Julija Jefimova | Scanpix nuotr.

Julija Jefimova | Scanpix nuotr.

Keturis kartus pasaulio plaukimo čempione tapusi rusė Julija Jefimova toliau neišbrenda iš skandalų - rusijos televizijos kanalui „Rossiya 24“ plaukikės agentas Andrejus Mitkovas teigė, kad per dešimt dienų buvo atlikti net du teigiami J.Jefimovos dopingo testai.

„Pirmasis mėginys buvo paimtas vasario 15-ą dieną tarptautinės plaukimo federacijos (FINA), o antrasis - vasario 24-ą dieną JAV antidopingo agentūros“, - teigė A.Mitkovas. „Tačiau tai neturi jokios įtakos, nes byla bus viena“.

Vos prieš kelias dienas pati J.Jefimova išplatino vaizdo įrašą, kuriame plaukikė teigė, kad yra atsakinga už viską, kas patenka į jos organizmą, tačiau kaip meldoniumo pėdsakai liko jos organizme - aiškinsis ekspertai.

„Taip, mano dopingo testas buvo teigiamas. Šis mėginys iš manęs buvo paimtas vasarį Los Andžele“, - pranešime prisipažysta J.Jefimova. „Esu profesionali sportininkė ir žinau, kad atsakau už viską, kas patenka į mano organizmą“, - sakė J.Jefimova. „Nežinojau, kad meldoniumas nuo 2016 metų sausio mėnesio yra įtrauktas į džaudžiamų preparatų sąrašą. Taip pat kuomet jį vartojau, tai dariau dėl savo sveikatos ir kai jis dar buvo legalus. Kaip šio preparato pėdsakai liko mano organizme praėjus tiek laiko - aiškinasi ekspertai“.

Sportas.lt primena, kad 2013-ais metais J.Jefimova jau buvo papuolusi į dopingo skandalą, kuomet buvo prigauta vartojanti anabolinius steroidus. Tuomet rusė buvo nubausta 16-os mėnesių diskvalifikacija, kuri baigėsi prieš pat pasaulio čempionatą Kazanėje.

Kadangi tai būtų jau antrasis J.Jefimovos dopingo atvejis - jai gresia viso gyvenimo diskvalifikacija.

Neoficialiomis žiniomis dėl meldoniumo jau yra įkliuvę 14-a sportininkų, tarp jų 10 iš Rusijos. Vienintelė Rusijos teniso žvaigždė Marija Šarapova specialioje spaudos konferencijoje pati prisipažino vartojusi meldoniumą.

Į draudžiamų preparatų sąrašą tarptautinė antidopingo agentūra (WADA) meldoniumo medžiagą įtraukė tik praėjusių metų pabaigoje. 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.