Geriausias karjeros pasirodymas: T.Kaukėnas pasaulio biatlono čempionate – 21-as (komentaras) karjerą baigiantis 42-ejų metų O.E.Bjoerndalenas iškovojo sidabrą

2016.03.05 13:42
Tomas Kaukėnas | Scanpix nuotr.

Tomas Kaukėnas | Scanpix nuotr.

 Norvegijoje vykstančiame pasaulio biatlono čempionate šeštadienį nuostabiu pasirodymu pradžiugino Tomas Kaukėnas.

Šiame sezone gerų rezultatų nedemonstravęs lietuvis optimalią sportinę formą įgijo tada, kai to labiausiai reikėjo. T.Kaukėnas vyrų 10 km sprinte suko 1 baudos ratą, bet trasoje buvo labai greitas ir užėmė rekordinę – 21-ą – vietą (26:55.7 min.). Iki šiol lietuvis pasaulio čempionatuose nebuvo pakilęs aukščiau nei 22-a pozicija. T.Kaukėnas ne tik turės gerą poziciją persekiojimo lenktynėse, bet ir papildys savo įskaitinių pasaulio taurės taškų kraitį.

„Tokio rezultato nesitikėjau. Labai džiaugiuosi, kad pasisekė. Jaučiuosi nugalėtoju. Kaip sako buvęs šalies rinktinės treneris Stanislavas Sabaliauskas, striprus yra tas, kuris sugeba išlipti iš duobės. Džiugu, kad sezoną iš nesėkmingo pavyko paversti sėkmingu. Labai džiaugiuosi dėl visos savo komandos bei kitų, kurie tikėjo ir sulaukė sėkmingos dienos“, - teigė T.Kaukėnas.

„Lenktynes pradėjau su atsarga, pirmajame rate kurį laiką šliuožiau paskui slovėną Jakovą Faką, tačiau jį aplenkiau. Po Europos čempionato pasirinkau kitokią strategiją - nusprendžiau pradėti lėčiau ir pasilikti jėgų paskutiniajam ratui. Labiau užtikrintas jaučiausi dėl greičio trasoje, mažiau - dėl šaudymo“, - pasakojo geriausiai karjeroje aukščiausio rango varžybose pasirodęs Lietuvos biatlonininkas.

Kiti du Lietuvos biatlonininkai į persekiojimo lenktynes nepateko. Vytautas Strolia (29:56.9, 6 baudos ratai) buvo 87-as, Karolis Dombrovskis (30:48.3, 4) – vos 95-as tarp 102 biatlonininkų.

Čempionu tapo sezono lyderis prancūzas Martinas Fourcade‘as (25:35.4 min., 0 baudos ratų). Jam tai buvo jau aštuntas pasaulio čempionatų aukso medalis. Savo trofėjų kolekciją papildė ir biatlono karalius 42-ejų metų norvegas Ole Einaras Bjoerndalenas (26:02.3, 0). Karjerą baigiantis sportininkas finišavo antras ir iškovojo 41-ą pasaulio čempionatų medalį. Bronza kiek netikėtai pasidabino ukrainietis Sergejus Semenovas (26:03.0, 0).

Kiek vėliau šeštadienį vyks moterų 7,5 km sprinto lenktynės.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.


Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga