Baderis (Domantas Pipas, Fotodiena.lt)

Baderis (Domantas Pipas, Fotodiena.lt)

Lietuvos krepšinio lygoje („Tete-a-Tete Casino“ LKL) sužaista jau ketvirtadalis reguliariojo sezono susitikimų. Pirmajame rate didelių sensacijų nebuvo daug.

Tik Kėdainių „Nevėžio“ pergalę prieš Prienų–Birštono „Vytautą“ ir Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ laimėjimą prieš Klaipėdos „Neptūną“ galima pavadinti didžiausiomis staigmenomis.

Komandos jau išgyveno ir pirmuosius pokyčius, kai buvo atleisti vilčių nepateisinę žaidėjai. Krepsinis.net apžvelgia 10 krepšininkų, kurių žaidimas pirmajame rate buksuoja.

Simas Buterlevičius – Panevėžio „Lietkabelis“

(28 min., 6 tšk., 2,8 atk. kam., 1,4 rez. perd., 6,2 naud. bal.)

Stringa visas „Lietkabelis“, stringa ir Simo žaidimas. Vos 25 proc. dvitaškių pataikymas neatrodo labai adekvačiai, nors krepšininkas tikrai gauna labai daug žaidybinio laiko. S.Buterlevičius niekada nebuvo į puolimą orientuotas krepšininkas, tačiau praėjusį sezoną stipresnėje „Juventus“ ekipoje rungtyniavo tikrai solidžiau ir galima tikėtis, kad jau startus sezonui prie Panevėžio klubo prisijungęs puolėjas dar įsižais.

Mike‘as Scottas – „Šiauliai“

(20 min., 8,3 tšk., 2,2 atk. kam., 2,1 rez. perd., 6 naud. bal.)

Šis įžaidėjas sezoną pradėjo labai pratai ir komandos vadovai jau galvojo apie galimą M.Scotto pamainą, tačiau vėliau situacija stabilizavosi ir dabar amerikietis dėl laiko aikštelėje konkuruoja su puikiai žaidžiančiu Pauliumi Dambrausku. Galima drąsiai teigti, kad antrajame rate M.Scottas žais patikimiau.

Steponas Babrauskas – Pasvalio „Pieno žvaigždės“

(29 min., 6,3 tšk., 3,2 atk. kam., 1,7 rez. perd., 5,5 naud. bal.)

Sunku pasakyti, ko tiksliai Pasvalio klubo bosai tikėjosi įsigydami S.Babrauską, tačiau turbūt iš jo norėjo patikimesnio žaidimo. 33 proc. dvitaškių ir 26 proc. tritaškių pataikymas neatrodo labai gražiai ir tai puikiai supranta pats S.Babrauskas. Verta pažymėti, kad „Pieno žvaigždės“ pastaruoju metu žaidžia geriau (ką įrodo pergalė prieš „Neptūną“), o ir S.Babrauskas pradeda rinkti vis daugiau naudingumo balų ir mažiau metimų šveisti pro šalį.

Vaidotas Volkus – Kėdainių „Nevėžis“

(21 min., 6,8 tšk., 4,2 atk. kam., 5,1 naud. bal.)

Praėjusį sezoną vienu „Nevėžio“ lyderiu buvęs panevėžietis dabar neatranda savojo žaidimo. Akivaizdu, kad iš V.Volkaus buvo tikimasi kur kas daugiau, kadangi jis yra vienas brangiausiai apmokamų komandos žaidėjų, o rungtyniauja toli gražu ne geriausiai. Ramūnas Cvirka vis labiau pasitiki amerikiečiu puolėju Tayloru Kingu, todėl V.Volkaus žaidimo laikas po truputį mažėja.

Marcusas Monroe – Alytaus „Dzūkija“ 

(18 min., 6 tšk., 3,7 atk. kam., 3 rez. perd., 5 naud. bal.)

Individualiai pajėgių žaidėjų stingančioje Alytaus ekipoje amerikietis turėjo būti tas, kuris sunkiais momentais imsis iniciatyvos ir trauks komandą paskui save, bet M.Monroe atrodė labai blankiai ir neišnaudojo savo turimo puolamojo potencialo, kuri pademonstravo praėjusį sezoną Kėdainių „Nevėžyje“. Galiausiai dzūkai nusprendė nutraukti kontraktą su šiuo žaidėju.


Gailius
Gailius

Deividas Gailius – Vilniaus „Lietuvos rytas“

(16 min., 6,8 tšk., 1,9 atk. kam., 1 rez. perd., 3,9 naud. bal.)

Po dalyvavimo Europos čempionate su Lietuvos rinktine grįžęs puolėjas buvo praradęs sportinę formą, tačiau po truputį įsibėgėjo ir žaidė vis geriau. Vis dėlto klaipėdiečiui pristigo stabilaus žaidimo, ypatingai įtemptose rungtynėse ir svarbiose rungtynėse. Dabar puolėją pristabdė čiurnos trauma, kuri tikrai neprisidės prie gerėjančių D.Gailiaus rezultatų.

Simas Galdikas – Klaipėdos „Neptūnas“

(13 min., 4,7 tšk., 3,1 atk. kam., 3,6 naud. bal.)

Visi esame įpratę, jog Simas rungtyniauja kur kas stabiliau ir patikimiau, tačiau ne šio sezono starte. Jeigu praėjusiame sezone Kazys Maksvytis Galdiką matė kaip pagrindinį „centrą“ ir jis tikrai patikimai žaidė LKL ir vaizdo negadino Eurolygoje, tai dabar viskas atrodo pasikeitę. S.Galdiko pasirodymą riboja greitai renkamos asmeninės pražangos.

Chavaughnas Lewisas – Utenos „Juventus“

(17 min., 6,3 tšk., 2,3 atk. kam., 1,3 rez. perd., 3,3 naud. bal.)

Didžiausia amerikiečio blogybė – labai nestabilus žaidimas. Jeigu sezoną jis pradėjo dviem rezultatyviais mačais (15 ir 10 tšk.), tai vėliau krito į duobę ir nors blykstelėjo prieš „Vytautą“ (15 tšk.), vėl sužaidė blankią atkarpą. Tik mokslus už Atlanto baigusiam krepšininkui dar stinga patirties, tačiau potencialo jis turi nemažai, kadangi jo individualūs įgūdžiai atrodo daug žadantys.

Laurynas Samėnas – Pasvalio „Pieno žvaigždės“

(19 min., 7,8 tšk., 1 atk. kam., 2,3 naud. bal.)

Akivaizdu, jog šis gynėjas komandoje jaučiasi nepatogiai. Kapitonui patikėtas vaidmuo – mėtyti tritaškius, bet puikiai žinome, jog L.Samėnas puikiai moka veržtis krepšio link ir taip rinkti taškus bei provokuoti varžovų pražangas. Po 5 tritaškius išmetantis po 2 pataikantis L.Samėnas fiksuoja puikų 41 proc. pataikymą, o dvitaškių išmeta 2,4, o įmeta 0,1, kas yra 5,3 proc. Tragiškas dvitaškių pataikymas labai prisideda prie blankaus pasirodo pirmajame rate.

Travisas Baderis – Klaipėdos „Neptūnas“

(13 min., 4,1 tšk., 1,1 atk. kam., 0,9 naud. bal.)

Tikru košmaru pirmasis ratas virto šiam snaiperiui iš JAV. Jeigu Europos taurėje jis buvo vienas savo komandos lyderių, tai LKL gynėjas labiau traukė „Neptūną“ žemyn nei padėjo skirtinis kelią pergalių link. Per devynis mačus mesti vos devyni dvitaškiais (visi nepataikyti) ir iš 31 realizuoti 11 tritaškių (35,5 proc.). Labai ribotas T.Baderio pasirodymas LKL kelia dviprasmiškus įspūdžius, kalbant apie legionieriaus žaidimą šį sezoną.