Simonas Bilis | Organizatorių nuotr.

Simonas Bilis | Organizatorių nuotr.

 22 metų Simonas Bilis vis tvirčiau atrodo tarp pripažintų plaukimo meistrų. Laisvuoju stiliumi plaukiantis panevėžietis dvejus metus iš eilės spindėjo JAV studentų čempionatuose, o šįmet Kanadoje iškovojo teisę plaukti dvi distancijas Olimpinėse žaidynėse Rio de Žaneire.

JAV studentai plaukia 25 jardų (apie 23 m) ilgio baseinuose, tačiau atvykęs į Europos čempionatą Londone S.Bilis „ilgame vandenyje” (50 m baseine) plaukė tarsi būtų jame ir treniravęsis.

„Visą mėnesį, praėjusį nuo svarbiausių NCAA varžybų treniravomės 50 m baseine. Ir šiaip per visus metus turėdavome treniruočių ilgame baseine. Žinojome, kad olimpiniai metai, kad reikia nepamiršti, ką reiškia plaukti ilgame baseine, – atskleidė S.Bilis. – Nors universitetui visai to nereikia, tuo pasirūpino mūsų treneris”.

Po metų Amerikoje lietuvis grįžo, pasak specialistų, padaręs ryškią pažangą. Pasak jo, geresnių rezultatų pasiekti leido nauja motyvacija.

„Išvažiavau į Ameriką. Ten laukė naujas treneris, nauja motyvacija. Ten viskas buvo nauja, naujos sąlygos. Norėjau treniruotis, stengtis kuo daugiau”, – sakė Lietuvos olimpinės plaukimo komandos narys.

S.Bilis jau ketverius metus mokosi Šiaurės Karolinos valstybiniame universitete. Nors kitą sezoną savo universiteto garbės JAV studentų pirmenybėse jis nebegalės, universitetas toliau moka už jo mokslo technologijų ir visuomenes studijas, kurios tęsis dar metus.

Tačiau dirbti pagal specialybę S.Bilis artimiausiu metu neplanuoja. Jam svarbu, kaip seksis plaukti toliau.

„Jei viskas gerai, rezultatai gerės, plauksiu iki Tokijo olimpiados. Plaukti norėčiau Amerikoje. Žiūrėsiu, ar išeis pasilikti”, – apie savo planus kalbėjo S.Bilis.

Tuo tarpu artimiausiu metu, jau mažiau nei po trijų mėnesių, panevėžietis startuos olimpiniame Rio baseine. Tačiau apie tai, kas ten jo laukia S.Bilis dar nemąstė.

„Niekada tokio masto varžybose nebuvau. Teko plaukti tik universiadoje, tačiau įsivaizduoju, kad šių dalykų palyginti negalima. Tiesa sakant, nebuvo laiko net pagalvoti. Iškart įvykdęs normatyvus puoliau treniruotis. Juk į Rio važiuoju rodyti rezultatus, o ne atostogauti”, - sakė S.Bilis.

Tvarkaraščiai
Rezultatai

Draugiškos rungtynės

08-24 Pietų Korėja 09:00 Lietuva
08-25 Angola 11:30 Lietuva
08-27 Čekija 12:00 Lietuva
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Pen 08-23 Panevėžys 18 : 00 Riteriai
Pen 08-23 Žalgiris 20 : 00 Sūduva
Šeš 08-24 Stumbras 17 : 00 Kauno Žalgiris

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141