Rūta Meilutytė | Scanpix nuotr.

Rūta Meilutytė | Scanpix nuotr.

 Jau trečiadienį Švedijos sostinėje Stokholme prasidės tarptautinės „Stockholm Open“ plaukimo varžybos, kuriose startuos ir trys pajėgūs Lietuvos sportininkai.

Gausią delegaciją į šias varžybas atsiuntė Plimuto „Leander“ klubas, kurio gretose bus ir du lietuviai – neseniai 19-ąjį gimtadienį minėjusi olimpinė, pasaulio ir Europos čempionė Rūta Meilutytė bei Mindaugas Sadauskas. Prie jų Stokholme prisijungs ir Giedrius Titenis.

R.Meilutytė į Švediją vyksta ne tik kaip Plimuto komandos lyderė, bet ir pagrindinė varžybų favoritė. Lietuvė dalyvaus 50 m ir 100 m plaukimo krūtine rungtyse, kuriose jos šio sezono rezultatai yra geriausi tarp visų varžybų dalyvių. Šio sezono 100 m plaukimo krūtine rungties reitinge R.Meilutytė (1:05.82) kol kas nusileidžia tik rusei Julijai Jefimovai (1:05.70), tačiau jos rezultatas dėl dopingo vartojimo artimiausiu metu turėtų būti anuliuotas. Perpus trumpesnės rungties reitinge lietuvė rikiuojasi trečia (30.69) ir į priekį praleidžia tik jamaikietę Alią Atkinson (30.26) bei amerikietę Molly Hannis (30.54).

Taip pat krūtine plaukiantis G.Titenis dalyvaus 50 m, 100 m ir 200 m rungtyse. 50 m ir 100 m rungtyse favoritu vadinamas Cameronas van den Burghas iš Pietų Afrikos Respublikos, o G.Titenio laikas tarp visų varžybų dalyvių – antras. 200 m rungtyje geriausias laikas tarp varžybų dalyvių Stokholme priklauso vokiečiui Marco Kochui, o G.Titenis rikiuojasi 5-as.

M.Sadauskas Švedijoje plauks 50 m ir 100 m laisvuoju stiliumi. Sprinte jo laikas tarp varžybų dalyvių Švedijoje yra 8-as, o 100 m rungtyje – 10-as. Jis vis dar nėra įvykdęs Rio de Žaneiro olimpiados „A“ normatyvo.

„Stockholm Open“ prizų fondą sudarys 80 tūkst. eurų.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.