Vladimiras Putinas | Scanpix nuotr.

Vladimiras Putinas | Scanpix nuotr.

 Skandalas dėl Rusijos sportininkų meldoniumo vartojimo pakrypo kita linkme – tarptautinė antidopingo agentūra (WADA) trečiadienį paskelbė, jog tie sportininkai, kurių mėginyje meldoniumo kiekis neviršija 1 mikrogramo, galės pretenduoti į amnestiją ir artimiausiu metu sugrįžti į varžybas.

Tokį WADA sprendimą užtarė ir Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas: „Šis vaistas neturi nieko bendro su dopingu. Jis niekaip nepagerina sportininkų rezultatų. Ši medžiaga tiesiog padeda išsaugoti gerą širdies raumens būklę, patiriant didelius fizinius krūvius.“

Tarp ryškiausių Rusijos sporto žvaigždžių, įsivėlusių į meldoniumo vartojimo skandalą, yra tenisininkė Marija Šarapova ir plaukikė Julija Jefimova. Skelbiama, kad jos abi realiai pretenduoja į amnestijos taisyklę ir turi galimybę dalyvauti netgi Rio de Žaneiro olimpiadoje.

Tarptautinė teniso federacija (ITF) jau paskelbė, jog atsižvelgs į WADA rekomendacijas, priimdami sprendimą dėl M.Šarapovos ateities. Tuo tarpu J.Jefimova kreipėsi į tarptautinę vandens sporto šakų federaciją (FINA), kad ši leistų jai startuoti šį savaitgalį vyksiančiose Rusijos olimpinės atrankos plaukimo varžybose.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (1)
Registruoti
Anoniminiai (1)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų