempionate užėmė 4 vietą, kuri lėmė olimpinį kelialapį, o Europos čempionate laimėjo bronzos medalį.

30-ečiai Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas dalyvaus baidarių dviviečių 200 m. varžybose. Pasaulio čempionate dvivietė užėmė 7 vietą, o pastaruosiuose dviejuose Europos čempionatuose iškovojo bronzos medalius. Šie rezultatai lėmė Lietuvai skirtą kelialapį pagal pasaulinį reitingą.

29 metų Ričardas Nekriošius ir 28 metų Andrejus Olijnikas irkluos 1000 m. dviviečių baidarių distancijoje. Praėjusių metų pasaulio ir Europos čempionatuose pateko į finalus ir užėmė 7 vietą. Už šiuos rezultatus Lietuvai buvo skirta vieta olimpiadoje pagal reitingą.

Visus olimpiečius bus galima išvysti birželio 18-19 dienomis Trakuose vyksiančiame Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo čempionate. 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Tvarkaraščiai
Rezultatai

Draugiškos rungtynės

08-25 Angola 11:30 Lietuva
08-27 Čekija 12:00 Lietuva
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Šeš 08-24 Stumbras 17 : 00 Kauno Žalgiris
Sek 08-25 Palanga 18 : 00 Atlantas

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141