„Facebook“ nuotr.

„Facebook“ nuotr.

Įveikę kol kas sunkiausią savo Dakaro etapą, kai dėl degalų siurblio gedimo Bolivijoje prarado net kelias valandas, „Agrorodeo“ komandos nariai Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas, atrodo, nusiteikę įrodyti, kad nesėkmių ruožą įveikė.

Šeštame Dakaro lenktynių greičio ruože startavę iš 97 pozicijos, lietuviai stabiliai ir ypatingai greitai kilo aukštyn. Po itin sudėtingo ir brangiai pozicijoms T3 klasės ir alternatyvios energijos įskaitose kainavusio penktojo etapo, lietuviai minėjo, jog rimtas ambicijas apie aukštus sportinius rezultatus derėtų atidėti ateičiai – kol kas norima patiems sau ir visiems įrodyti, kad kelios prarastos valandos tebuvo nesėkmė. Nuo ko tokiose lenktynėse niekas nėra apdraustas. Tačiau tempas ilgiausiame greičio ruože buvo pavydėtinas, nors sportininkams teko lenkti itin daug lėtesnių varžovų.

Penktadienį sportininkams reikėjo įveikti patį ilgiausią įskaitinį greičio ruožą: automobilių, motociklų ir keturračių vairuotojams aplink Uyunio druskos ežerą iki finišo būtina nuvažiuoti net 542 kilometrus.

Pradėję etapą beveik iš pačio rikiuotės galo, Vaidotas ir Saulius įskaitinius jau iki pirmo kontrolės punkto aplenkė beveik 10 varžovų – „Agrorodeo“ komanda pakilo į 88 vietą. Po to ilgiausiame greičio ruože sportininkai lenkė vieną varžovą po kito – mūsiškiai šoktelėjo į 74, 741, 64, o įpusėjus etapui – jau į 57-ą vietą. Vadinasi, ypač sudėtingomis sąlygomis sportininkai per kiek daugiau nei 250 kilometrų aplenkė net 40 varžovų automobilių.

Tačiau lėtinti tempo „Seat“ visureigiu važiuojantis ekipažas net neketino – jau kitame kontroliniame punkte lietuviai pakilo iki 50 pozicijos, po to – iki 48: tokią vietą sportininkai (preliminariais duomenimis) ir užėmė ilgiausiame šių metų Dakaro etape: 6 val. 55 min. 40 sek.

Daugiau varžovų nei „Agrorodeo“ lenktynininkai aplenkė tik „Mini“ vairavęs argentinietis Cristobalas Nazareno Lopezas, kuris startavo 93-ias, o finišavo 22-as. 49 lėtesnius varžovus, kaip ir lietuviai, aplenkė ir vokietis Jurgenas Schroderis: jo „Nissan“ šiandien finišavo 39-as, o startavo iš 88-os vietos.

Šiandien etapą laimėjo ir Dakaro lyderiu tapo Stephane‘as Peterhanselis, kuris 542 kilometrus nuvažiavo per 5 val. 1 min. 7 sek. Nuo pat Dakaro pradžios pirmavęs Sebastienas Loebas etapo nugalėtojui pralaimėjo 8 min. 15 sek. ir bendroje įskaitoje smuktelėjo į antrą vietą – jis nuo S. Peterhanselio atsilieka 27 sekundėmis.

Už vėlavimą ketvirtadienio etape „Agrorodeo“ ekipažui skirta 2 val. 2 min. bauda, nuo bendrosios įskaitos lyderių lietuviai atsilieka 14 val. 34 min. 9 sek.

Šeštadienį lenktynininkų laukia dar viena ilga diena – iš Uyunio į Argentinoje esančią Saltą ekipažai važiuos 793 kilometrus, o greičio ruožo ilgis – 353 km. Organizatoriai prognozuoja, kad nemaža dalis ekipažų finišą pasieks jau sutemus. Ypač tie, kurie startuos antroje rikiuotės pusėje. Džiugu, kad po itin sėkmingo penktadienio, kai buvo aplenkta daugiau nei pusšimtis varžovų, V. Žalos ir S. Jurgelėno ekipažas startuos su pajėgesniais lenktynininkais.

Tiems, kas sėkmingai pasieks Saltą, bus galima šiek tiek atsipūsti, nes sekmadienį sportininkų laukia poilsis, o mechanikai turės paruošti techniką nelengvam grįžimui į Rosario miestą: po atokvėpio prasidės antroji Dakaro lenktynių pusė. 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų