Danas Rapšys | Scanpix nuotr.

Danas Rapšys | Scanpix nuotr.

 Londone (Didžioji Britanija) įsibėgėjusiame Europos plaukimo čempionate ilgajame (50 m) baseine penktadienį pusfinalio barjerą sėkmingai įveikė du Lietuvos sportininkai.

Danas Rapšys fantastiškai pasirodė 200 m plaukimo nugara pusfinalyje. Nuo starto iki finišo pirmavęs lietuvis sau už nugaros paliko daug pajėgių varžovų ir užfiksavo 1 min. 57.35 sek. laiką. D.Rapšys buvo greičiausias ne tik tarp savo pusfinalio dalyvių, bet ir aplenkė visus antrojo pusfinalio plaukikus. Tiesa, du oponentai nuo lietuvio atsiliko labai nežymiai. Lenkas Radoslawas Kawecki pralaimėjo 0.04 sek., o graikas Apostolos Christou atsiliko 0.06 sek. Kiti plaukikai pralaimėjo 0.6 sek. ir daugiau.

Vyrų 200 m plaukimo nugara finalas įvyks šeštadienį 19.18 val. Lietuvos laiku.

Po žarnyno infekcijos atsigavęs D.Rapšys jau praleido ne vieną rungtį Europos čempionate, bet pirmasis jo startas plaukiant 200 m nugara buvo gana sėkmingas. Atrankoje jis finišavo per 1 min. 58.95 sek. ir užfiksavo 6-ą rezultatą. Tiesa, šiemet jo pagerintas Lietuvos rekordas yra gerokai įspūdingesnis – 1 min. 56.72 sek.

Vyrų 50 m plaukimo krūtine pusfinalyje G.Titenis finišavo per 27.48 sek. ir pasiekė asmeninį sezono rekordą. Lietuvis antrajame pusfinalio plaukime neprilygo favoritui britui Adamui Peaty (26.66), bet kitus oponentus aplenkė. Bendroje pusfinalio įskaitoje lietuvio laikas buvo 5-as ir jis užtikrintai pateko į finalą.

Vyrų 50 m plaukimo krūtine finalas vyks šeštadienį 19.47 val. Lietuvos laiku.

G.Titenis atrankoje užfiksavo 27.74 sek. laiką ir buvo 9-as. G.Titeniui priklausantis šios rungties Lietuvos rekordas siekia 27.20 sek.

Sportas.lt primena, jog šiame čempionate lietuviai jau iškovojo du medalius. Rūta Meilutytė 100 m plaukime krūtine iškovojo auksą, o G.Titenis analogiškoje vyrų rungtyje pasidabino bronza.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų