Novakas Djokovičius | AP/Scanpix nuotr.

Novakas Djokovičius | AP/Scanpix nuotr.

Londone vykęs baigiamasis pajėgiausių pasaulio tenisininkų „Barclays ATP World Tour Finals“ turnyras pasiekė naują lankomumo rekordą. Taip pagerinti TV ir interneto auditorijos reitingų rekordai.

8 dienas vykusį turnyrą Londone aplankė 263 tūkst. 229 žiūrovai ir tai daugiau nei 6 tūkst. daugiau nei iki šiol geriausias lankomumas buvęs 2009 metais (256 830). Tuomet pirmą kartą šis turnyras buvo surengtas Londone.

Per ketverius metus šiame turnyre Londone, kur O2 arenoje „Barclays ATP World Tour Finals“ vyks bent iki 2015 metų, apsilankė jau daugiau nei 1 milijono sirgalių.

Taip pat „Barclays ATP World Tour Finals“ taip pamušė TV ir interneto auditorijos rekordus. Skaičiuojama, kad turnyrą stebėjo per 100,7 mln. žiūrovų visame pasaulyje. Oficialioje ATP svetainėje buvo peržiūrėta 3,75 mln. transliacijų – tai yra 25 proc. daugiau nei prieš metus.

Bradas Drewettas, ATP vykdomojo komiteto vadovas, sakė: „Barclays ATP World Tour Finals“ dar kartą surengė puikų reginį ir fantastiškai užbaigė ATP sezoną. O2 arena suteikė nuostabią progą sportininkams sužibėti. Turnyras tęsia ATP augimą ir labai dėkojame už paramą žiūrovams visame pasaulyje.“

Turnyre nugalėjo pirmoji pasaulio raketė serbas Novakas Djokovičius, kuris finale 7:6 (8:6), 7:5 nugalėjo titulą praradusį šveicarą Rogerį Federerį.

Faktai:

TV

* Turnyrą per televiziją stebėjo 100,7 mln. žiūrovų.

* Turnyras buvo transliuojamas 56 televizijose 193 pasaulio šalyse. Buvo parodyta 5 580 valandų teniso per aštuonias dienas. Tai yra 27 proc. daugiau nei praėjusiais metais.

Internetas

* Oficialioje ATP svetainėje apsilankė 3,4 mln. unikalių vartotojų

* Šioje svetainėje teniso mačai buvo žiūrėti 3,75 mln. kartų

* ATP World Tour turnyrą Facebook tinkle sekė per 40 mln. sirgalių (222 proc. daugiau nei pernai)

* ATP sukurta specialia turnyro programėle mobiliesiems telefonams pasinaudojo daugiau nei 23 mln. žmonių

Kalba skaičiai:

* 1 760 000 – tiek JAV dolerių gavo turnyro nugalėtojas N.Djokovičius

* 1 023 438 – tiek žmonių apsilankė finaliniame ATP turnyre Londone per ketverius metus

* 440 005 – tiek žmonių apsilankė šių metų turnyre, įskaitant specialias fanų zonas ir restoranus

* 263 229 – tiek žmonių oficialiai žiūrėjo turnyro mačus arenoje

* 288 – netremiamų padavimų skaičius šiame turnyre

* 242 – tiek rakečių buvo įtempta turnyro metu

* 200 – tiek litrų dažų sunaudota dažant kortą

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.