Vytauto Pilkausko nuotr.

Vytauto Pilkausko nuotr.

Antradienį (12.29) Vilniaus oro uoste rinkosi svarbūs asmenys. Į Dakaro ralį išvykstančius lenktynininką Benediktą Vanagą bei šturmaną Sebastianą Rozwadowskį išlydėti atvyko Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, Lenkijos ambasadorius Lietuvoje Jarosławas Czubińskis, stipriausias planetos žmogus Žydrūnas Savickas, akrobatinio skraidymo pasaulio čempionas Jurgis Kairys, atlikėjas Gabrielius Liaudanskas-Svaras, radijo chuliganai Jonas Nainys ir Rolandas Mackevičius bei kiti.

„Organizatoriai gąsdina, kad šis Dakaras bus itin sunkus, kad vyrai prisimins, ką reiškia ašaros. Tačiau mes esame dar labiau patyrę, pasiruošę netikėčiausiems iššūkiams. Į Pietų Ameriką vykstame dvylika profesionalų, kurių kiekvienas sau ir komandai keliame aukščiausius tikslus. Suprantame, kad iš mūsų tikimasi rezultato. Visus metus intensyviai ruošėmės. Tačiau nereikia pamiršti mūsų galimybių, kurios, lygininat su konkurentais, yra stipriai ribotos.  Bet kuriuo atveju, darysime geriausia, ką galime,“- oro uoste kalbėjo B.Vanagas.

Greičiausias Dakaro lietuvis pažymėjo, kad į Argentiną vyksta su specialia misija. Ekipažo aprangoje atsirado kamufliažas ir Gediminaičių stulpai. Pasak B.Vanago, šis sprendimas - duoklė Lietuvos kariuomenei. „Tai žinutė, kad mes palaikome Lietuvos kariuomenę, kad būdami išvien esame stiprūs,“- sakė B.Vanagas.

Naujasis B.Vanago šturmanas, absoliutus 2014 metų Lenkijos ralio čempionas, S.Rozwadowskis Dakare kelio knygą skaitys pirmą kartą. Tačiau ekipažo naujokui motyvacijos netrūksta.

„Jėgas sujungė du profesionalai, vienas kitu pasitikintys šimtu procentų. Įprastai kalbame skirtingomis kalbomis, esame skirtingų tautybių, tačiau ekipaže vienas kitą suprantame idealiai. Benediktas yra reiklus sau ir aplinkiniams, jo profesionalus požiūris į viską, net į smulkmenas, veda prie gerų rezultatų. Jis – patyręs, aš degu noru. Mūsų ekipažas, mūsų komanda turi visas Dakarui reikiamas savybes,“- kelis lietuviškus žodžius jau mokantis kalbėjo S.Rozwadowskis.

Prieš palikdamas Lietuvą B.Vanagas pristatė Vyčio koliažą, kuriame atpausdinti daugiau nei 5 tūkstančių fanų atsiųsti atvaizdai.  Sausio 31 dieną Vytis bus užkljuotas ant sportinio „Toyota HILUX“ bolido šono. Taip fanai drauge su B.Vanagu įveiks visą Dakarą. 

Sausio 2-16 dienomis Pietų Amerikoje vyksiančios sudėtingiausios planetos lenktynės B.Vanagui bus ketvirtosios karjeroje. Iki šiol lietuvis finišavo visus tris kartus. Aukščiausias „General Financing – Autopaslauga by Pitlane“ komandos piloto pasiekimas – 1 vieta privačių komandų rikiuotėje ir 24 vieta bendroje įskaitoje. Šie pasiekimai yra geriausi rezultatai Lietuvos ir Baltijos valstybių istorijoje.

2016 sausio mėnesį Argentinoje ir Bolivijoje vyksiančiame ralio maratone lietuvio ir lenko duetas su „Toyota HILUX“ bolidu per dvi savaites įveiks apie 9000 kilometrų, iš kurių daugiau nei pusė – greičio ruožai.  Ekipažas dvi kirs sausiausią pasaulyje Atakamos dykumą, o Bolivijoje pakils iki 4,5 kilometro virš jūros lygio.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų