Karjeros laimėjimas: gimtadienį paminėjęs D.Rapšys iškovojo Europos plaukimo čempionato bronzą! G.Titenis finišavo ketvirtas + lietuvių plaukimų VIDEO + fotogalerija

2016.05.21 19:24
Danas Rapšys (dešinėje) | Scanpix nuotr.

Danas Rapšys (dešinėje) | Scanpix nuotr.

 Londone (Didžioji Britanija) prie pabaigos artėja Europos plaukimo čempionatas ilgajame (50 m) baseine. Šeštadienio vakarinėje programoje Lietuvos medalių kraitį papildė gimtadienį minėjęs Danas Rapšys, pasiekęs didžiausią karjeros laimėjimą.

21-ąjį gimtadienį minėjęs D.Rapšys pirmą kartą suagusiųjų Europos čempionate iškovojo bronzos medalį. Vyrų 200 m plaukimo nugara finale lietuvis praktiškai visą distanciją plaukė trečias ir galiausiai šioje vietoje finišavo (1:57.22 min.). Artėjant finišui, D.Rapšys ėmė vytis Yakovą Yaną Toumarkiną (1:56.97) iš Izraelio, bet šis atsilaikė ir iškovojo sidabrą. Auksas atiteko viso plaukimo metu dominavusiam lenkui Radoslawui Kawecki (1:55.98).

D.Rapšys fantastiškai pasirodė 200 m plaukimo nugara pusfinalyje. Nuo starto iki finišo pirmavęs lietuvis sau už nugaros paliko daug pajėgių varžovų ir užfiksavo 1 min. 57.35 sek. laiką. D.Rapšys buvo greičiausias ne tik tarp savo pusfinalio dalyvių, bet ir aplenkė visus antrojo pusfinalio plaukikus.

Nedaug iki medalio pritrūko Giedriui Titeniui. Antrojo apdovanojimo Londone siekęs lietuvis 50 m krūtine nuplaukė per 27.46 sek. ir užėmė ketvirtą vietą. Nugalėjo akivaizdus favoritas britas Adamas Peaty (26.66). Sidabru džiaugėsi Slovėnijos atstovas Peteris Johnas Stevensas (27.09), o bronza atiteko britui Rossui Murdochui (27.31).

G.Titenis pusfinalyje finišavo per 27.48 sek. ir pasiekė asmeninį sezono rekordą. Lietuvis antrajame pusfinalio plaukime neprilygo favoritui britui A.Peaty (26.66), bet kitus oponentus aplenkė. Bendroje pusfinalio įskaitoje lietuvio laikas buvo 5-as ir jis užtikrintai pateko į finalą.

Arti vienos finale buvo Simonas Bilis. Lietuvis 50 m laisvuoju stiliumi pusfinalyje įveikė per 22.22 sek. ir bendroje įskaitoje užėmė 9-ą poziciją. S.Biliui iki 8-os vietos, garantavusios patekimą į finalą, trūko tik 0.05 sek. Pusfinalį laimėjo prancūzas Florentas Manaudou (21.64), aplenkęs britą Benjaminą Proudą (21.84) ir graiką Kristianą Gkolomeevą (21.89).

S.Bilis atrankoje 50 m laisvuoju stiliumi nuplaukė per 22.42 sek. ir bendroje atrankos įskaitoje pasidalino 9-10 vietas su lenku Filipu Wypychu. S.Bilis šiemet pagerino šios rungties asmeninį rekordą (22.10), įvykdė olimpinį normatyvą ir ženkliai priartėjo prie Lietuvos rekordo (22.08).

Sportas.lt primena, jog šiame čempionate lietuviai jau iškovojo du medalius. Rūta Meilutytė 100 m plaukime krūtine iškovojo auksą, o G.Titenis analogiškoje vyrų rungtyje pasidabino bronza.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų