„Baltų ainių“ ledo ritulininkai | hockey.lt nuotr.

Kauno „Baltų ainiai“ iškovojo paskutinį kelialapį į Lietuvos ledo ritulio čempionato finalo ketvertą. Trečiadienį kauniečiai namuose tik po atkaklios kovos 8:5 (1:2, 3:2, 4:1) nugalėjo lygos autsaiderę Elektrėnų „ESSM-2000“ ekipą.

Svečius kiek netikėtai į priekį išvedė Lietuvos jaunimo rinktinės gynėjas Paulius Macijauskas (11:34 min.). Nors netrukus rezultatą išlygino Marius Černiauskas (12:27), tačiau „ESSM-2000“ sugebėjo pergalingai užbaigti pirmąjį kėlinį, nes kiekybine persvara pasinaudojo Vainius Jankauskas (15:05).

Antrąjį kėlinį įvarčiu pradėjo Erminas Gutauskas (22:20), bet perimti iniciatyvos kauniečiams vėl nepavyko – ritulį į jų vartus pasiuntė Evaldas Gudonis (28:21). „Baltų ainiams“ pagaliau išsiveržti į priekį padėjo jau minėto E.Gudonio ir Andrejaus Prichodko pražangos. „ESSM-2000“ praleido po įvartį žaisdami trise ir keturiese, tad „Baltų ainiai“ po tikslių Eriko Sadausko (33:53) ir Mariaus Krikštanaičio (34:47) smūgių buvo priekyje. Nepaisant to, svečiai nebuvo linkę pasiduoti – kėlinį užbaigė išlyginamasis Manto Stepanavičiaus (38:16) įvartis.

Kova įvartis į įvartį tęsėsi ir trečiajame kėlinyje, kai į tikslų Egidijaus Binkulio (49:59) smūgį tuo pačiu atsakė Dovydas Streckis (50:19). Rungtynių lūžis įvyko trečiajam kėliniui jau artėjant į pabaigą. Po E.Binkulio pražangos kiekybine persvara pasinaudojo Tomas Mizaras (54:55), o netrukus M.Krikštanaitis (56:08) suteikė kauniečiams rekordinį pranašumą. Likus žaisti kiek daugiau nei 2 min. „ESSM-2000“ pakeitė vartininką aikštės žaidėju ir buvo nubausti – tašką rungtynėse padėjo Jonas Viknius (59:19).

„Baltų ainių“ vartus nuo rungtynių pradžios gynė Lukas Jakšys, bet 32-ą min. jį pakeitė Tadas Guliakas. „ESSM-2000“ vartus saugojo Aurimas Uscila.

„Baltų ainiai“ (37 tšk.) turnyrinėje lentelėje jau nebenukris žemiau 4-os vietos, tad Juodupės „Juodupė“ (32 tšk.) prarado viltis žaisti finalo ketverte. „ESSM-2000“ (1 tšk.) nebepakils iš paskutinės – 7-os – pozicijos.

Jau kovo 17-ą dieną šios dvi komandos viena prieš kitą žais dar kartą, tik šį sykį rungtynės vyks Elektrėnuose.