0

„Neptūnas“ po pratęsimo išplėšė pirmąją pergalę Europos taurėje

2015.10.28 18:00
Ewingas (Edvardas Blaževičius, Fotodiena.lt)

Klaipėdos „Neptūno“ (1/2) komandai pavyko nutraukti dviejų pralaimėjimų seriją Europos taurės turnyre. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai po pratęsimo rezultatu 99:90 (16:17, 27:25, 22:16, 16:23) nugalėjo Volgogrado „Krasnyj Oktiabr“ (1/2) krepšininkus.

Rungtynės prasidėjo klampiu abiejų komandų žaidimu. Pirmosiomis mačo minutėmis svečiams pavyko išsiveržti į priekį (6:3), tačiau „Neptūnas“ nuolat rasdavo atsaką. Klaipėdiečiai niekaip negalėjo sulaikyti „Krasnyj Oktiabr“ aukštaūgio JaJuano Johnsono, kuris įmetė 10 pirmųjų savo komandos taškų. Ketvirtį baigė taiklus Arno Butkevičiaus metimas, sumažinęs „Neptūno“ deficitą iki minimumo – 16:17.

Antrąjį ketvirtį „Neptūnas“ pradėjo sėkminga atkarpa, kuri leido išsiveržti į priekį (21:20). Iniciatyvos klaipėdiečių gretose ėmėsi Travisas Baderis. Du tritaškius iš eilės įsmeigęs amerikietis padidino „Neptūno“ persvarą iki 4 taškų (27:23). Sužaidus keturias minutes, po Jerai'aus Granto taiklaus metimo, šeimininkai pirmavo jau 6 taškais (32:26). Vis dėlto išlaikyti solidžios persvaros klaipėdiečiams nepavyko. „Krasnyj Oktiabr“ geriau pabaigė pirmąją mačo dalį ir sumažino „Neptūno“ pranašumą iki minimumo – 43:42.

Trečiojo kėlinio pradžioje D.J.Cooperis tritaškiu rezultatą išlygino (45:45). Tačiau perimti iniciatyvos klaipėdiečiai varžovams neleido. Ketvirčiui įpusėjus, Danielis Ewingas vėl didino „Neptūno“ atotrūkį (52:47). Volgogrado krepšininkams pavykdavo šiek tiek priartėti, tačiau „Neptūnas“ rasdavo atsakymą. Po Simo Galdiko taiklaus metimo komandas skyrė 7 taškai (59:52). Kėlinį vainikavo taiklus Mindaugo Girdžiūno tritaškis – 65:58.

Lemiamą kėlinį „Krasnyj Oktiabr“ pradėjo spurtu 10:2 ir persvėrė rezultatą savo naudai (68:67). Likus žaisti tris minutes, svečiai, po taiklaus Tony Mitchello tritaškio, atitrūko 5 taškais (75:70). Vis dėlto „Neptūno“ krepšininkai rankų nenuleido ir surengę sėkmingą atkarpą, išlygino rezultatą – 77:77. Likus žaisti 42 sekundes, J.Johnsonas išvedė Volgogrado komandą į priekį (79:77). Tačiau jau kitoje atakoje Donatas Zavackas tritaškiu išvedė šeimininkus į priekį (80:79). Likus žaisti 13 sekundžių, D.J.Cooperis prametė metimą ir „Neptūnui“ atiteko kamuolys. Netrukus prie baudų metimo linijos stojo D.Ewingas, tačiau realizavo tik vieną baudą (81:79). Paskutinėmis ketvirtojo kėlinio akimirkomis Jordanas Hamiltonas pataisė netaiklų komandos draugo metimą ir išplėšė „Krasnyj Oktiabr“ pratęsimą – 81:81.

Sužaidus pusantros minutės pratęsime, J.Hamiltonas tritaškiu išvedė svečius į priekį (85:82). Tačiau netrukus Arvydas Šikšnius lygino rezultatą, o po kelių minučių Martynas Mažeika išvedė „Neptūną“ į priekį (89:88). Įgavę pagreitį klaipėdiečiai spurtavo 6:0 ir taip dėjo tašką šiose rungtynėse (95:88). Pergalę „Neptūnas“ iškovojo rezultatu 99:90.

„Neptūnas“: D.Ewingas 22 (7/13 dvit., 5 rez. perd.), T.Baderis 17 (5/7 trit.), D.Zavackas 15 (6 atk. kam.), M.Mažeika 13.

„Krasnyj Oktiabr“: J.Johnsonas 22 (13 atk. kam.), J.Hamiltonas 21 (5 atk. kam.), T.Mitchellas 16, R.Guinnas 14, D.J.Cooperis 13 (8 atk. kam., 7 kl.).