LTOK nuotr.

LTOK nuotr.

Vasario 6 d. Druskininkuose, „Snow arenoje“ vyks trečiasis LTeam olimpinis žiemos festivalis. Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) kartu su „Snow arena“ organizuojamas renginys kvies druskininkiečius ir miesto svečius aktyviai praleisti pirmąjį vasario šeštadienį ir susipažinti su įvairiomis žiemos sporto šakomis. Šių metų festivalio programoje netruks įdomių naujovių, o žmones sportuoti kartu kvies žinomi Lietuvos sportininkai.

Be jau tradicinių festivalio rungčių – bėgimų, „Snaigės“ žygio, šiaurietiško ėjimo, slidinėjimo, dailiojo čiuožimo, akmenslydžio – dalyviai galės stebėti alpinizmo varžybas ledo siena, ekstremalius snieglentininkų pasirodymus, išbandyti jėgas ledo ritulio rungtyse, pasivaržyti slidinėjimo treniruokliu „SkiErg“ ir įvertinti grafičio meistrų kūrinius.

Lietuvos ledo ritulio rinktinės kapitonas Mindaugas Kieras žadėjo, kad festivalio dalyviai galės ne tik stebėti parodomąsias jaunųjų ledo ritulininkų varžybas, bet ir patys pajusti lazdą rankose ir suprasti, kaip mušamas baudinys.

„Norėtųsi festivalyje išbandyti daugelį sporto šakų, bet sezono viduryje turiu saugotis traumų ir negaliu daug ko sau leisti, todėl tenka vykti į renginius tik kaip stebėtojai. Tačiau tai nereiškia, kad neskatinu visų, profesionaliai sportu neužsiimančių žmonių, festivalyje išbandyti įvairias sporto šakas. Aš stengsiuos ten būti ir palaikyti dalyvius“, – sakė olimpietė, lengvaatletė Airinė Palšytė.

Žiemos sportui neabejingas ir olimpinės rinktinės kandidatas, boksininkas Tadas Tamašauskas.

„Yra tekę dalyvauti ledo ritulio treniruotėje, nes mano tėtis žaidė ledo ritulį. Treniruočių stovyklose kartais slidinėjame, taip pat esu išmėginęs snieglentę – labai patiko. Kartas nuo karto smagu pakeisti sporto šaką, nes bet kokia fizinė veikla yra gerai,“ – teigė boksininkas.

Atšalus orams ant slidžių entuziastingai stoja ir irkluotojai.

„Kai oras nepalankus irkluoti daug laiko praleidžiame sporto salėse, treniruojamės su svoriais, treniruokliais ir visada labai laukiame, kada iškris sniegas. Juk esame pratę, kad keistųsi vaizdai, todėl nemažai treniruojamės su lygumų slidėmis. Tuo metu dirba panašios raumenų grupės, treniruojame ištvermę. Kaip tik šiuo metu irklavimo rinktinė slidinėja Italijos aukštikalnėse“, - pasakojo olimpinės rinktinės kandidatė, irkluotoja Lina Šaltytė.

Festivalio metu „Snow Arena“ lankytojams pristatys naują atrakciją – 8 m aukščio ir 24 m pločio alpinistams skirtą ledo sieną, kurią arenos šeimininkai įrengs nuolatiniam naudojimui.

„Kaupiam, vežam sniegą ir iš miesto, ir iš aplinkinių kaimelių, tad jo tikrai užteks“, – sakė „Snow Arenos“ direktorius, festivalio organizatoriams įteikęs iš Druskininkų atvežtą ledo luitą.

Festivalyje žada apsilankyti ne vienas žiemos sportą mėgstantis žinomas sportininkas: irkluotojas, dukart pasaulio vicečempionas ir dukart Europos čempionas Saulius Ritteris, pasaulio čempionato bronzos medalio laimėtojas ir daugkartinis Europos čempionas, irkluotojas Mindaugas Griškonis, Europos ir pasaulio čempionės, irkluotojos Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė bei olimpietė, maratonininkė Diana Lobačevskė. Sportininkai savo pavyzdžiu parodys, kad būti fiziškai aktyviais svarbu ne tik vasarą, bet ir žiemą.

Festivalio metu taip pat vyks Lietuvos mokyklų žaidynių (LMŽ) finalai, sutrauksiantys daugiau nei pusę tūkstančio vaikų iš 15 savivaldybių, kurie dalyvaus slidinėjimo, kalnų slidinėjimo ir snieglenčių varžybose. Visos Lietuvos mokyklos į finalus gali registruotis iki sausio 22 d. el. paštu raimonda.cerkauskaitė@lmnsc.lt.

Festivalio išvakarėse mokiniai ir mokytojai dalyvaus LTOK olimpinio švietimo projekto „Olimpinė karta“ mokymuose. Mokiniai sužinos kaip organizuoti sporto renginius, mokysis juos fotografuoti ir aprašyti, o vėliau, festivalio metu, taps jaunaisiais korespondentais, jiems talkins profesionali žurnalistė ir sporto fotografas.

LTeam olimpinis žiemos festivalis pirmą kartą buvo organizuotas 2014 m. Ignalinoje, 2015 m. renginys vyko Druskininkuose. Šiais metais renginys vėl organizuojamas Druskininkuose dėl puikiai tokiai šventei tinkančios infrastruktūros, kuri dėl nepastovių orų  leidžia išvengti pasikeitimų festivalio programoje.

Festivalio programa pateikiama svetainėje www.lteam.lt.
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Šeš 06-22 Atlantas 15 : 00 Kauno Žalgiris
Šeš 06-22 Stumbras 17 : 00 Panevėžys
Šeš 06-22 Sūduva 19 : 00 Riteriai
Sek 06-23 Žalgiris 19 : 00 Palanga

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141