Valančiūnas (Scanpix nuotr.)

Valančiūnas (Scanpix nuotr.)


Pasiklydusiems tarp lietuvių pasirodymų užsienyje, krepšinio analitikas Erildas Budraitis savaitinėje Krepsinis.net rubrikoje antrus metus iš eilės padeda susigaudyti kas kaip, sudarydamas sėkmingiausiai užsienyje rungtyniaujančių lietuvių dvidešimtuką.


Kaip ir kasmet, šį sezoną apie pusšimtis lietuvių dėl aukštesnio lygio, geresnių galimybių ar didesnio užmokesčio rungtyniauja už Lietuvos ribų ir atstovauja užsienio šalių komandoms. Tam, kad būtų aiškiau susigaudyti kas yra kas 2015–2016 metų sezone, krepšinio analitikas Erildas Budraitis dalinasi savo sudarytu sėkmingiausiai užsienyje profesionaliai žaidžiančių lietuvių dvidešimtuku. E.Budraitis atsižvelgė į pastaruoju metu demonstruotus žaidėjo rezultatus, komandos lygį, vaidmens svarbą ir lygos pajėgumą. Vidutiniai statistiniai duomenys pateikiami susumavus rezultatus visuose dalyvaujamuose čempionatuose.


20. Karolis Babkauskas – Bukarešto „Dinamo“ (Rumunija)


Vid. 14,9 tšk. (47 proc. tritaškių), 3 atk. kam., 4,4 rez. perd. per 35 min.


19. Benas Veikalas – Avelino „Sidigas“ (Italija)


Vid. 5,3 tšk., 1,7 rez. perd. per 17 min.


18. Tautvydas Lydeka – Buenos Airių „San Lorenzo“ (Argentina)


Vid. 11,4 tšk., 7,1 atk. kam. per 27 min.


17. Gabrielis Maldūnas – Hueskos „Penas“ (Ispanijos 2-oji lyga)


Vid. 11 tšk., 6,8 atk. kam. per 24 min.


16. Evaldas Žabas – Tartu „TU/Rock“ (Estija)


Vid. 13,9 tšk., 4,3 atk. kam., 2,3 rez. perd. per 27 min.


Po keturių sėkmingų sezonų Vokietijoje, kur atstovaudamas Bonos „Telekom Baskets“ Benas Veikalas visada rinko nemažiau 10 taškų ir tritaškius mesdavo bent 40 proc. taiklumu, 32-ejų metų gynėjas tarpsezoniu nusprendė persikelti į Italiją ir prisijungti prie Avelino „Sidigas“. Italijoje B.Veikalo asmeniniai rezultatai smarkiai krito žemyn, kaip ir sumažėjo gynėjo vaidmuo – lyginant su praėjusiu sezonu, B.Veikalo rezultatyvumas krito nuo 11,6 taško iki 5,3, tritaškių taiklumas – nuo 43 proc. iki 25, aikštelėje praleidžiamo laiko kiekis – nuo 26 min. iki 17. Kol „Sidigas“ rikiuojasi Italijos lygos turnyrinės lentelės pabaigoje, „Telekom Baskets“ yra vėl pakeliui link Vokietijos lygos atkrintamųjų varžybų. Kai jau šaukštai po pietų, B.Veikalo sprendimas nepasirašyti naujos dvejų metų sutarties su „Telekom Baskets“, žvelgiant į asmeninius rezultatus, neišėjo į naudą, todėl gynėjas iš pernai užimtos septintos vietos nukrito į 19-ą.


 


Dimša Dimša

 


15. Tomas Dimša – Frankfurto „Fraport Skyliners“ (Vokietija)


Vid. 7,8 tšk., 1 atk. kam. per 19 min.


14. Rolandas Jakštas – Kasereso „Ciudad del Baloncesto“ (Ispanijos 2-oji lyga)


Vid. 14,9 tšk., 6,4 atk. kam. per 29 min.


13. Martynas Gecevičius – Ankaros „TED Kolejliler“ (Turkija)


Vid. 9,2 tšk., 3 atk. kam. per 24 min.


12. Evaldas Kairys – Ušako „Sportif“ (Turkija)


Vid. 6,6 tšk., 5,8 atk. kam. per 15 min.


11. Eimantas Bendžius – Obradoiro „Rio Natura Monbus“ (Ispanija)


Vid. 8,2 tšk., 3,5 atk. kam. per 21 min.


Priešingai nei B.Veikalas, 25-erių metų Eimantas Bendžius šį sezoną sėkmingiausiai užsienyje rungtyniaujančių lietuvių reitinge kilo į viršų, iš 17-os vietos į 11-ą. Po rezultatyvaus ir sėkmingo sezono Lenkijoje E.Bendžius persikėlė į Ispaniją, kur tapo ketvirtuoju lietuviu, rungtyniaujančiu stipriausiame Europos nacionaliniame čempionate. Kaip ir „Rio Natura Monbus“ rezultatai, E.Bendžiaus žaidimas šį sezoną stipriai banguoja. „Rio Natura Monbus“ laimėjo trejas rungtynes iš šešerių žaistų, o lietuvis pergalinguose mačuose vidutiniškai rinko 13 taškų, pralaimėtuose – 3,3 taško. „Rio Natura Monbus“ laimi kas antras rungtynes, o E.Bendžiaus taškų kreivė atrodo kaip amerikeitiški kalneliai – 13, 8, 15, 0, 11, 2. Taip pat kol kas E.Bendžiui nepavyksta pasinaudoti pagrindine savo stiprybe – tolimais metimais. Praėjusį sezoną 42 proc. bandymų pataikyti iš toli realizavęs puolėjas šį sezoną pataikė penkis metimus iš 18 (28 proc.). Jei tendencija nesikeis, Obradoiro klubas šį savaitgalį turėtų įveikti Madrido „Movistar Estudiantes“, o E.Bendžius vėl pelnys dviženklį taškų skaičių.


 


Kaukėnas Kaukėnas

 


10. Deividas Dulkys – Giresuno „Yesilgiresun Belediye“ (Turkija)


Vid. 11,4 tšk., 3,6 atk. kam., 2 rez. perd., 2 per. kam. per 31 min.


9. Artūras Milaknis – Kazanės UNIKS (Rusija, Europos taurė)


Vid. 7,5 tšk. (44 proc. tritaškių), 1,5 atk. kam. per 20 min.


8. Rimantas Kaukėnas – Emilijos Redžo „Grissin Bon“ (Italija, Europos taurė)


Vid. 10,7 tšk. (55 proc. tritaškių), 2,2 rez. perd. per 24 min.


7. Tadas Klimavičius – Bonos „Telekom Baskets“ (Vokietija, Europos taurė)


Vid. 10,2 tšk., 4,5 atk. kam. per 22 min.


6. Darjušas Lavrinovičius – Emilijos Redžo „Grissin Bon“ (Italija, Europos taurė)


Vid. 11,3 tšk., 3,4 atk. kam. per 18 min.


Rimantas Kaukėnas įeis į Lietuvos krepšinio istoriją kaip vienas ilgaamžiškiausių žaidėjų. 38-erių (pavasarį sueis 39-eri) Rimantas Kaukėnas toliau demonstruoja, kad gali rungtyniauti aukščiausioje lygoje – šį sezoną vidutiniškai vėl renka dviženklį taškų skaičių (10,7 tšk.), tritaškius meta net 55 proc. taiklumu bei padėjo Emilijos Redžo „Grissin Bon“ sezoną Italijoje pradėti ketveriomis pergalėmis iš eilės. Nuo R.Kaukėno neatsilieka ir 36-erių metų Darjušas Lavrinovičius, kuris „Grissin Bon“ vidutiniškai vos per 18 minučių renka 11,3 taško ir šį sezoną jau dukart peržengė 20 pelnytų taškų ribą. Pastaruoju metu R.Kaukėnas ir D.Lavrinovičius nepradeda rungtynių starto penkete, tačiau tampa rimtu pastiprinimu susitikimui įsibėgėjus – kartu veteranai iš Lietuvos pakilę nuo suolo vidutiniškai „Grissin Bon“ klubui pelno 22 taškus.


 


Kuzminskas Kuzminskas

 


5. Marius Grigonis – Manresos „La Bruixa d’Or“ (Ispanija)


Vid. 9,7 tšk. (42 proc. tritaškių), 2,5 atk. kam. per 22 min.


4. Jonas Mačiulis – Madrido „Real“ (Ispanija, Eurolyga)


Vid. 4,2 tšk., 2,1 atk. kam. per 17 min.


3. Simas Jasaitis – Kapo d‘Orlando „Betaland“ (Italija)


Vid. 15,4 tšk. (41 proc. tritaškių), 4,1 atk. kam. per 33 min.


2. Mindaugas Kuzminskas – Malagos „Unicaja“ (Ispanija, Eurolyga)


Vid. 13,4 tšk., 3,4 atk. kam. per 21 min.


1. Jonas Valančiūnas – Toronto „Raptors“ (NBA)


Vid. 14,1 tšk., 9,8 atk. kam. per 27 min.


Praėjusiame Europos čempionate vieneriose rungtynėse 34 taškus pelniusiam Jonui Mačiuliu iki visų laikų Lietuvos rinktinės rezultatyvumo rekordo pritrūko vos vieno taško. Tačiau vos Europos čempionatas, kuriame J.Mačiulis vidutiniškai rinkdavo 13,8 taško ir nuvedė Lietuvos rinktinę iki finalo, baigėsi, kartu atėjo pabaiga ir J.Mačiulio laisvei puolime. Vidutiniškai po beveik 10 metimų Lietuvos rinktinėje atlikdavęs puolėjas Madrido „Real“ klube vidutiniškai šį sezoną į krepšį meta vos tris kartus ir renka po keturis taškus. J.Mačiulio žaidimo laikas minimaliai padidėjo, tačiau lietuvis vidutiniškai atlieka vienu metimu ir pelno vienu tašku mažiau nei pernai. Kol J.Mačiulis toliau „Real“ ekipoje rūpinasi tik gynyba, Eurolygos čempionai išgyvena didžiausią nuopolį per pastaruosius metus. Eurolygoje „Real“ su dviem pergalėmis ir keturiais pralaimėjimais A grupėje užima paskutinę vietą.


Statistiniai duomenys – lapkričio 18 d.


Sekite krepšinio analitiką Erildą Budraitį socialiniame tinkle „Facebook“. Susisiekti su autoriumi galite el. paštu: erildasb@gmail.com.