Ž.Savickas – pasaulio rąsto kėlimo čempionas ir Čempionų lygos nugalėtojas, V.Lalas pasiekė pasaulio rekordą (Ž.Savicko komentaras)

2012.10.07 13:06
Žydrūnas Savickas | Fotodiena/Dmitrijaus Radlinsko nuotr.

Žydrūnas Savickas | Fotodiena/Dmitrijaus Radlinsko nuotr.

Stipriausiu pasaulio žmogumi laikomas Žydrūnas Savickas apgynė pasaulio rąsto kėlimo čempiono titulą. 37-erių metų lietuvis Vilniuje vykstančio „Savickas Classic“ sporto festivalio metu iškėlė rąstą, sveriantį 210 kg.

Vėliau Ž.Savickas bandė pagerinti ir prieš savaitę JAV planetos galiūnų čempionate savo paties pasiektą planetos rekordą (220 kg), tačiau iškelti 221 kg sveriančio rąsto nepavyko.

Ž.Savickas minėjo, kad po pasaulio čempionate dar nespėjo tinkamai atsigauti ir aklimatizuotis, todėl siekti planetos rekordo buvo sudėtinga. Sekmadienį jis dar varžysis paskutinėse galiūnų Čempionų lygos pusfinalio rungtyse.

„Panašios galiūnų rikiuotės ir tikėjausi, lenkas šiuo metu yra didžiausias mano konkurentas. Pasaulio rekordas man yra pasiekiamas, tačiau ne šį kartą. Per didelis nuovargis po vakar dienos varžybų“, - sakė Ž.Savickas.

Sidabro medalis rąsto kėlimo čempionate atiteko lenkui Kšyštofui Radzikowskiui (207,5 kg), o bronza atiteko planetos galiūnų vicečempionui Vytautui Lalui (200 kg). Per žingsnį nuo medalio liko taip pat 200  kg iškėlęs Vidas Blekaitis. Penktas su  tais pačiais  200 kg liko rusas Michailas Kokliajevas.Taip pat sekmadienį baigės galiūnų Čempionų lygos pusfinalio etapas, kuriame užtikrintai nugalėjo ir čempiono titulą bendroje įskaitoje užsitikrino Ž.Savickas.

Lietuvis antrąją varžybų Vilniuje dieną Ž.Savickas laimėjo dvi rungtis, o vienoje pasidalino pirmą vietą su J.F.Caronu iš Kanados. Iš viso Ž.Savickas surinko 73,5  taško.

Trečioje rungtyje - rąsto kėlime - pirmąją vietą užėmė Ž.Savickas (9 kartai), antrą - V.Blekaitis (9), trečiąją poziciją pasidalino lenkas K. Radzikowskis ir V.Lalas (po 7). Bendroje įskaitoje Ž.Savickas išsiveržė į priekį (36 tšk.), o V.Blekaitis yra antras (35 tšk.).

Ketvirtoje rungtyje, svorio atkėlime, Ž.Savickas pirmąją vietą pasidalino su kanadiečiu J.F.Caronu (po 10 kartų). Trečią vietą šioje rungtyje užėmė V.Lalas (9).. Iš tolimesnės kovos jau pasitraukė pagrindinis Ž.Savicko varžovas bendroje Čempionų lygos įskaitoje serbas Ervinas Katona. Bendroje įskaitoje Ž.Savickas su 48,5  tšk. yra lyderis ir 4,5  taško lenkia V.Blekaitį. V.Lalas su 33 taškais pakilo į ketvirtą poziciją.

Penktoje, piramidės rungtyje, vėl nugalėjo Ž.Savickas, kuris bendroje įskaitoje yra surinkęs jau 61,5  taško. Antras estafetės rungtyje buvo V.Lalas, trečias - K.Radzikowskis. Bendroje įskaitoje antrą vietą užima V.Blekaitis, trečią - K.Radzikowskis.

Šeštoje rungtyje - akmenų sukėlime - pasaulio rekordą pagerino V.Lalas (17,49 sek.) ! Antrą vietą užėmė Ž.Savickas, Bendroje šio etapo įskaitoje antrą vietą užėmė V.Blekaitis, trečią - V.Lalas. Fantastiškas lietuviškas prizininkų trejetas!

Ketvirtoje vietoje etape Vilniuje liko K.Radzikowskis, penktoje - dar vienas Lietuvos atstovas Saulius Brusokas.

„Manęs nenustebino visas lietuvių prizininkų trejetas. Žinau, kad lietuviai yra stipriausi ir tokie bus visada. Negaila vieną rekordą atiduoti savo tautiečiui, nes jų turiu labai daug. Jei pagerintų iš kitos šalies žmogus, tada būtų gaila“, - po varžybų kalbėjo 20 oficialų pasaulio rekordų savininkas Ž.Savickas.

Sportininkas taip pat pridūrė, kai tai buvo sunkiausios varžybos jo kajeroje.

„Tai turbūt sunkiausios mano varžybos gyvenime, vos tris naktis Lietuvoj po kelionės iš JAV, miegas toks paviršutiniškas, didelė įtampa namuose, aklimatizacija nelengva. Po kiekvienos rungties laukiau varžybų pabaigos. Džiaugiuosi, kad viskas baigėsi sėkmingai. Šį sezoną jau pasiekiau viską, ką norėjau, nors dar liko dvi varžybos“, - kalbėjo stipriausias pasaulio žmogus.

Sėkmingi kitų lietuvių pasirodymai Ž.Savicko nenustebino, nes tiek V.Blekaitis, tiek S.Brusokas nedalyvavo pasaulio čempionate ir galėjo ruoštis būtent Čempionų lygai.

„Čempionų lyga yra išskirtinis turnyras, nes jis vyksta ištisus metus. Pats labai pavargau, nes teko dalyvauti 10-yje etapų, kurie pareikalavo daug jėgų. O iš viso tai jau 16-os šių metų varžybos. Kaip 37-erių metų žmogui, nėra lengva tiek pasiekti“, - pridūrė Ž.Savickas.Pirmą kartą Lietuvoje surengtame šalis gatvės gimnastikos čempionate triumfavo Mindaugas Šiurkus, aplenkęs Mareką Spiridovičių ir Robertą Polonskį.Svarsčių kilnojimo suaugusiųjų čempionte, estafetės rungtyje triumfavo Pakruojo komanda.

Asmeninėse varžybose atskirose svorio kategorijoje nugalėtojais tapo Ginas Pamerneckis, Justinas Platkevičius, Modestas Talačka, Valdas Vaicekauskas, Ovidijus Tarutis, Vitalijus Raugas, Paulius Visockas ir Mindaugas Jaras.Taip pat „Savickas Classic“ sporto festivalyje surengtos „spausk ir bėk“ varžybos, kuriose dalyviai turėjo ne tik įveikti penkių km distanciją, bet ir išspausti štangą. Nugalėtojju tapo Vitalijus Gorlukovičius (19:13,9), aplenkęs Aidą Barkauską (20:54,9) ir Ruslaną Šulcą (21:38,4),

Kitoje vyrų grupėje triumfavo A.Barkauskas, antras finišavo R.Šulcas, trečias - Vladimiras Dolgopolovas.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų