Paulius Motiejūnas | Fotodiena/Roberto Dačkaus nuotr.

Paulius Motiejūnas | Fotodiena/Roberto Dačkaus nuotr.

Sekmadienį Anglijoje pasibaigęs didžiausias 2015 metų pasaulio sporto renginys – planetos regbio čempionatas – nepaliko abejingų ir žinomų Lietuvos sporto atstovų.

Kauno „Žalgirio“ generalinis direktorius Paulius Motiejūnas taip pat nusprendė apsilankyti planetos regbio pirmenybėse ir pajusti tikrą regbio dvasią, vedusią iš proto milijonus žiūrovų visame pasaulyje. Jis apsilankė rungtynėse tarp Škotijos ir Australijos rinktinių Londono „Twickenham“ stadione, kuriame buvo virš 80 tūkst. žiūrovų.

Lietuvos krepšinio čempionų generalinis direktorius sutiko pasidalinti įspūdžiais iš pasaulio regbio čempionato.

– Kodėl nusprendėte apsilankyti pasaulio regbio čempionate?

– Mėgstu lankytis didžiausiuose pasaulio sporto renginiuose, pritraukiančiuose pilnas arenas ir stadionus žiūrovų. Teko lankytis UEFA Čempionų lygos finale, Olimpinėse žaidynėse, Eurolygos finalo ketvertuose ir t.t. Įdomu buvo pamatyti ir didžiausią regbio čempionatą gyvai.

– Ar domėjotės pasaulio čempionatu? Kuo jums įdomus regbis?

– Domiuosi nedaug. Nepavadinčiau savęs šio sporto fanu. Tai yra puikus jėgos ir džentelmeniškumo pavyzdys sporte. Dėl to ir įdomu jį žiūrėti. Ypač aukšto lygio ir gyvai.

– Kas labiausiai įsiminė stadione? Kokie įspūdžiai?

– Patiko fanų bendravimas. Skirtingų šalių sirgaliai sėdi kartu. Nėra jokios grėsmės muštynėms tarp skirtingų pusių. Jokios neapykantos tarp skirtingų komandų fanų. Tai sužavėjo.

– Ko galbūt galėjote pasimokinti iš tokio čempionato organizavimo? Galbūt kažką pritaikysite ir „Žalgirio“ arenoje?

– Žiūrint iš žiūrovo pozicijos, pasisemti minčių labai sunku. Įdomiau būna matyti visą organizavimą iš vidaus, o šįkart tokios galimybės nebuvo. Žinoma, įdomu pamatyti fanų zoną, tai ką organizatoriai gali pasiūlyti savo rėmėjams pritraukiant sirgalius ir skatinant sporto emociją susieti su tam tikru produktu. Taip pat buvo įdomu pamatyti, kaip aptarnaujami fanai maitinimo taškuose, kaip dirba savanoriai, kaip pateikiama informacija ir kaip užtikrinamas saugumas suvaldant 80 tūkst. žmonių. „Žalgirio“ rungtynėse nelabai ką galima panaudoti, nes arena ir stadionas yra du skirtingi statiniai, bet smagu pamatyti, kad daugelį dalykų mes esame įgyvendinę pas save Kaune.

– Ar palaikote Lietuvos regbio rinktinę? Gal teko apsilankyti stadione stebint Lietuvos komandų rungtynes?

– Palaikau visas Lietuvos rinktines, nesvarbu kokios sporto šakos jos būtų. Tarp jų, žinoma, ir regbio. Esu buvęs Kaune stebėti regbio rungtynių. Kaip ir daugumoje sporto šakų, kol kas pas mus trūksta infrastruktūros. Mes neturime stadionų, kuriuose būtų galima ateiti palaikyti vietinius sportininkus. Kalbu ne tik apie sportininkams sukuriamas sąlygas stadionuose, bet ir fanams sukuriamas sąlygas tribūnose. Žinoma, džiaugiuosi, kad krepšinis su tokiomis problemomis nebesusiduria. Tikiu, kad su laiku ši situacija pasikeis ir kitose sporto šakose.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų