Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Penktadienio vakarą lenktynininkas Benediktas Vanagas dalyvavo Lenkijos Nepriklausomybės dienos minėjimo diskusijoje Vilniuje. Taikiai ir ramiai. Tuo metu skirtingose Paryžiaus vietose įvyko keli terorizmo aktai. Žuvo daugiau nei šimtas niekuo dėtų žmonių iš mažiausiai penkiolikos skirtingų valstybių.

Rytoj, pirmadienį, į įtampos pilną Prancūzijos sostinę vienas įtakingiausių Lietuvos sportininkų išlydės Dakaro raliui paruoštą techniką. Savaitės viduryje Vyčiu papuoštas sportinis „Toyota HILUX“ bolidas drauge su keliais vardinius kvietimus gavusių gamyklinių komandų atstovais stovės Dakaro ralio spaudos konferencijos ekspozicijoje.

Geografiškai „General Financing – Autopaslauga by Pitlane“ komanda atsidurs viename karščiausių pasaulio taškų. Su galima įtampa, pavojais, kontrole ir kitais meilės miestui nebūdingais atributais.

Iškart po tragiškų įvykių Prancūzijoje B.Vangas savo Facebook paskyroje rašė „Neturiu žodžių… Taip neturi būti.” Apie tai, kaip sprogimai palietė jį ir jo komandą, sportininkas papasakojo specialiame interviu.

- Pirmadienį į terorizmo sukrėstą Prancūzijos sostinę išvyksta Jūsų Dakaro raliui paruošta technika bei keli komandos nariai. Kokios mintys sukasi galvoje?

- Neįmanoma negalvoti apie tai, kas nutiko Paryžiuje. Sau užduodi klausimą, ką reikia padaryti, kad terorizmas būtų išnaikintas ir tokie įvykiai nepasikartotų? Viduje nešioju užuojautą visiems, kuriuos palietė šį tragedija. Manau, kad visi normalūs žmonės jaučia tą patį.

- Trečiadienį Paryžiuje, pačioje miesto širdyje, vyks pagrindinė Dakaro spaudos konferencija. Joje organizatoriai nori matyti  eksponuojamą Jūsų, kaip privačios įskaitos nugalėtojų, automobilį. Įvertinimas tikriausiai persipynė su tvyrančia įtampa?

- Šiuo metu vertiname rizikas bei renkame daugiau informacijos. Taip pat bendraujame su Dakaro organizatoriais ir laukiame žinių kaip jie dėl įvykių koreguos savo planus. Darydami savo darbą visada privalome įvertinti situaciją. Komandos narių saugumas – pirmoje vietoje. Dabar Paryžiuje didžiulės saugumo pajėgos, tad tikiu, kad kolegos bus saugūs. Bet kuriuo atveju sprendimą priimsime atsižvelgę į naujausią informaciją.

- Kaip teroristų išpuoliai pakeitė jūsų komandos logistiką, planus?

- Kol kas vykdome planą, tačiau esame pasiruošę reaguoti į įvykius. Visi Dakaro dalyviai savo techniką turi pristatyti į Le Havre uostą Šiaurės Prancūzijoje. Didžiausias klausimas šiuo metu - dėl sprendimų susijusių su mūsų automobilio eksponavimu spaudos konferencijoje Paryžiuje. Komandos gyvenimas labai dinamiškas. Mes esame įpratę siekti rezultato sudėtingose sąlygose. Šiuo metu svarstome visas alternatyvas. Sekmadienio vakare bei pirmadienį turėsime daugiau informacijos. Tuomet ir priimsime sprendimą.

- Kaip jaučiasi į Paryžių vyksiantys kolegos? Persigalvojusių nėra?

- Mes tik dirbame savo darbą. Nuolatos turime priimti sprendimus minimalizuojančius riziką. Tikiu, kad Paryžiuje dabar saugu. Kolegos nesvarsto galimybės nevykti į spaudos konferenciją. Komandos vadovybei svarbiausia – saugumas.

- 2008 metais Dakaro ralis neįvyko dėl terorizmo grėsmės. Ar gali pasikartoti panašus scenarijus ir šiais metais?

- Didelė Dakaro persikraustymo iš Afrikos į Pietų Ameriką sprendimo dalis buvo susijusi su terorizmo grėsmėmis Afrikos žemyne. Manau, kad dabar tokio pavojaus rizika Pietų Amerikoje yra žymiai mažesnė. Dakaro organizatoriai su mumis susisiekė. Šiuo metu jie taip pat kaupia informaciją bei vertina rizikas.

Priminsime, jog Dakaro ralis, dar vadinamas sunkiausiomis planetos lenktynėmis, Argentinoje ir Bolivijoje vyks kitų metų sausio 2-16 dienomis. Benediktas Vanagas šiame renginyje dalyvaus ketvirtą kartą. Greičiausias Dakaro lietuvis sportiniame „Toyota HILUX“ automobilyje važiuos su šturmanu iš Lenkijos Sebastianu Rozwadowskiu.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų