Andrejus Vatutinas | RIA Novosti/Scanpix nuotr.

Andrejus Vatutinas | RIA Novosti/Scanpix nuotr.

Rytų Europos lygų pertvarkai vadovaujantis Maskvos CSKA komandos prezidentas Andrejus Vatutinas paskelbė, kad artėja prie susitarimo derybose su tarptautinėmis krepšinio organzacijomis bei planuoja kurti čempionatą, kuris bus toks pat kaip Adrijos lyga.

Kitame sezone planuojama apjungti Vieningosios lygos (VTB) ir Profesionalios Rusijos krepšinio lygos varžybas, o turnyrą rengti pagal Adrijos lygos pavyzdį.

Didžiausią kliūti petvarkyti Rytų Europos krepšinio lygų žemėlapi yra Eurolyga, tačiau ir ją tenkintų tokia pirmenybių koncepcija.

Adrijos lygoje rungtyniauja pajėgiausi penkių Balkanų pusiasalio valstybių klubai, kurie į kovą savo nacionalinėse šalių pirmenybėse įsitraukia tada, kada baigiasi Adrijos lygos reguliarusis sezonas. Tiesa, Tel Avivo „Maccabi“ vienintelė komanda šį sezoną nuo pradžių rungtyniavo trijose lygose - Adrijos, Eurolygos ir Izraelio.

Pasak A.Vatutino ar Vieningąją lygą pasirinkę Lietuvos klubai toliau galėtų varžytis nacionalinėse pirmenybėse paaiškės balandžio viduryje.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų