Vladimiras Putinas | Scanpix nuotr.

Vladimiras Putinas | Scanpix nuotr.

 Rusijos sportą vėl drebina dopingo skandalai. Po to, kai 2016 m. pradžioje tarptautinė antidopingo agentūra (WADA) įtraukė meldoniumą į draudžiamų medžiagų sąrašą, buvo pagauti jau 99 sportininkai, tarp kurių – dvi ryškios Rusijos sporto žvaigždės tenisininkė Marija Šarapova ir plaukikė Julija Jefimova.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas neliko abejingas susiklosčiusiai situacijai ir Kremliuje susikvietęs Vyriausybės narius užsipuolė Rusijos sporto ministerijos atstovus.

„Rusijos sporto ministerijos atstovai nesuvokė, jog buvo svarbu kuo greičiau pranešti sportininkams ir jų treneriams apie pasikeitusias taisykles. Šios situacijos nereikia politizuoti ir kurti sąmokslo teorijų. Paprasčiausiai reikia laiku reaguoti į pokyčius ir aktyviau bendradarbiauti su pasaulinėmis organizacijomis“, - kalbėjo V.Putinas.

Rusijos prezidentas taip pat paragino šalies sporto ministerijos atstovus rimtai įvertinti dabartinę situaciją ir padaryti viską, kad panašios problemos ateityje nepasikartotų.

Meldoniumą praėjusio amžiaus devintajame dešimtmetyje naudojo Sovietų Sąjungos kariai, tarnavę Afganistane. Latvijoje gaminama meldoniumo medžiaga kariams padėdavo padidinti savo ištvermę ir gydyti širdies ligas.

Sportas.lt primena, kad pirmą kartą dėl dopingo vartojimo pagauta M.Šarapova dar tikisi sugrįžti į didįjį sportą, o J.Jefimovos situacija sudėtingesnė – ji bus diskvalifikuota jau antrą kartą, todėl plaukikės karjera sporte gali būti baigta. 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (2)
Registruoti
Anoniminiai (2)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų