Brazdeikis Organizatorių nuotr.

Brazdeikis Organizatorių nuotr.

Kairiarankis dvimetrinis iš toli mesti galintis ir puikiai dėl kamuolių kovojantis gynėjas. Neseniai 17-ąjį gimtadienį šventęs Ignas Brazdeikis be abejonės būtų pravertęs Gedimino Petrausko vadovaujamai sidabrinei Lietuvos U16 rinktinei.

Tačiau kol Lietuvos U16 rinktinė ruošėsi Europos čempionatui, Kaune gimęs, bet anksti į kitą Atlanto pusę persikėlęs I.Brazdeikis 2015 metų „FIBA Americas“ turnyre Argentinoje atstovavo Kanados U16 rinktinei. Gynėjas buvo vienas svarbiausių Kanados komandos žaidėjų, padėjusių savo rinktinei nužygiuoti iki pat finalo.

I.Brazdeikis 2015 metų FIBA Americas čempionate vidutiniškai per 19 minučių pelnydavo 9,2 taško, atkovodavo 7,2 kamuolio ir atlikdavo 1,8 rezultatyvaus perdavimo. Nors I.Brazdeikis rungtyniauja atakuojančio gynėjo pozicijoje, tai nesutrukdė jaunajam gynėjui patekti į geriausių kovotojų dėl kamuolių dešimtuką. I.Brazdeikis galėjo turėti dviženklį taškų vidurkį jei ne tragiškas tritaškių pataikymas – tikslą pasiekė vos trys metimai iš 21 atliktų (14,3 proc.).

U16 čempionato finale I.Brazdeikis per 13 minučių pelnė 7 taškus ir atkovojo 7 kamuolius, o pirmą kėlinį net 19:3 laimėjusi Kanada galiausiai nusileido Jungtinėms Amerikos Valstijoms (JAV), 77:60.


Brazdeikis Brazdeikis

Kairėje – I.Brazdeikis prieš ketverius metus. Dešinėje – praėjusią vasarą.

Anksti Lietuvą palikęs I.Brazdeikis, kurį Kanadoje vadina „Iggy“, šiuo metu atstovauja prestižinės privačios Ouklivio mokyklos komandai ir ruošiasi persikelti į aukščiausią JAV studentų lygos divizioną. Kas po to? „Noriu žaisti NBA“, – sako I.Brazdeikis.

„Igno riba – tik dangus. Kai jis kalba apie NBA, nemanau, kad jis klysta. Ignas – visada sporto salėje. Jo darbo etika – neįtikėtina. Jis žaidžia aukšto lygio komandoje, treniruojasi individualiai, gerina fizinį pasirengimą“, – pasakojo buvęs I.Brazdeikio treneris, Šventosios Trejybės vidurinės mokykloje dirbęs Andrew Saulezas.

Savaitinėje Krepsinis.net rubrikoje krepšinio analitikas Erildas Budraitis kalbėjosi su I.Brazdeikiu apie gynėjo persikėlimą į Kanadą, krepšinio kelio pradžią, žaidimą Kanados rinktinėje ir galimybes persikelti į Lietuvą.

– Visų pirma, ar galėtum papasakoti, kaip persikėlei į Kanadą?

– Gimiau Lietuvoje, kurioje gyvenau pirmuosius 2,5 metų. Tuomet persikėliau į Čikagą, JAV, kur gyvenau trejus metus. Tada metams persikraustėme į Vinipegą, Kanadą. Po to – į Etobicoke, kur praleidau kelerius metus, ir galiausiai – į Oukvilį, kur gyvenu dabar.

– Kada ir kaip pradėjai žaisti krepšinį? Kas buvo tavo didžiausias įkvėpėjas?

– Krepšinį pradėjau žaisti Etobicoke, kur netoli mano namų buvo lauko aikštelėje. Labai mėgau ten žaisti. Mano didžiausias įkvėpimas – mano tėtis, kuris mane treniravo ir pavertė žaidėju, kuriuo esu dabar.

– Kaip dažnai žmonės atpažįsta tavo lietuvišką pavardę?

– Daugybė žmonių pastebi, kad esu lietuvis, kai išgirsta mano pavardę. Visi čia žino, kad Lietuva – nuostabi krepšinyje.

– Kaip apibūdintum savo žaidimo stilių? Kokios yra tavo stiprybės?

– Esu taškus renkantis gynėjas, galintis prasiveržti bei pataikyti iš toliau. Taip pat galiu žaisti nugara prieš mažesnius gynėjus.

– Papasakok šiek tiek daugiau apie savo neprofesionalo karjerą bei kokie tavo siekiai ateityje?

– Nuo pat mažens žaidžiau su daug vyresniais žaidėjais, įskaitant ir mano pirmąsias komandas. Pradžioje žaidžiau Šventosios Trejybės vidurinėje mokykloje, o dabar einu į Oranžvilio privačią mokyklą. Mano tikslas – persikelti į aukščiausią NCAA divizioną ir vėliau žaisti NBA.

– Ar esu susipažinęs su Lietuvos krepšiniu? Jei susiklostytų tinkama situacija, ar svarstytum pasiūlymą prisijungti prie Lietuvos rinktinės?

– Nesu labai labai gerai susipažinęs su Lietuvos krepšiniu. Esu daug jo matęs per televiziją, bet niekada gyvai. Kol kas nesu pagalvojęs apie žaidimą Lietuvoje. Nemanau, kad esu labai susijęs su Lietuvos krepšiniu, kadangi nelabai esu žaidęs Lietuvoje.


Brazdeikis Brazdeikis

Oranžvilio komanda. I.Brazdeikis – pirmas dešinėje.

– Pakalbėkime apie Kanados U16 rinktinės pasirodymą 2015 „FIBA Americas“ turnyre. Kaip įvertintum Kanados komandos rezultatus ir savo individualų pasirodymą?

– Mūsų U16 komanda buvo labai stipri, turėjome gerų žaidėjų kiekvienoje pozicijoje. Taip pat turėjome puikius trenerius. Žaidėme komandiškai, todėl nebuvau nustebęs, kad nukeliavome iki finalo. Manau, kad žaidžiau neblogai. Tiesa, turnyro metu nevisada sukrisdavo mano metimai ir dėl to jaučiausi prastai.

– Tavo nuomone, koks yra treniruočių stilius Kanadoje?

– Kanadoje vaikai pradeda treniruotis nuo mažens. Daugiausiai skiriame dėmesio krepšinio pagrindams ir komandiniams veiksmams. Žinoma, taip pat tobuliname daugybę įgūdžių tam, kad būtume geresni.

– Kokia tavo prognozė Kanados krepšinio ateičiai?

– Kanados krepšinis jau netolime ateityje gali tapti vienu stipriausiu pasaulyje. Netrukus būsime viršūnėje.

Sekite krepšinio analitiką Erildą Budraitį socialiniame tinkle „Facebook“. Susisiekti su autoriumi galite el. paštu: erildasb@gmail.com.
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Tre 02-19 Manchester City 21 : 30 West Ham United
Šeš 02-22 Chelsea 14 : 30 Tottenham Hotspur
Šeš 02-22 Southampton 17 : 00 Aston Villa
Šeš 02-22 Sheffield United 17 : 00 Brighton & Hov…
Šeš 02-22 Burnley 17 : 00 AFC Bournemouth
Šeš 02-22 Crystal Palace 17 : 00 Newcastle United
Šeš 02-22 Leicester City 19 : 30 Manchester City