Jurgos Anusauskienės nuotr.

Jurgos Anusauskienės nuotr.

Tris Dakaro ralius įveikęs Benediktas Vanagas keičia šturmaną. Sausio mėnesį Pietų Amerikoje greičiausiam Dakaro lietuviui kelio knygą skaitys praėjusių metų Lenkijos ralio čempionas Sebastianas Rozwadowskis.

B.Vanagas ir S.Rozwadowskis viename automobilyje važiuos ne pirmą kartą. 2012 metais lietuvio ir lenko duetas pasirodė Lietuvos ralio čempionate, o šiemet dalyvavo dviejuose Pasaulio ralio maratonų taurės etapuose „Italian Baja“ ir „Baja Poland“.  Italijoje „General Financing – Autopaslauga by Pitlane“ komanda užėmė šeštą vietą, o kaimyninėje Lenkijoje dėl techninių nesklandumų nefinišavo.

„Kryptingai siekėme partnerystės su Sebastianu. Šiais metais vien dėl to startavome dviejuose pasaulio ralio maratonų taurės etapuose. Ekipaže jaučiamės pasiruošę sunkiausiam automobilių sporto išbandymui pasaulyje. Šiai dienai galime oficialiai teigti, kad lietuvių komanda pradeda ilgalaikį bendradarbiavimą su profesionalu iš Lenkijos,“- partnerystę su naujuoju šturmanu apibūdina B.Vanagas.

2000-aisiais ralio šturmano karjerą pradėjęs S.Rozwadowskis absoliučiu Lenkijos ralio čempionu tapo praėjusiais metais, kuomet talkino pilotui Wojciechui Chuchalai. Tuomet naujasis „General Financing – Autopaslauga by Pitlane“ komandos šturmanas atstovavo Lenkijoje madas diktuojančiai „Orlen Team“ komandai.

„Pažįstu Benediktą kelerius metus. Žaviuosi jo profesionaliu požiūriu į darbą, tikslais ir ambicijomis. Visad svajojau važiuoti Dakare. Tai pagrindinės priežastys, kodėl tapome vieno ekipažo nariais.

Dakaras yra labai ilgos, sunkios ir ekstremaliai komplikuotos lenktynės. Nenoriu prognozuoti, kokią vietą užimsime. Pagrindinis tikslas – išvengti klaidų, techninių nesklandumų ir finišuoti. Jei tai padarysime, esu įsitikinęs, kad rezultatas tenkins visus, nes paskutiniame Dakaro ralyje Benediktas važiavo išties greitai,“ – Lietuvos ir Lenkijos sąjungą sportiniame automobilyje komentuoja S.Rozwadowskis.

Beje, valstybių draugystę simbolizuos ir emblemos ant ekipažo narių aprangos. Juodą B.Vanago kombinezoną puoš istorinis Lietuvos herbas Vytis, o S.Rozwadowskio – Lenkijos herbas erelis.

Kitų metų sausio 2-16 dienomis Dakaro ralyje lietuvio ir lenko ekipažas sportiniu „Toyota HILUX“ bolidu įveiks apie dešimt tūkstančių kilometrų. Žinomiausios pasaulyje ralio lenktynės vyks Argentinoje ir Bolivijoje.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
EUROLYGA