Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

„Vilniaus 20 km bėgimo su Živile Balčiūnaite“ dalyviai greičiausiai planuoja paskutinių savaičių treniruotes – jau spalio 17 d. bėgikai rinksis Upės g. ir išbandys save žaliausiame – Žvėryno – mikrorajone nusidriekusioje trasoje. Devintą kartą organizuojamame tarptautiniame bėgime šiais metais dalyvaus ir ypatingas svečias iš užsienio – Salah Amaidan. Daugkartinis ilgų distancijų čempionas varžybose atstovaus Vakarų Sacharai – šaliai, kuri žemėlapyje neegzistuoja.

Jo gyvenimo istorija intriguoja: gimęs ir užaugęs Maroko okupuotoje Vakarų Sacharoje, dvylikametis pakviečiamas atstovauti Maroko bėgimo komandai. Tą S.Amaidan darė dešimt metų, dalyvaudamas įvairiose tarptautinėse varžybose ir pelnydamas čempiono titulus. 2004 m. Prancūzijoje vykusiose varžybose, likus keliems šimtams metrų iki trasos pabaigos, S.Amaidan iškėlė savo gimtinės – Vakarų Sacharos vėliavą. Iškart po varžybų bėgikas paprašė politinio prieglobsčio Prancūzijoje, kadangi toks jo poelgis Maroke galėjo baigtis tik kalėjimu. Nuo to laiko S.Amaidan Prancūzijos sporto federacijos organizuojamose varžybose atstovauja Prancūzijai, tačiau tarptautiniuose renginiuose atletas bėga už savo gimtąją Vakarų Sacharą, valstybę, kurios nėra nei viename oficialiame pasaulio žemėlapyje.

Lietuvoje pirmą kartą viešėsiantis S.Amaidan atvirauja, jog bėgimas jam yra daugiau nei sportas, profesija ir gyvenimo būdas, todėl tradiciniame rudeniniame sostinės bėgime jis 10 km rungtyje dalyvaus nepaisydamas prieš kelis mėnesius patirtos traumos. Kaip sako jis pats, šios varžybos yra puiki galimybė pažinti Lietuvos žmones.

33 metų S.Amaidan šiuo metu bėgioja kasdien ir teigia, jog sportas ne tik suteikė galimybę pagerinti savo ryšius politinėje sferoje, bet pakeitė ir jo gyvenimą: „Tai, kad aš reguliariai sportuoju, mane tikrai pakeitė. Nebesu tas pats žmogus, kuris buvau prieš 23 metus. Dabar esu sveikesnis, sportiškesnis.“

„Man sunku įsivaizduoti gyvenimą be bėgimo. Iš tiesų, kas gali būti geriau nei judėti lauke, naudojantis tik savo raumenų jėga, be jokio specialaus inventoriaus, išskyrus bėgimo batelius, jausti savo širdies plakimą, kvėpuoti grynu oru ir tokiu intensyviu būdu atrasti kiekvieno metų laiko grožį? Bėgimas – neatsiejama mano gyvenimo dalis, kad ir koks būtų oras, dienos ar metų laikas, nepriklausomai nuo to, ar bėgi vienas, ar su grupe, turi konkretų tikslą ar ne,“ – teigia S.Amaidan.

 „Vilniaus 20 km bėgime“ dalyvausiantis bėgikas sporte akcentuoja reguliarumą ir mano, jog tai yra vienas svarbiausių dalykų, galintis lemti pergalę ar gerus pasiekimus: „Prieš varžybas svarbu reguliariai treniruotis ir jeigu tai yra daroma tinkamai, labai tikėtina, kad varžybas laimėsime arba jų metu pasieksime gerą rezultatą.“

S.Amaidan yra vienas iš tų žmonių, kurio gyvenimas primena kino filmo siužetą. Ir tai jau ne tik skambi frazė, kadangi 2013 m. buvo pristatytas dokumentinis filmas „Bėgikas“, atskleidžiantis S.Amaidan istoriją. Šį filmą Lietuvos publikai spalio viduryje jo herojus pristatys festivalyje „Nepatogus kinas“.

Tarptautinis „Vilniaus 20 km bėgimas su Živile Balčiūnaite“ vyks spalio 17 d., o išbandyti savo jėgas galima įvairiose rungtyse: naujiena tapusia 20 km, tradicinėse 10 km, 3,5 km bėgimo bei 10 km ir 3,5 km šiaurietiško ėjimo. Vaikams siūloma 1 km rungtis, į kurią iki spalio 12 d. galima registruotis nemokamai.

Į visas „Vilniaus 20 km bėgimo su Živile Balčiūnaite“ rungtis reikalinga išankstinė registracija. Daugiau sužinoti apie renginį bei užsiregistruoti galima interneto svetainėje www.20km.lt.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų