CEV nuotr.

CEV nuotr.

Didžiausias Lietuvoje sporto portalas „Sportas.lt“ metų pabaigoje pristato rinkimus, kuriuose lankytojai galės išrinkti geriausią sporto šaką, metų talentą, geriausią sporto renginį Lietuvoje ir įsimintiniausią metų Lietuvos sporto momentą.

Siūlėme išrinkti, kokia sporto šaka šiais metais labiausiai garsino Lietuvą. Sportas.lt lankytojai nusprendė, jog geriausia Lietuvos metų sporto šaka vertėtų vadintį tinklinį. Už jį balsavo 23,15 proc. lankytojų. Nedaug atsiliko regbis, gavęs 20,43 proc. balsų, o trečią vietą užėmė krepšinis (14,40 proc.). 10 procentų ribą pavyko peržengti ir irklavimui (12,26).

Trumpai pristatome mūsų siūlytas kandidates.


IrklavimasAP/Scanpix nuotr.

Lietuvos irkluotojų rezultatai šiemet ne kartą viršijo lūkesčius. Retas sporto gerbėjas galėjo tikėtis, kad lietuviai iškovos net 10 kelialapių į Rio de Žaneiro olimpiadą. Pasaulio čempionate Rolandas Maščinskas ir Saulius Ritter iškovojo sidabrą, o Mindaugas Griškonis pasidabino bronza. Tuo tarpu Senojo žemyno pirmenybėse vicečempionėmis tapo Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė. Neįtikėtiną šou lietuviai surengė Universiadoje, kurioje aukso medalius iškovojo D.Vištartaitė, M.Valčiukaitė, R.Maščinskas, S.Ritter, Žygimantas Gališanskis ir Lina Šaltytė, o Sonata Petrikaitė pasidabino sidabru. Be medalių neliko ir jaunieji Lietuvos irkluotojai – Ieva Adomavičiūtė pasaulio jaunimo (iki 23 metų) čempionate iškovojo auksą, o S.Petrikaitė – bronzą. Tuo tarpu Armandas Kelmelis Europos jaunimo čempionate pasidabino sidabru.


BoksasYoutube.com stopkadras

Skambiausią Lietuvos bokso pergalę šiemet pasiekė Eimantas Stanionis. Jis užbaigė 22 metų laukimą ir tapo Europos bokso čempionu. Tame pačiame čempionate medalį iškovojo ir Evaldas Petrauskas, kuris nukeliavo iki pusfinalio ir pasidabino bronza. Malonų netikėtumą pateikė Rūta Sutkutė. Ji įrodė, jog ir merginų boksas Lietuvoje kyla į naujas aukštumas, iškovodama Europos jaunių čempionato bronzą. Perglaėmis šiemet džiugino ir Lietuvos profesionalūs boksininkai. Egidijus Kavaliauskas JAV išlieka nenugalėtas, o už Atlanto persikėlęs Virgilijus Stapulionis JAV bokso ringe debiutavo pergalingai.


Lengvoji atletikaLSSA nuotr.

Po 2015 metų nebekyla abejonių, kad Lietuvos lengvaatlečių delegacija Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse bus gausesnė nei kitų sporto šakų. Jau net 20 lietuvių yra įvykdę olimpinius normatyvus, o 17 iš jų dėl kvotų galėtų startuoti Rio de Žaneire. Šiemet Universiadoje čempione tapo Airinė Palšytė, o Andrius Gudžius pasidabino bronzos medaliu. Europos jaunimo (iki 23 metų) čempionate Dovilė Dzindzaletaitė pagerino Lietuvos rekordą ir iškovojo aukso medalį. Puikiais rezultatais džiugino jaunieji Lietuvos ieties metikai. Liveta Jasiūnaitė (iki 23 metų) ir Edis Matusevičius (iki 20 metų) savo amžiaus grupių Europos čempionatuose pasidabino bronzos medaliais.


Greitasis čiuožimas trumpuoju takuAP/Scanpix nuotr.

Viena iš didžausių Lietuvos žiemos sporto šakų vilčių Agnė Sereikaitė šiemet pasiekė didžiausias karjeros pergales, iškovodama Europos čempionato ir pasaulio taurės etapo bronzos medalius. Prie jų lietuvė dar pridėjo tokios pačios prabos Universiados medalį ir atvertė naują puslapį Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku istorijoje. Vis geresnius rezultatus šioje sporto šakoje demonstruoja ir 15-metis Salvijus Ramanauskas, o Elektrėnuose pradėtos rengti finalinės „Evo Cup“ serijos varžybos.


PlaukimasReuters/Scanpix nuotr.

Rūta Meilutytė savo medalių kolekciją papildė pasaulio čempionato sidabru, o Giedrius Titenis Europos čempionate trumpajame baseine pirmą kartą karjeroje iškovojo bronzos medalį. Kelialapius į Rio de Žaneiro olimpiadą iškovojo ne tik abu šie sportininkai, bet ir Danas Rapšys bei maloniai nustebinusi Lietuvos vyrų rinktinė, plaukusi estafetėje 4x100 m kombinuotu būdu. Kylanti Lietuvos plaukimo žvaigždė Andrius Šidlauskas šiemet tapo Europos žaidynių ir pasaulio jaunimo čempionu bei gerokai priartėjo prie olimpinio normatyvo.


Šiuolaikinė penkiakovėAlfredo Pliadžio nuotr.

Skambiausios metų Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės pergalės gali būti siejamos su Laura Asadauskaite-Zadneprovskiene. Sezono pradžioje ji neturėjo lygių pasaulio taurėje ir iškovojo kelialapį į Rio de Žaneiro olimpiadą, o metus vainikavo triumfu Europos čempionate. Pasaulio čempionate maloniai nustebino Ievos Serapinaitės ir Linos Batulevičiūtės duetas. Lietuvėms pavyko iškovoti sidabro medalius moterų estafetėje. Senojo žemyno pirmenybių moterų estafetėje L.Batulevičiūtė su Ievos seserimi Emilija pasidabino bronzos medaliais. Lietuvės moterų estafetėje iškovojo bronzos medalius. Pasaulio biatlo ir triatlo čempionate, kurį organizavo pasaulio šiuolaikinės penkiakovės federacija, Aurelija Tamašauskaitė iškovojo du aukso medalius, Gintarė Venčkauskaitė kartą tapo čempione, o Karolinai Gužauskaitei atiteko sidabras.


Dviračių sportasReuters/Scanpix nuotr.

Svarbiausiose metų lenktynėse išaušo Ramūno Navardausko šlovės valanda. R.Navardauskas pasaulio čempionato grupinėse lenktynėse iškovojo bronzos medalį ir tapo pirmuoju lietuviu, kuris pasaulio vyrų plento dviračių čempionate pateko tarp prizininkų. Europos dviračių treko čempionate fantastiškai pasirodė Aušrinė Trebaitė, kuri omniumo (daugiakovės) taškų lenktynėse varžoves aplenkė net dviem ratais ir iškovojo bronzos medalį. Talentingoji Olivija Baleišytė pasiekė skambiausią karjeros laimėjimą, pelnydama Europos jaunių (iki 18 metų) dviračių treko čempionato bronzą.


Ledo ritulyshockey.lt nuotr.

Pasaulio vyrų ledo ritulio čempionato I-ojo diviziono B grupės turnyre Lietuvos rinktinei negalėjo padėti ne vienas svarbus žaidėjas. Nepaisant to, mūsiškiai paneigė išankstines prognozes ir džiaugėsi bronzos medaliais. Elektrėnuose surengtame pasaulio jaunimo (iki 20 metų) čempionato II-ojo diviziono A grupės turnyre tribūnos „lūžo“ nuo žiūrovų, o lietuviai savo sirgalius pradžiugino sidabru.


Baidarių ir kanojų irklavimasYoutube.com stopkadras

Sezoną Lietuvos baidarininkai pradėjo puikiai – Europos čempionate bronzos medalius iškovojo Ignas Navakauskas, Edvinas Ramanauskas ir Aurimas Lankas. Kiek vėliau sužibėjo ir kanojininkas Henrikas Žustautas, tapęs pirmuoju lietuviu, laimėjusiu Europos žaidynes. Pasaulio jaunių ir jaunimo čempionatas lietuviams susiklostė fantastiškai – jame auksu pasidabino tiek H.Žustautas, tiek kitas kanojininkas Vadimas Korobovas, o tos pačios amžiaus grupės čempionate abu lietuviai iškovojo atitinkamai sidabro ir bronzos medalius. Mūsiškiai jau turi ir dvi garantuotas vietas Rio de Žaneiro olimpiadoje – po vieną vyrų vienviečių kanojų 200 m rungtyje ir vyrų vienviečių baidarių 200 m rungtyje.


KrepšinisAFP/Scanpix nuotr.

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė šiemet padovanojo vieną didžiausių metų sporto pergalių. Lietuviai antrą kartą iš eilės Europos čempionate iškovojo sidabro medalius, be to, užsitikrino vietą Rio de Žaneiro olimpiadoje. Laimėjimais džiugino ne tik suaugusieji, bet ir šalies krepšinio talentai. Jaunučiai (iki 16 metų) Kaune iškovojo Europos čempionato sidabrą, o jauniai (iki 18 metų) Senojo žemyno pirmenybėse pasidabino bronza.


TinklinisCEV nuotr.

Šiemet pergalėmis vėl džiugino pajėgiausia Lietuvos paplūdimio tinklinio pora Ieva Dumbauskaitė ir Monika Povilaitytė. Jos tiek Europos žaidynėse, tiek Europos jaunimo (iki 22 metų) čempionate iškovojo bronzos medalius. I.Dumbauskaitė ir M.Povilaitytė svariai prisidėjo prie to, kad Lietuvos moterų rinktinė patektų į Kontinentinės paplūdimio tinklinio taurės finalinį etapą ir pratęstų kovą dėl vietos Rio de Žaneiro olimpiadoje. Arnas Rumševičius su Luku Každailiu šiemet Rytų Europos čempionate pasidabino bronza, o puikiu pasirodymu nustebinę Aurimas Mazūras su Audriumi Knašu Europos jaunių (iki 18 metų) čempionate užėmė 4-ą vietą.


Sunkioji atletikaAFP/Scanpix nuotr.

Aurimas Didžbalis šiemet įspūdingu stiliumi tapo Europos sunkiosios atletikos čempionu. To iki šiol nebuvo padaręs nė vienas lietuvis. Puikiai lietuviams susiklostė ir Europos jaunimo čempionatas Klaipėdoje. Amžiaus grupėje iki 23 metų mūsiškiai iškovojo net tris medalius: Žygimantas Stanulis pasidabino auksu, Gintarė Bražaitė – sidabru, o Irmantas Kačinskas – bronza.


RegbisLietuvos regbio federacijos nuotr.

Į stipriausią Europos regbio-7 čempionato divizioną sugrįžę Lietuvos vyrai įrodė, kad jų vieta – žemyno elite. Lietuviai išsaugojo vietą divizione ir nugalėjo tokias regbio valstybių komandas kaip Velsas ir Italija. Europos Nacijų regbio-15 taurės 2B divizione savo dominavimą pratęsė Lietuvos vyrų rinktinė. Lietuviai šiemet laimėjo dar keturias rungtynes ir su šešiomis pergalėmis iš tiek pat galimų jau užsitikrino čempionų titulą.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.