Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Trečiadienį įvyko paskutinis „Sporto kino vakarų“ renginys. Pirmasis bendras Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) ir Vilniaus universiteto (VU) projektas baigėsi, tačiau žiūrovų dėmesys ir įsitraukimas sporto filmų peržiūrų organizatores jau verčia galvoti apie projekto tęsinį kitais metais.

„Pirmą kartą organizavome renginių ciklą studentams, todėl buvo sunku prognozuoti jų susidomėjimą. Tikėjomės, kad įvairios sporto temos ir pokalbiai su olimpiečiais, žinomais sportininkais ir specialistais pritrauks sportu besidominčių žmonių auditoriją. „Pirmas blynas" tikrai neprisvilo – sulaukėme daugiau nei šešių šimtų žiūrovų. Prie renginio puslapio socialiniame tinkle „Facebook“ prisijungė ir mūsų naujienas sekė daugiau nei septyni šimtai žmonių, todėl galime užtikrintai sakyti, kad pasiekėme savo tikslinę auditoriją“, –  sakė viena renginio organizatorių, LTOK švietimo programų vadovė Vita Balsytė.

Sporto kino vakarai spalio 13 – gruodžio 2 d. vyko Nacionaliniame atviros prieigos mokslinės komunikacijos ir informacijos centre (MKIC). Kas savaitę visi norintys galėjo nemokamai žiūrėti dokumentinius filmus apie sportą ir dalyvauti diskusijose su įvairių sričių specialistais bei sportininkais.

„Tuos aštuonis rudens trečiadienių vakarus akademinėje aplinkoje, MKIC’e, noriai rinkosi VU bendruomenės nariai ir svečiai, kad susipažintų su ne visai įprastais sporto aspektais, išgirstų įvairias nuomones ir dalyvautų diskusijose. Smagu, kad su sportu susijusiomis temomis diskutavo ne tik sporto žmonės, bet ir VU mokslininkai. Projekto sėkmę buvo sunku prognozuoti, bet dabar esame tikri, kad tęsti verta“, – projekto rezultatais džiaugėsi VU Sveikatos ir sporto centro direktorė dr. Ramunė Žilinskienė.

Didžiausio žiūrovų susidomėjimo sulaukė filmai „Once Brothers“, „Senna“ ir „The Armstrong Lie“. Diskusijose dalyvavo LTOK prezidentė Daina Gudzinevičūtė, olimpinė čempionė Vida Vencienė, lenktynininkas Antanas Juknevičius, maratono bėgikė, olimpietė Diana Lobačevskė, Lietuvos „Slopestyle" čempionas Jonas Kriščiūnas, olimpinės rinktinės vyriausiasis gydytojas Dalius Barkauskas, Atėnų parolimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtojas Linas Balsys ir kiti.

Projektą rėmė JAV ambasada, Brazilijos federacinės respublikos ambasada ir Brazilijos federacinės respublikos konsulatas.

VU ir LTOK planuoja tęsti bendradarbiavimą olimpinio švietimo srityje. „Sporto kino vakarų“ organizatorės labai tikisi, kad kitais metais pavyks pritraukti daugiau renginio rėmėjų ir organizuoti didesnio masto renginių ciklą.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų