Sauliaus Čirbos nuotr.

Sauliaus Čirbos nuotr.

Pirmadienį lenktynininkas Benediktas Vanagas atskleidė, kaip apsirengęs jo ekipažas važiuos 2016 metų Dakaro ralyje. Visuomenei pristatytos naujosios lenktynininko aprangos dizainą įkvėpė Lietuvos kariuomenė, todėl ji išsiskiria patriotiškumu: į juodos spalvos kombinezoną įkomponuoti specialiai šiai aprangai sukurto kamufliažo elementai, o ant nugaros išsiuvinėtas Vytis, Gediminaičių stulpai.

„Jau kelerius metus aktyviai bendradarbiauju su Lietuvos kariuomene ir esu jos ambasadorius. Pažinęs ją galiu tvirtai pasakyti, kad tėvynę saugo tikri savo srities profesionalai. Norint, kad kariuomenė būtų dar pajėgesnė, reikalingas dar didesnis visuomenės palaikymas bei bendradarbiavimas. Pasirinkę kamufliažinį aprangos dizainą norime pabrėžti, kad mes palaikome Lietuvos kariuomenę“, – pristatymo renginyje kalbėjo „General Financing – Autopaslauga by Pitlane“ komandos pilotas  B.Vanagas.

Kombinezono kamufliažinis raštas, kuriame įpintas Vytis ir ąžuolo lapai, sukurtas specialiai Dakaro aprangai. Jo  autorius – Gabrielius Liaudanskas-Svaras.

„Kiekviena valstybė turi savo karinio kamufliažo dizainą. Drauge su Benediktu sugalvojome, kad būtų prasminga, jei esminiame kombinezono akcente būtų įpinti pagrindiniai Lietuvos simboliai – Vytis ir ąžuolo lapai. Norime, kad šis kamufliažas siųstų žinią, raginančią palaikyti ne tik Benedikto komandą, bet ir Lietuvos kariuomenę“, – sakė G.Liaudanskas-Svaras.

Kombinezono stilių kūręs dizaineris Giedrius Paulauskas įsitikinęs, kad į tradiciškai su B.Vanago komanda siejamą juodą spalvą įkomponuoti kamufliažo elementai komandos aprangą daro dar labiau pastebimą ir išskirtinę tarp kitų ralio dalyvių.

B.Vanago teigimu, naujieji kombinezonai pasižymi ne tik išskirtiniu dizainu, bet ir funkcionalumu: jie pasiūti iš specialaus keturių sluoksnių nedegaus audinio, kuris nuo atviros liepsnos gali apsaugoti net 13 sekundžių.

„Dakaro ralio metu temperatūra sieks 40 laipsnių ir daugiau, todėl rinkomės specialaus, geriau besiventiliuojančio audinio kombinezoną. Mano ir šturmano sportinė apranga buvo pasiūta specialiai pagal mūsų kūno proporcijas ir dydžius“, – pasakoja B.Vanagas.

Visgi naujieji kombinezonai nėra vienintelė apranga, kurios sudėtingiausiose planetos lenktynėse reikia B.Vanagui ir jo komandai. Išlipęs iš sportinio automobilio greičiausias Dakaro lietuvis dėvės visame pasaulyje žinomo prekės ženklo „Columbia“ rūbus: kelnes, šortus, marškinėlius, polo marškinėlius bei striukes nuo lietaus ir vėjo. Visa komanda dėvi ir specialius gerai ventiliuojamus batus.

„Pasitikime šio gamintojo rūbais, nes tai pasaulinio lygio gamintojas, puikiai žinantis, kokia apranga geriausiai tinka aktyvia veikla užsiimantiems žmonėms“, – sako B.Vanagas.

Oficialaus „Columbia“ prekės ženklo atstovo Lietuvoje, įmonės „Hiatus“ direktorė Julija Surgėlienė džiaugiasi, kad bendrovė jau trejus metus turi galimybę netiesiogiai dalyvauti Dakare ir bendradarbiauti su vienu geriausių Lietuvos lenktynininkų.

„Tai mums yra didelė garbė ir įvertinimas, o svarbiausia – neginčijamas įrodymas, jog „Columbia“ yra aukščiausius reikalavimus atitinkantis prekės ženklas, kurį renkasi lyderiai. Jei šie rūbai atlaiko net Dakarą, akivaizdu, kad jie puikiai atlaikys ir aktyvaus laisvalaikio mėgėjams kylančius iššūkius“, – šypsosi J.Surgėlienė.

Naujasis, Lietuvos kariuomenės įkvėptas kombinezonas ir „Columbia“ apranga, kurią Dakare dėvės visa B.Vanago komanda, iki gruodžio 27 d. bus eksponuojami „Hiatus“ parduotuvėje, prekybos centre „Ozas“.

Dakaro ralis Argentinoje ir Bolivijoje vyks kitų metų sausio 2-16 dienomis. B.Vanagas šiame renginyje dalyvaus ketvirtą kartą. Greičiausias Dakaro lietuvis sportiniame „Toyota HILUX“ automobilyje važiuos su šturmanu iš Lenkijos, šios šalies ralio čempionu, S.Rozwadowskiu.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų