Valentino Rossi | Reuters/Scanpix nuotr.

Valentino Rossi | Reuters/Scanpix nuotr.

Valentino Rossi ar Jorge Lorenzo? „Moto Gran Prix“ čempionato pabaiga tapo tikrų tikriausia drama, o jos atomazgą sirgaliai pamatys savaitgalį Valensijoje. Lemiamomis sezono lenktynėmis sekmadienį, tiesiogiai stebėdami, galės mėgautis ir „Viasat Sport Baltic“ kanalo žiūrovai.

Visas „MotoGP“ pasaulis iki šiol kunkuliuoja dėl įvykių priešpaskutiniame sezono etape Malaizijoje. Tuomet čempionato lyderis V.Rossi viename iš posūkių lyg ir akivaizdžiai „išstūmė“ iš trasos Marcą Marquezą, su kuriuo konfliktavo. Vaidijosi ir prieš pat lenktynes. V.Rossi buvo apkaltinęs M.Marquezą pagalba pagrindiniam konkurentui kovoje dėl titulo – J.Lorenzo.

Skandalingą V.Rossi elgesį Sepango trasoje J.Lorenzo per apdovanojimų ceremoniją įvertino žemyn nuleistais nykščiais, o Tarptautinė motociklų sporto federacija (FIM) skyrė tris baudos taškus, kurie reiškia, kad italas lenktynes Valensijoje pradės nuo pat rikiuotės „uodegos“.

Neramumų galima laukti ir iš 110 tūkst. Valensijoje susirinkusių sirgalių, nors pats V.Rossi jau atrodo aprimęs ir susitaikęs su FIM sprendimu. Italui nepavyko įrodyti savo teisybės ir per Tarptautinį sporto arbitražo teismą (CAS).

„Apgailestauju, kad Malaizijoje važiavau ne savo įprasta trajektorija. Apgailestauju, kad viskas taip įvyko“, – prieš Valensijos „Grand Prix“ sakė V.Rossi. Beje, šįkart nebuvo rengiama bendra spaudos konferencija, pagrindines čempionato žvaigždes žurnalistai kalbino kiekvieną atskirai.

V.Rossi bendroje įskaitoje išsaugo 7 taškų persvarą, bet puikiai supranta, kad ją apginti bus labai sudėtinga. Jei J.Lorenzo laimės lenktynes, Italijos legenda turės kaip nors nusikapstyti iki antrosios pozicijos, nes kitaip ambicijas apie 10-ąjį pasaulio čempiono titulą teks atidėti kitam sezonui.

„Padarysiu viską, kad laimėčiau. Šį sezoną ne kartą įrodžiau, kad esu pats greičiausias, tą patį bandysiu padaryti ir Valensijoje“, – kovingai kalbėjo J.Lorenzo.

Šiokia tokia intriga lieka ir „Moto3“ klasėje. Didelę persvarą turėjęs britas Danny Kentas dar turės padirbėti Valensijoje, nes Miguelis Oliveira priartėjo iki 24 taškų. Tiesa, vienintelis realus scenarijus būtų D.Kento pasitraukimas ir portugalo pergalė, tad britui turėtų užtekti vien maksimaliai saugaus važiavimo.

„Moto2“ klasės čempionu jau senokai yra karūnuotas Johannas Zarco, todėl šios klasės lenktynininkai Valensijoje kausis dėl žiūrovų simpatijų ir dėl garbės.

Tiesioginės transliacijos sekmadienį, lapkričio 8 d.:  10.35 val. „MotoGP“ apšilimas, 11.50 val. „Moto3“ lenktynės, 13.10 val. „Moto2“ lenktynės, 14.45 val. „MotoGP“ lenktynės