1963 metų antros Kalėdų dienos rezultatai | 101greatestgoals.com nuotr.

1963 metų antros Kalėdų dienos rezultatai | 101greatestgoals.com nuotr.

Futbolo portalas Ivartis.net pristato dar vieną rubrikos „Istorija grįžta“ numerį. Kiekvieną penktadienį lankytojai turi galimybę prisiminti po vieną gerai žinomą istorinį įvykį.

Žiemos švenčių metu daugumoje pasaulio lygų yra pertraukos ir futbolininkams leidžiama ilgiau pabūti su savo šeimomis.

Tačiau Anglijoje tokio dalyko nėra ir kaip tik per šventinį laikotarpį klubų laukia intensyviausias periodas, per kurį ir pasimato, kas gali laimėti čempionatą.

Anglijoje tradiciškai futbolas žaidžiamas antrą Kalėdų dieną, gruodžio 26, kuri Anglijoje vadinama „Boxing Day“. Todėl futbolas bus žaidžiamas ir rytoj, kuomet savo mačus sužais visos dvidešimt „Premier“ lygos komandų.

Šia proga Ivartis.net nusprendė priminti futbolo sirgaliams pačią rezultatyviausią „Boxing Day“ Anglijos futbolo istorijoje. Tai buvo 1963 metų gruodžio 26 diena, kuomet per dešimt aukščiausios lygos rungtynių buvo įmušta net 66 įvarčiai, septyni žaidėjai pelnė po „hat-tricką“, o keturi futbolininkai gavo raudonas korteles. Iš viso keturiuose Anglijos divizionuose tą dieną buvo pelnyta net 160 įvarčių.

Tiek įvarčių stipriausioje šalies lygoje per antrą Kalėdų dieną dar nebuvo įmušta iki tada ir daugiau nėra įmušta iki dabar. Po 1963 metų „Boxing Day“ rezultatų, Anglijoje buvo kalbama, kad galbūt futbolininkai per audringai šventė Kalėdas arba juokais buvo sakoma, kad komandų gynėjai nusprendė padalinti dovanas varžovų puolėjams.„Fulham“ 10 – 1 „Ipswich“


Tai rezultatyviausias to vakaro mačas, kuris iki šiol dar išlieka didžiausia „Fulham“ pergale istorijoje ir skaudžiausiu „Ipswich“ pralaimėjimu istorijoje. Verta pažymėti ir tai, kad prieš 18 mėnesių „Ipswich“ buvo tapę šalies čempionais, tačiau per antrą Kalėdų dieną jie buvo tiesiog sutriuškinti. „Fulham“ krašto puolėjas Joe Broadfootas tame mače draskė varžovų gynybą ir sulaukė didžiulių ovacijų iš savo komandos fanų.

„Fulham” 10-1 „Ipswich” rungtynių akimirka | espnfc.com nuotr.
„Fulham” 10-1 „Ipswich” rungtynių akimirka | espnfc.com nuotr.

Šio mačo baigtis buvo aiški jau po 20 minučių, kuomet Maurice‘as Cookas pelnė pirmą įvartį, o tada Grahamas Leggatas įmušė greičiausią „hat-tricką“ lygoje, nes jam prireikė vos 3 minučių. Tris įvarčius taip pat pasiekė Bobby Howfieldas, o dar po kartą pasižymėjo Bobby Robsonas, Alanas Mullery ir ketvirtą įvartį pelnęs G.Leggatas.

„Ipswich“ klubui paguodos įvartį įmušė Gerry Bakeris, tačiau tai Kalėdinės nuotaikos šios ekipos fanams nepakėlė.   Po mačo „Fulham“ treneris Bedfordas Jezzardas juokavo: „Tai galbūt buvo mūsų padovanotų Kalėdinių kalakutų įtaka. Nuo dabar tuos kalakutus dovanosime kiekvieną savaitę“.„Blackburn“ 8 – 2 „West Ham“


Lygos lyderiai „Blackburn“ pateikė nuostabią dovaną savo ekipos fanams ir net 8-2 sutriuškino Londono „West Ham“ ekipą jų pačių tvirtovėje. Prieš tai „Blackburn“ buvo įmušę septynis įvarčius į „Tottenham“ vartus ir net keturis į „Arsenal“ ekipos vartus, tačiau ši pergalė buvo dar įspūdingesnė, nes „West Ham“ ekipai tai vis dar yra didžiausias pralaimėjimas namuose.

Futbolo apžvalgininkas Harry Milleris apie tą mačą rašė: „West Ham“ taktikos buvo visiškai klaidingos ir jų gynyba buvo tragiška. „Blackburn“ įvarčius mušė šaltakraujiškai ir tiksliai“

„Blackburn” narys Bryanas Douglasas muša įvartį | espnfc.com nuotr.
„Blackburn” narys Bryanas Douglasas muša įvartį | espnfc.com nuotr.

Šiame mače įvarčių paradą pradėjo Fredas Pickeringas, pasižymėjęs septintą mačo minutę, o sužaidus 30 minučių ekipos persvarą padidino Bryanas Douglasas. Iki pertraukos po įvartį dar pelnė Andy McEvoy‘us ir Mike‘as Fergusonas, todėl rezultatas tapo 4-0.  

Antrajame kėlinyje savo „hat-trickus“ pasiekė F.Pickeringas ir A.McEvoy‘us ir tai reiškė „West Ham“ klubo galą, nors jo gretose dublį ir įmušė Johnny Byrne‘as, tačiau išsigelbėjimo šiame mače jau nebuvo.„West Brom“ 4 – 4 „Tottenham“


Kelios dienos prieš šį mačą „West Brom“ žaidėjai streikavo, nes klubo treneris Jimmy Haganas pasakė savo žaidėjams, kad jie turės treniruotis su šortais, nors lauke buvo labai šalta. Tačiau iki antros Kalėdų dienos taika buvo pasiekta ir „West Brom“ parodė savo charakterį. Tame mače WBA atsilikinėjo 2-4, tačiau sugebėjo iškovoti tašką.  

„Daily Mirror“ žurnalistas Kenas Jonesas apie šį mačą rašė: „Vienintelė krizė „Hawthorns“ stadione buvo „Tottenham“ gynyba“.  

Iš pradžių atrodė, kad WBA gali nesunkiai pralaimėti, kuomet Jimmy Greavesas išvedė „Tottenham“ į priekį, o WBA kapitonas Donas Howe 15 mačo minutę nerealizavo 11 metrų baudinio. Tada „Spurs“ gretose Bobby Smithas pelnė savo 200-ąjį lygos įvartį ir rezultatas tapo 2-0. Johnas Kaye sušvelnino rezultatą smūgiu galva, bet greitai „Spurs“ įmušė trečią įvartį, kurio autoriumi tapo Cliffas Jonesas. Clive‘as Clarkas greitai vėl sušvelnino rezultatą, bet J.Greavesas pasiekė dublį ir rezultatas tapo 4-2 „Tottenham“ naudai.

Visgi „West Brom“ nesiruošė pasiduoti. Po įspūdingo C.Clarko sprinto Mickey Fudge‘as dar kartą sušvelnino rezultatą, o likus 10 minučių iki mačo pabaigos, D.Howe ištaisė savo klaidą nuo 11 metrų žymos ir įmušė paskutinį mačo įvartį, kuris lėmė lygiąsias. Visgi tą sezoną „Tottenham“ klubas sugebėjo užimti ketvirtą vietą.„Liverpool“ 6 – 1 „Stoke“


„Liverpool“ klubas sugebėjo sutriuškinti „Stoke“ ekipą ir net penkis įvarčius „Liverpool“ pelnė antrajame mačo kėlinyje, tačiau laikraščių antraštes užkariavo Rogeris Huntas, kuris tada įmušė net keturis įvarčius.  

Pirmajame kėlinyje buvo įmuštas tik vienas įvartis ir jį pelnė Ianas St. Johnas. Visgi įvarčiai pasipylė antrajame kėlinyje, kai per pirmas tris antro kėlinio minutes R.Huntas pasiekė dublį, o Alfas Arrowsmithas pridėjo ketvirtą įvartį.

Po to dar vienas R.Hunto dublis garantavo daugiau nei užtikrintą „Liverpool“ klubo pergalę. Tą sezoną R.Huntas pelnė net 31 lygos įvartį, I.St. Johnas pasižymėjo 21 kartą, o A.Arrowsmithas – 15 kartų. Taip klubas tada pagerino savo rezultatyvumo rekordą ir per sezoną įmušė 92 įvarčius.„Burnley“ 6 – 1 „Manchester United“


Keturis įvarčius tą dieną įmušė ir „Burnley“ puolėjas Andy Lochheadas, kuris padėjo savo ekipai net 6-1 sutriuškinti „Man Utd“ klubą. Tame mače sužibėjo ir 18-metis škotas Willie Morganas, kuris buvo „Burnley“ klubo peržiūroje. Tada „Guardian“ žurnalistas Ericas Toddas apie 18-mečio pasirodymą rašė: „Jo visapusiškas pasirodymas buvo vienas geriausių, kurių man teko matyti iš tokio jauno žaidėjo“.

„Burnley“ tada sužaidė labai kompaktiškas ir organizuotas rungtynes, o W.Morganas savo apgaulingais judėsiais privertė „Man United“ gynėją Paddy Crerandą užsidirbti raudoną kortelę.

A.Lochheadas tame mače įmušė ankstyvą įvartį, o „Man Utd“ pirmą savo smūgį į vartų plotą atliko tik 22 minutę, kuomet smūgiavo Bobby Charltonas. „Man Utd“ gretose rezultatą išlygino Davidas Herdas, tačiau prieš pertrauką A.Lochheadas dar kartą išvedė šeimininkus į priekį.

Antrajame kėlinyje savo pirmą įvartį, vilkint „Burnley“ marškinėlius, įmušė W.Morganas, kuris po to atliko rezultatyvų perdavimą A.Lochheadui. Galiausiai šis duetas pelnė dar po įvartį ir taip galutinai sutalžė svečius iš Mančesterio, kuriems šis pralaimėjimas buvo itin skaudus, nes „Man Utd“ lygoje užėmė antrą vietą ir 4 taškais atsiliko nuo „Liverpool“ ekipos.„Blackpool“ 1 – 5 „Chelsea“


Užtikrinta „Chelsea“ klubo pergalė buvo itin vaizdžiai pavadinta „Daily Mirror“ laikraščio. Po šio mačo jie rašė: „Tai buvo skerdynės. Visi namo galėjo eiti jau per pertrauką“.

„Chelsea“ žaidėjai Kalėdas praleido uostamiesčio viešbutyje, todėl į mačą atvyko pailsėję, bet tik mačo teisėjas sušvilpė rungtynių pradžią, „Mėlynieji“ parodė įspūdingą žaidimą.

Terry Venablesas | espnfc.com nuotr.
Terry Venablesas | espnfc.com nuotr.

„Blackpool“ vartininkas Tony Waltersas nuo mačo pradžios gavo daug darbo, tačiau jis negalėjo sustabdyti Alberto Murray pirmojo įvarčio, o greitai Barry Bridgesas smūgiu galva įmušė antrąjį įvartį. Tada Bobby Tamblingas trečią kartą nuginklavo „Blackpool“ vartininką, o prieš pertrauką B.Bridgesas pasiekė dublį ir po pirmo kėlinio rezultatas tapo 4-0.  

Per pertrauką „Blackpool“ atliko kelis pozicinius keitimus, tačiau „Chelsea“ net neleido šeimininkams pagalvoti apie pergalę. Nors Dave Durie ir sugebėjo sušvelninti rezultatą, tačiau Terry Venables vėl sugrąžino „Chelsea“ klubui keturių įvarčių persvarą. Vienintelis nusivylimas „Chelsea“ klubui buvo tik krašto gynėjo Eddie McCreadie raudona kortelė.Kitos rungtynės

Kiti keturi mačai buvo mažiau rezultatyvūs, tačiau per juos vis tiek buvo įmušta net 17 įvarčių.

„Nottingham Forest“ 3 – 3 „Sheffield United“


Šiame mače „Nottingham“ klubas sugebėjo pirmauti net 3-0, tačiau „Sheffield“ ekipa netikėtai atsitiesė ir du Micko Joneso bei vienas Leno Allchurcho įvartis leido klubui iškovoti tašką.

„Wolves“ 3 – 3 „Aston Villa“


„Midlands” derbis taip pat pasibaigė rezultatyviomis lygiosiomis su šešiais įvarčiais ir abu klubai lygoje surinko tiek pat taškų.

„Sheffield Wednesday“ 3 – 0 „Bolton“


„Bolton“ klubas per antrą Kalėdų dieną buvo sutriuškintas, o įvarčius nugalėtojams pelnė Markas Pearsonas bei du kartus pasižymėjęs Colinas Dobsonas. Šis pralaimėjimas „Bolton“ klubui buvo kritinis, kadangi klubas galiausiai iškrito iš lygos.

„Leicester“ 2 – 0 „Everton”


Šį sezoną stebinantis „Leicester“ klubas visus nustebino ir tada, nes antrą Kalėdų dieną įveikė šalies čempioną Liverpulio „Everton“ rezultatu 2-0. Šis pralaimėjimas „Irisams“ buvo tikrai skaudus, kadangi galiausiai jie čempionų titulą pralošė savo kaimynams „Liverpool“ klubui.Kas įvyko po to?


Tokios rezultatyvios „Boxing Day“ dienos nebuvo iki šiol, bet tikėkimės, rytoj įvarčiai vėl pasipils. Tuo metu tais metais kai kurios komandos jau po kelių dienų pasiekė revanšus (tais metais atsakomosios rungtynės buvo žaidžiamos po trumpo laiko tarpo). „West Ham“ klubas 3-1 atsirevanšavo „Blackburn“ ekipai ir pradėjo nesėkmingą „Rovers“ periodą, po kurio jie nukrito į septintą vietą. „Ipswich“ taip pat pasiekė revanšą ir 4-2 nugalėjo „Fulham“, nors pats „Ipswich“ klubas nesugebėjo išlikti lygoje. „Man Utd“ savo namuose 5-1 atkeršijo „Burnley“ klubui, o „Bolton“ 3-0 įveikė „Sheffield Wednesday“. 1964 metai buvo itin sėkmingi „Liverpool“ klubui, nes jie per 16 mačų pralaimėjo vos tris kartus ir iškovojo lygos titulą.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

2020/21 m. LKL

01-27 „Juventus“ 18:30 „Pieno žvaigždės“
01-30 „Rytas“ 17:20 „Lietkabelis“

2020/21 m. Eurolyga

01-27 ALBA 21:00 CSKA
01-27 ASVEL 21:45 „Baskonia“
01-27 „Valencia“ 22:00 „Žalgiris“
01-27 „Real“ 22:00 „Panathinaikos“
01-28 „Olympiacos“ 21:00 „Barcelona“
01-28 „Chimki“ 21:00 „Fenerbahče“
01-28 „Maccabi“ 21:05 „Anadolu Efes“
01-28 „AX Armani“ 21:45 „Zenit“
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Tre 01-27 Burnley 20 : 00 Aston Villa
Tre 01-27 Chelsea 20 : 00 Wolverhampton …
Tre 01-27 Brighton & Hov… 21 : 30 Fulham
Tre 01-27 Everton 22 : 15 Leicester City
Tre 01-27 Manchester United 22 : 15 Sheffield United
Ket 01-28 Tottenham Hotspur 22 : 00 Liverpool