Lietuvos vartininkas T.Krapikas pasirašė sutartį su „Sampdoria“ (interviu) (1)

2016.05.17 15:30
Titas Krapikas (centre) | fkzalgiris.lt nuotr.

Titas Krapikas (centre) | fkzalgiris.lt nuotr.

 Lietuvos vyrų futbolo rinktinei niekada nebuvo problemų dėl vartininko pozicijos. Panašu, kad problemų nebus ir ateityje, nes šalies futbolo talentai toliau džiugina savo geru žaidimu ir už tai sulaukia įvertinimo užsienyje.

Šią savaitę Lietuvą pasiekė džiugi žinia iš Italijos, kur 17-metis vartų sargas Titas Krapikas sukirto rankomis su Genujos „Sampdoria“ klubu dėl profesionalios sutarties. Kėdainiečio pasirašyta sutartis galios iki 2019-ųjų metų vasaros. Jo komanda rungtyniauja stipriausioje šalies futbolo lygoje „Serie A“ ir šį sezoną pirmenybėse užėmė 15-ą poziciją.

Kalbėdamas su portalu Ivartis.net Lietuvos jaunimo rinktinių vartininkas buvo kuklus ir džiaugėsi savo progresu. Jis rungtyniauti į Italiją persikėlė vos praėjusių metų vasarą, bet per gana trumpą laikotarpį spėjo priprasti prie šalies kultūros ir įtikinti vietos specialistus savo žaidimu.

Šįmet sėkmingai „Sampdoria“ jaunimo komandos vartus gynęs T.Krapikas sulaukė pažado iš pagrindinio klubo, bet jo atskleisti nenorėjo. Jaunuolis savo idealu laiko vartininką Žydrūną Karčemarską bei Genujos ekipos vartų sargus: Emiliano Viviano, Alberto Brigniolį ir Christianą Puggionį.

T.Krapiko pokalbis su portalu Ivartis.net

– Ar buvo sunku adaptuotis naujoje šalyje? Kas Genujoje patinka labiausiai?

– Adaptuotis tikrai nebuvo sunku, nes visi labai šiltai priėmė – tiek komanda, tiek treneriai. Labiausiai patinka miestas ir žmonių geranoriškumas. Visi išties draugiški ir paslaugūs. Maisto tradicijos labai geros, prie kurių pripratau greitai. Iš virtuvės labiausiai patinka spagečiai ir, be abejo, picos. Ir viskas išties tenkina.

– Kokie buvo pirmi įspūdžiai pasirašius profesionalaus futbolininko sutartį su „Sampdoria“?

– Įspūdžiai geri. Manau, kad nieko tai nekeičia. Į futbolą žiūriu taip pat kaip ir ankščiau, tik su dar didesniu noru.

– Ar sulaukei konkrečių pažadų iš „Sampdoria“ klubo valdybos ar pačių trenerių?

– Sulaukiau, bet atskleisti negaliu (juokiasi).

– Kaip pats vertini savo pasirodymą per praleistus metus Italijoje?

– Vertinu puikiai. Futbolo atžvilgiu, padariau dar vieną žingsnį mano futbolininko istorijoje. Treniruotės aukšto lygio, varžybos dar aukštesnio, tad galima padaryti išvadą. Tobulėti galima žaibiškai, žingsnis po žingsnio.

– Jau treniruojiesi su pagrindine „Sampdoria“ sudėtimi. Ką galėtum pasakyti apie pačią komandą ir jos lygį?

– Pirmoje komandoje šį sezoną pamačiau tikrą futbolo lygį, kurio negalima pasakyti žodžiais. Tai reikia pajausti pačiam.

– Su Genujos klubu pasirašei trejų metų sutartį. Kokie kito sezono planai?

– Mano ir mano agento planas yra tik vienas – kuo daugiau tobulėti ir, svarbiausia, žaidybinis laikas. Jo tikiuosi gausiu.

– Kurioje šalyje ir komandoje svajoji žaisti ateityje? Galbūt turi tikslą išsikovoti pagrindinio „Sampdoria“ vartininko vietą?

– Tikrai apie ateitį nieko negalvoju. Svajonių turiu daug ir bandysiu jų siekti, bet nežinau kaip Dievas duos. Tikiuosi viso ko geriausio.

Titas Krapikas | asmeninio archyvo nuotr.

Titas Krapikas | asmeninio archyvo nuotr.

DISKUTUOK IR LAIMĖK ONE PLUS TELEFONĄ
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų