Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Didžiausios kalnų dviratininkų lenktynės Žemaitijoje turi savo čempionus. Jie paaiškėjo po sekmadienį Šiauliuose vykusio finalinio varžybų „Žemaitijos taurė-2015“ etapo.

Įveikę Platelių, Telšių ir Klaipėdos kalnų trasas daugiau negu 200 dalyvių surėmė dviračius 31 km lenktynėse Kurtuvėnų regioniniame parke.

Greičiausiai kalnus įveikė, šokinėjo per šaknis ir raitė viražus miško takais panevėžietis Domas Manikas (MTBCC-team.lt) – 1 val. 4 min. 17.3 sek (vidutinis jo greitis buvo 28.9 km/h). Antras finišavo „S-Sportas“ komandos narys Jonas Maišelis  – 1 val. 4 min. 24.2 sek., trečias – Ramūnas Valeika („Colibri Mototoja Bosch Cycling team“) – 1 val. 4 min. 28.5 sek.

Moterų elito grupės nugalėtoja – vilnietė Gabrielė Andrašiūnienė („S-Sportas“) – 1 val. 30 min. 35.4 sek., antra –  šeduviškė Rūta Masiulytė (1 val. 36 min. 34.2 sek.), trečia –  kaunietė Edita Pociūtė-Kurlavičienė („S-Sportas“) – 1 val. 38 min. 3 sek.

D. Manikas laimėjo ne tik finalinį Šiaulių etapą – jis tapo absoliučiu varžybų „Žemaitijos taurė-2015“ čempionu. Ant antrojo pakylos laiptelio stojo Donatas Mickus („S-Sportas“), trečias liko Artūras Remeika (MTBCC-team.lt).

„Žemaitijos taurės-2015“ moterų elito grupėje visus titulus iškovojo „S-Sporto“ komanda: G.Andrašiūnienė, E.Pociūtė-Kurlavičienė ir Raminta Sankauskienė.

Dviratininkų išlietą prakaitą, nubrozdintas alkūnes, užsikirtusias grandines ir kitus išbandymus simbolizavo varžybų „taurė“ – stilizuotas prizas, kuriame įkomponuota ir tikra dviračio žvaigždė.

Po varžybų dalyviai rinkosi prie laužų – bendrauti ir keptis vaišių. Varžybų organizatorius, klubo „S-Sportas“ lyderis Svajūnas Ambrazas sakė norėjęs, kad dalyviai susiburtų ne tik trasoje, bet turėtų galimybę pabendrauti su bendraminčiais.

S.Ambrazas džiaugėsi, jog Žemaitijos regione vykstančios tradicinės varžybos sutraukia šimtus aktyvų laisvalaikį mėgstančių žmonių, dažnai su šeimomis, nes visada pirmiausia vyksta vaikų lenktynės. Kasmet lenktyniauja ir stipriausi šalies kalnų dviratininkai, kurie pasitikrina savo jėgas ir įkvepia kitus, ypač jaunimą. Per penkerius metus, kai šiauliečiai organizuoja kalnų dviračių lenktynės, išaugo ne vienas dviratininkas, kuris pradeda minti ant kulnų lyderiams ir laimi ne tik kalnų, bet ir plento dviračių varžybose.

„Žemaitijos taurė-2015“ buvo vienas iš svarbiausių „S-Sporto“ taurės etapų. 19 varžybų maratonas šiemet baigsis spalio 25 dieną Šiauliuose, kur vyks nuotykių lenktynės – rogainingas. 6 valandų (arba 3 val.) orientavimosi varžybos bėgte arba dviračiais šiemet turės dar daugiau adrenalino – iš miško varžybos persikelia į miestą, kuriame bus išdėstyti kontroliniai punktai.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.