Julija Jefimova | Scanpix nuotr.

Julija Jefimova | Scanpix nuotr.

Praėjus penkioms dienoms po visą pasaulį apskriejusios žinios dėl 23-ejų metų rusės Julijos Jefimovos diskvalifikacijos dėl draudžiamos medžiagos meldoniumo vartojimo, plaukikė išplatino vaizdo įrašą, kuriame liūdnu veidu ir su ašaromis akyse skaito savo pranešimą bei teisinasi nežinojusi, kad nuo sausio 1-os dienos šis preparatas yra uždraustas.

„Taip, mano dopingo testas buvo teigiamas. Šis mėginys iš manęs buvo paimtas vasarį Los Andžele“, - pranešime prisipažysta J.Jefimova. „Esu profesionali sportininkė ir žinau, kad atsakau už viską, kas patenka į mano organizmą“.

Netrukus J.Jefimova pateikė ir kelis faktus, kurie, anot jos, išteisina rusę.

„Nežinojau, kad meldoniumas nuo 2016 metų sausio mėnesio yra įtrauktas į džaudžiamų preparatų sąrašą. Taip pat kuomet jį vartojau, tai dariau dėl savo sveikatos ir kai jis dar buvo legalus. Kaip šio preparato pėdsakai liko mano organizme praėjus tiek laiko - aiškinasi ekspertai“, - teigė J.Jevimova.

Plaukikė taip pat prisiminė ir pirmąjį savo dopingo skandalą 2013-ais metais.

„Dėl savo kvailumo jau esu buvusi pusę metų diskvalifikuota iš varžybų. Nuo to laiko esu atsargi ir kontroliuoju, kas patenka į mano organizmą. Garantuoju, kad viskas, ką naudojau yra legalu“, - teisinosi plaukikė.

J.Jefimova pripažino, kad ir toliau treniruojasi bei ruošiasi Rio de Žaneiro olimpinėms žaidynėms ir laukia kada bus panaikinti jai mesti kaltinimai.

Kadangi tai jau antrasis J.Jefimovos kartas - plaukikei gresia viso gyvenimo diskvalifikacija.

Sportas.lt primena, kad 2013-ais metais J.Jefimova jau buvo papuolusi į dopingo skandalą, kuomet buvo prigauta vartojanti anabolinius steroidus. Tuomet rusė buvo nubausta 16-os mėnesių diskvalifikacija, kuri baigėsi prieš pat pasaulio čempionatą Kazanėje.

Neoficialiomis žiniomis dėl meldoniumo jau yra įkliuvę 14-a sportininkų, tarp jų 10 iš Rusijos. Vienintelė Rusijos teniso žvaigždė Marija Šarapova specialioje spaudos konferencijoje pati prisipažino vartojusi meldoniumą.

Į draudžiamų preparatų sąrašą tarptautinė antidopingo agentūra (WADA) meldoniumo medžiagą įtraukė tik praėjusių metų pabaigoje.

 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.