Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Druskininkuose finišavęs „Rally Classic“ sudėliojo paskutinius taškus šio sezono greičiausių Lietuvos ralio meistrų rikiuotėje. Po trejų metų pertraukos šalies čempiono titulą vėl susigrąžino kaunietis Vytautas Švedas su šturmanu Žilvinu Sakalausku. Tai jau septintas toks trofėjus „Juta Racing“ ekipažo biografijoje.

„Į Druskininkus atvykome turėdami aiškų tikslą, kurį išsikėlėme sau dar prieš šių metų sezoną – tapti Lietuvos čempionais. Taigi šįkart mūsų kova vyko ne dėl pirmos vietos ralyje, kaip iki šiol, bet siekiant išlaikyti turėtą lyderio poziciją Lietuvos ralio čempionate. Dėl to rizikos buvo kiek mažiau“, – džiaugdamasis įgyvendintais varžybų ir viso sezono tikslais po finišo kalbėjo V.Švedas.

Pagal preliminarią rezultatų aritmetiką, Vytautui būtų užtekę finišuoti ne žemesnėje nei ketvirtoje pozicijoje, tačiau vienas tituluočiausių Lietuvos ralio meistrų laikėsi sau įprasto saugaus tempo, kuris leido džiaugtis antra vieta absoliučioje Druskininkų ralio įskaitoje.

„Pirmą ralio dieną susidūrėme su techninėmis problemomis. Visą penktąjį greičio ruožą turėjome pravažiuoti nesant turbinos slėgio. Tai buvo labai sudėtinga ir tikrai nustebau pamatęs, kad tokiame ilgame naktiniame ruože pavyko finišuoti ketvirtiems savo klasėje. Mechanikai puikiai padirbėjo, todėl antrą varžybų dieną pradėjome su pilnai veikiančiu automobiliu ir galėjome konkurencingai važiuoti savo tempu. Laimėjome kelis greičio ruožus, tačiau nestatėme visko ant kortos ir dabar džiaugiamės rezultatyviu finišu“, – sako lenktynininkas.

„Rally Classic“ varžybų dalyviams Druskininkų apylinkėse asfalto ir žvyro keliais teko įveikti dešimt greičio ruožų – iš viso 144,5 km. Konkurencija, anot V.Švedo, šįkart buvusi ypatingai stipti. Lygindamas šių metų greičio ruožų įveikimo laikus su pernykščiais, lenktynininkas pastebi, kad varžovai šįkart buvę gerokai greitesni.

Septintą kartą laimėtą šalies čempionų trofėjų Vytautas skiria bendražygiams, padėjusiems jam sugrįžti į pergalių kelią: „Esu labai dėkingas mechanikams ir visai komandai, mūsų rėmėjams ir ištikimiems aistruoliams. Jų nuolatinis palaikymas suteikė daug papildomų jėgų siekiant šio laimėjimo. Vis daugiau mūsų ekipažo sirgalių sutinkame ne tik prie trasų, bet ir serviso zonoje ar kitur, o tai kaskart užveda stengtis dar labiau. Didelė trofėjaus dalis priklauso būtent tiems žmonėms, kurie mumis tiki ir padeda siekti aukščiausių tikslų. Per paskutinius trejus metus buvau labai pasiilgęs šio jausmo. Kažkada jis buvo tapęs gan įprastas, kai čempionatus laimėjome keturis kartus iš eilės, bet įvykusi pertrauka privertė į čempiono titulą pažvelgti naujai. Labai malonu vėl grįžti į lietuviško ralio viršūnę.“

Pasak V.Švedo, pagrindinis faktorius, užtikrinęs sėkmingą čempionato atomazgą – stabilumas, kurio trūko pastaruosius kelerius metus. Atkakliose kovose koją neretai pakišdavo apmaudūs technikos gedimai ar nelemtos avarijos. Tuo tarpu šiemet iš įvykusių septynerių lenktynių „Juta Racing“ komandos duetas nebaigė vos vienerių. Likusiuose šešiuose etapuose V.Švedas ir Ž.Sakalauskas būdavo tarp lyderių ir vis pakliūdavo į prizininkų trejetuką.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų