0

Londono olimpiada: vienuoliktosios dienos apžvalga

2012.08.08 09:53
Virgilijus Alekna | Fotodiena/Alfredo Pliadžio nuotr.

Londone (Didžioji Britanija) tęsiasi 30-osios vasaros olimpinės žaidynės, kuriose dalyvauja pajėgiausi pasaulio atletai. Vakar jose buvo išdalintas dar 21 medalių komplektas, žaidynėse startavo 3 Lietuvos atstovai. Sportas.lt pateikia svarbiausius vienuoliktosios olimpinės dienos įvykius, įspūdingiausius rezultatus ir kitą svarbią informaciją.

Lietuvių startai

Lengvoji atletika. Legendiniam Lietuvos disko metikui Virgilijui Aleknai nepavyko ketvirtą kartą iš eilės iškovoti olimpinio medalio. Po triumfo Sidnėjuje ir Atėnuose bei bronzos Pekine vakar lietuvis turėjo tenkintis 4-ąja vieta. V.Alekna sėkmingiausiu pirmuoju mėginimu diską numetė 67,38 metro (67,38 – x – x -66,07 – x – x). Ilgą laiką su šiuo rezultatu lietuvis buvo 3-ioje vietoje, tačiau vėliau jį aplenkė estas Gerdas Kanteris ir V.Aleknai nebepavyko pakilti iš 4-osios vietos. Olimpiniu čempionu, kaip ir prognozuota, tapo vokietis Robertas Hartingas (68,27), sidabrą kiek netikėtai iškovojo iranietis Ehsanas Hadadi (68,18), o bronza tenkinosi G.Kanteris (68,03), tuo tarpu V.Alekna pirmą kartą nuo 1996 m. Atlantos olimpiados liko be medalio.

Į ieties metimo rungties finalą nepavyko iškopti patyrusiai Lietuvos lengvaatletei Indrei Jakubaitytei. Lietuvė sėkmingiausiu trečiuoju mėginimu įrankį nusviedė 59,05 m (54,05 – 56,63 – 59,05) ir ženkliai pagerino asmeninį sezono rekordą. Deja, šis I.Jakubaitytės rezultatas bendroje įskaitoje buvo tik 18-as, o vietas rungties finale iškovojo 12 geriausiai pasirodžiusių ieties metikių. Norėdama patekti į finalą, lietuvė ietį turėjo mesti bent 1,06 m toliau.

Graikų-romėnų imtynės. Svorio kategorijoje iki 66 kg vakar dėl medalių grūmėsi Lietuvos imtynininkas Edgaras Venckaitis. Lietuvis pirmojoje kovoje 3:1 nugalėjo Alžyro sportininką Mohamedą Serirą, vėliau taip pat 3:1 įveikė kazachą Darchaną Bajachmetovą, bet suklupo ketvirtfinalyje, kuomet 0:3 turėjo pripažinti Pietų Korėjos sportininko Hyeonwoo Kimo pranašumą. Būtent šis Azijos žemyno atstovas vėliau nukeliavo iki pat finalo, todėl E.Venckaitis gavo teisę kovoti paguodos varžybose. Deja, lietuvis jau pirmojoje kovoje 1:3 nusileido Kubos imtynininkui Pedro Herrerai ir bendroje įskaitoje pasidalino 7–8 vietas.

Didžiausi dienos netikėtumai

Kinijos bėgiką Liu Xiangą antroje Olimpiadoje iš eilės ištiko nesėkmė. Po traumos, patirtos Pekino olimpinių žaidynių pusfinalyje, vakar Kinijos sportininkas suklupo 110 m barjerinio bėgimo atrankoje. L.Xiangas nesugebėjo peršokti jau pirmojo barjero ir patyręs traumą baigė savo pasirodymą. Kinijos sportininkui šiemet priklauso antras geriausias sezono rezultatas (12.97 sek.), tačiau jo neišvysime net rungties pusfinalyje.

Netikėtą pergalę vyrų 1500 m bėgime iškovojo Alžyro atletas Taoufikas Makhloufi. Sportininkui priklauso tik 7-as geriausias rezultatas šiemet, tačiau jis finale distanciją įveikė per 3 min. 34.08 sek. ir įtikinamai iškovojo aukso medalį. Itin nesėkmingai pasirodė trys finale bėgę Kenijos sportininkai. Nors Asbeliui Kipropui, Silasui Kiplagatui ir Nixonui Chepsebai priklausė trys geriausi šio sezono rezultatai, tačiau tarp jų sėkmingiausiai pasirodęs S.Kiplagatas finišavo vos 7-oje vietoje.

Victoria Pendleton nesugebėjo pergale užbaigti savo pasirodymo Londono olimpiadoje. Britė, kuri dviračių treko sprinto rungtyje atrodė nenugalima, finale 0:2 nusileido australei Annai Meares. V.Pendleton buvo nepralenkiama tiek kvalifikacijoje, tiek ir atkrintamosiose varžybose, kuriose iki finalo ji nebuvo patyrusi nė vienos nesėkmės.

Kiek netikėtai graikų-romėnų imtynių svorio kategorijos iki 66 kg auksą iškovojo Pietų Korėjos atletas H.Kimas. Daugelį nustebino jo pergalė pusfinalyje rezultatu 3:1 prieš prancūzą Steeve‘ą Guenotą, kuris gynė olimpinio čempiono titulą, o finale korėjietis 3:1 įveikė ir vengrą Tamašą Lorinczą. H.Kimas tapo pirmuoju visų laikų Pietų Korėjos sportininku, laimėjusiu olimpinį aukso medalį graikų-romėnų imtynėse.