Kalnietis Fotodiena.lt

Kalnietis Fotodiena.lt


Po įtempto Europos čempionato Mantas Kalnietis neturėjo daug laiko atsikvėpti. Pagrindinis Lietuvos rinktinės atakų organizatorius jau prisijungė prie Kauno „Žalgirio“ treniruočių ir rengiasi diriguoti ir šalies čempionų žaidimui aikštelėje.


Likus porai dienų iki pirmųjų „Žalgirio“ sezono rungtynių, M.Kalnietis pasidalino mintimis apie esamą sudėtį ir galimybes patekti tarp aštuonių stipriausių Eurolygos komandų.


– Ar užteko laiko pailsėti po rinktinės?


– Nei užteko, nei neužteko. Visada taip būna, ypač po Europos čempionatų, kurie vyksta gana vėlai. Nėra laiko ilsėtis, reikia įeiti į ritmą.


– Prabėgus šiek tiek laiko, tas sidabro medalis Europos čempionate dabar atrodo svarbesnis laimėjimas?


– Jau tada mes džiaugiamės, tačiau tik buvo gaila dėl pralaimėto finalo. Svarbiausia, kad iškovojome kelialapį į olimpiadą.


– Kokį įspūdį spėjo sudaryti komandos naujokai?


– Kol kas dar sunku pasakyti, nes treniruotės buvo tokios įvadinės, ypač tiems, kurie grįžo po čempionato. Pagal tai, kur žmonės žaidė ir ką pasiekė, manau, kad jie yra tikrai aukšto lygio ir įsipaišys į mūsų komandą.


– Koks jausmas vėl vilkėti „Žalgirio“ aprangą, vėl gyventi Kaune?


– Matote, dalį praėjusio sezono čia jau gyvenau, tad jausmas toks, kad niekur nebuvau išvažiavęs. Šiaip geras, pažįstamas.– Kalbant apie Eurolygos varžovus, kaip vertini grupę?


– Eurolygoje yra sunku kažką prognozuoti, nes komandos ten tikrai stiprios. Ypač mūsų grupėje yra tikrai daug panašaus pajėgumo ekipų. Taip, kad reikės kautis iš visų jėgų, nieko naujo. Manau, svarbiausia, kaip mes patys atrodysime.


– Bendrai, kokį įspūdį palieka Eurolygos lygis? Šią vasarą atvažiavo daug žvaigždžių.


– Žinoma, elitinėse komandose tas lygis visada buvo labai geras. Kitų komandų sudėčių nelabai žinau, bet kaip ir sakau, viskas priklausys ne nuo mūsų varžovų, o nuo mūsų pačių.


– Su tokia komanda vilčių patekti į aštuntuką – daug?


– Dar anksti apie tai kalbėti. Tačiau, kaip treneris minėjo, „ant popieriaus“ atrodome tikrai gerai. Belieka sukurti gerą komandą, kuri žaistų komandinį krepšinį. Pavardėmis tikrai nieko nenustebinsi, nes jeigu pasižiūrėtume į kitų ekipų sudėtis, jos atrodo dar geresnės. Mūsų žaidėjai yra tikrai neblogo lygio, tad komandiniu krepšiniu galime pasiekti nemažai.


– „Žalgirį“ sudaro beveik pusė rinktinės žaidėjų. Ar matysime daug tos rinktinės propaguojamo žaidimo braižo?


– Manau, kad treneris geriau atsakytų. Žinoma, stengsimės ieškoti savo stipriųjų pusių. Turime solidžių ir perimetro, ir priekinės linijos žaidėjų, tad manau, kad krepšinis bus įvairus.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų