R.Meilutytė iškovojo Europos čempionato aukso medalį! D.Grybauskaitės sveikinimas + fotogalerija + plaukimo VIDEO (3)

2016.05.18 21:01
Rūta Meilutytė | Scanpix nuotr.

Rūta Meilutytė | Scanpix nuotr.

 Londone (Didžioji Britanija) vykstančiame Europos plaukimo čempionate ilgajame (50 m) baseine Rūta Meilutytė papildė savo įspūdingą medalių kolekcija dar vienu aukščiausios prabos trofėjumi.

19-metė olimpinė, pasaulio ir Europos čempionė trečiadienį triumfavo moterų 100 m plaukimo krūtine finale. Lietuvė, kaip įprasta, pirmavo nuo starto iki finišo ir užfiksavo 1 min. 6.17 sek. laiką. R.Meilutytė į starto signalą sureagavo per 0.61 sek. – greičiau už visas varžoves ir pirmuosius 50 m įveikė fantastišku tempu (30.17 sek.). Antroje distancijos pusėje lietuvei ėmė stigti jėgų, bet anksčiau susikrautos persvaros jai užteko.

R.Meilutytei rimčiausią iššūkį metė islandė Hrafnhildu Luthersdottir. Ji finišavo per 1 min. 6.45 sek. ir antroje distancijos pusėje sparčiai vijosi lietuvę. Bronza atiteko britei Chloei Tutton (1:07.50).

„Keliu į sporto aukštumas Lietuva eina kartu su Tavimi – mes tikime, nuoširdžiai palaikome, džiaugiamės ir didžiuojamės kiekviena Tavo pergale. Lietuvos ir pasaulio plaukimo istoriją keičiantys įspūdingi Tavo laimėjimai suvienija ir tampa visos šalies triumfu“, – R.Meilutytę pasveikino Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

R.Meilutytė Europos čempione tapo penktą kartą. Lietuvė taip pat sykį tapo olimpine čempione ir jau turi keturis pasaulio čempionatų aukso medalius.

Šios rungties atrankoje R.Meilutytė finišavo per 1 min. 6.97 sek., o pusfinalyje buvo dar greitesnė – 1 min. 6.16 sek. Abu kartus nė viena varžovė neprilygo lietuvei.

R.Meilutytei nuo 2013 m. tebepriklauso 100 m plaukimo krūtine pasaulio rekordas – 1 min. 4.35 sek. Šiemet geriausias lietuvės rezultatas yra 1 min. 5.82 sek. Sezono reitinge R.Meilutytę lenkia rusė Julija Jefimova (1:05.70) ir 19-metė amerikietė Lilly King (1:05.73).

DISKUSIJA
Visi (3)
Registruoti
Anoniminiai (3)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų