Julija Jefimova | Scanpix nuotr.

Julija Jefimova | Scanpix nuotr.

Viena didžiausių Lietuvos plaukikės Rūtos Meilutytės konkurenčių 23-ejų metų rusė Julija Jefimova dar kartą pateko į dopingo skandalą.

Nutekintoje informacijoje iš Rusijos plaukimo federacijos teigiama, kad keturis kartus pasaulio čempionės J.Jefimovos dopingo mėginys buvo teigiamas - plaukikė įkliuvo dėl draudžiamos medžiagos meldoniumo.

Kadangi tai jau antrasis J.Jefimovos kartas - plaukikei gresia viso gyvenimo diskvalifikacija.

Sportas.lt primena, kad 2013-ais metais J.Jefimova jau buvo papuolusi į dopingo skandalą, kuomet buvo prigauta vartojanti anabolinius steroidus. Tuomet rusė buvo nubausta 16-os mėnesių diskvalifikacija, kuri baigėsi prieš pat pasaulio čempionatą Kazanėje.

Po pirmosios diskvalifikacijos į varžybas grįžusi J.Jefimova buvo sulaukusi ir R.Meilutytės kritikos, kuri praėjusių metų balandžio mėnesį teigė, kad rusė nėra sąžininga varžovė.

„Aš nemanau, kad ji tikra ir sąžininga varžovė. Sunku patikėti“, - BBC sakė R.Meilutytė. „Aš esu nusivylusi, gerbiau ją kaip rimtą varžovę, tačiau tai didelė gėda“.

Neoficialiomis žiniomis dėl meldoniumo jau yra įkliuvę 14-a sportininkų, tarp jų 10 iš Rusijos. Vienintelė Rusijos teniso žvaigždė Marija Šarapova specialioje spaudos konferencijoje pati prisipažino vartojusi meldoniumą.

Į draudžiamų preparatų sąrašą tarptautinė antidopingo agentūra (WADA) meldoniumo medžiagą įtraukė tik praėjusių metų pabaigoje. 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (4)
Registruoti
Anoniminiai (4)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų