„Liverpool“
25 min.
0
:
0
Atsinaujins po sek
„Real“
Kazlauskas Edvardas Blaževičius, Fotodiena.lt

Kazlauskas Edvardas Blaževičius, Fotodiena.lt

Lietuvos vyrų rinktinei 2015 metų Europos čempionatas buvo dvejopas. Iš pradžių demonstravusi blankų žaidimą lemiamu metu ji pakilo ir nužygiavo iki turnyro finalo, kurį pralaimėjo, tačiau antrą kartą iš eilės pasidabino sidabro medaliais.

Per 16 dienų trukusias Senojo žemyno pirmenybes Lietuvos rinktinės atstovai ir džiaugėsi, ir pyko, ir ne kartą šmaikščiai pajuokavo. Portalas Krepsinis.net nusprendė išrinkti dvidešimt įsimintiniausių lietuvių pasisakymų 2015 m. Europos čempionate.

„Atėjo toks momentas, kai nesame patys stipriausi ir gražiausi. Nereikia varžovų nuvertinti ir savęs pervertinti“, – po pirmojo čempionato išbandymo su ukrainiečiais Lietuvos rinktinės strategas Jonas Kazlauskas pripažino, kad jo auklėtiniai galėjo šiek tiek nuvertinti varžovus.

„Kiekvienas, kuris pirmą kartą išeina ant parketo su Lietuvos rinktinės apranga, jaučia tą jaudulį. Ir nesvarbu, ar tai 29-erių Milaknis, ar 19-metis Sabonis. Kiekvienas jų turi pats tai išgyventi ir savo kūnu pajausti, ką reiškia, kai dešimt tūkstančių sirgalių prieš rungtynes garsiai gieda Lietuvos himną, o tu eini į aikštelę su tais marškinėliais. Tai paveikia visus. Nebent, tu esi robotas“, – po rytinės treniruotės prieš antrąjį čempionato susitikimą su Latvija motyvuojančiai kalbėjo trenerio asistentas Gintaras Krapikas.

„Žaistume dešimt kartų – nė karto taip nebūtų nutikę“, – trečiose grupės etapo rungtynėse Lietuvos rinktinė patyrė pirmąjį pralaimėjimą. Mindaugas Kuzminskas neslėpė nusivylimo ir pabrėžė, kad belgams pralaimėti – neatleistina.

„Mes esame šeima, mums reikia išsikalbėti. Galbūt ir treneriuose problema“, – po rungtynių su Estijos rinktine J.Kazlauskas neįprastai užtruko prieš ateidamas pasikalbėti su žurnalistais. Paklaustas, koks pokalbis vyko rūbinėje, jis nenorėjo atskleisti detalių, tačiau pabrėžė, kad buvo apie ką pasikalbėti.

„Lenkijoje... Kol kas vyksta Lenkijos variantas, tik šviečia geresnė pabaiga grupėje. Būna nesiklijuoja ir viskas. Tai yra komandinis žaidimas. Atsiranda asmeninės dvejonės, o su jomis – ir komandinės dvejonės. Taip ir susideda. Nepagavai to ritmo ir viskas“, – po dar vieno sudėtingo išbandymo su estais Jonas Mačiulis nusprendė nebetylėti. Pergalę Lietuvos rinktinei išplėšęs vienas čempionato lyderių pripažino, kad tuo metu jam rinktinė priminė komandą, kuri 2009 metais tragiškai pasirodė Lenkijoje vykusiame Europos čempionate.

„Ne, varžovai žaidė kaip ir turi žaisti. Patys malėme š**ą“, – J.Mačiuliui po mačo su estais antrino ir Mantas Kalnietis.

„Patys matėte, kad buvo labai sunkios rungtynės. Gerai, kad išsitraukėme. Net nežinau, ką pasakyti. Svarbu, kad laimėjome ir išvažiuojame iš šitos Rygos“, – M.Kalnietis nebuvo pernelyg patenkintas, kaip buvo pasiekta pergalė paskutinėse grupės rungtynėse su Čekija. Lietuvos rinktinės pagrindinis atakų organizatorius labiau džiaugėsi tuo, kad grupės etapas buvo baigtas.

„Kaip jaučiuosi? Eisiu dabar į kambariuką vieną pasėdėti“, – po mačo su čekais progos pajuokauti nepraleido Jonas Valančiūnas. Rungtynių išvakarėse jis susirgo rota virusu.

„Labai geras, bet pamenu, jog grupės etape pagyriau, o tada sekė blogas mačas, todėl daugiau negirsiu“, – aštuntfinalyje su Gruzijos rinktine J.Mačiulis surengė įspūdingiausią savo karjeros pasirodymą. Tačiau J.Kazlauskas šmaikštavo, kad geriau J.Mačiulio pernelyg negirti.

„Visi sakė, kad silpna grupė, bet iš jos trys komandos pateko į ketvirtfinalį. Turbūt nebuvo toks silpnas tas pogrupis, nes dvi komandos taip sudaužė savo varžovus, kad kibiru nešk“, – po pergalės prieš gruzinus J.Kazlauskas išsakė vieną įsimintiniausių čempionato frazių. Jis norėjo pabrėžti, kad išankstinės prognozės apie silpną D grupę, kurioje žaidė Lietuva, nebuvo teisingos.


Valančiūnas
Valančiūnas

 

„Sakiau, kad reikia žaisti kaip komanda, o šiandien būtent taip ir rungtyniavome, – po pergalės prieš Čekiją J.Valančiūnas prisiminė mėgstamiausią savo frazę: „Žaidėme kaip komanda ir laimėjome kaip komanda“. Panašiai jis kalbėjo ir po laimėto aštuntfinalio prieš gruzinus. – Neapsigynėme, galbūt buvome išsiblaškę ir nežaidėme kaip komanda. Rūbinėje pakalbėjome ir supratome, jog po vieną nieko nepadarysime ir žaidėme kaip komanda.“

„Mums – labai daug, Lietuvai – dar daugiau“, – Paulius Jankūnas nevyniojo į vatą, kai buvo paklaustas, ką Lietuvos rinktinei reiškia pergalė prieš italus ketvirtfinalyje.

„Visada mes stengiamės ir niekas mums to prikišti negali“, – po pergalės ketvirtfinalyje prieš Italiją J.Kazlauskas pabrėžė, kad jo auklėtiniai niekada nepasiduoda.

„Silpniausia vieta – psichologija“, – prieš pusfinalio mačą su Serbija žurnalistai J.Kazlausko paklausė, kokia yra silpniausia Milošo Teodosičiaus žaidimo pusė. Treneris, kuris serbą treniravo, kai dirbo Maskvos CSKA, kurį laiką patylėjo, o tada nukirto. Panašu, kad jis buvo teisus. M.Teodosičius rungtynėse su lietuviais lemiamu momentu suklydo.

„Tiek ketvirtfinalyje, tiek pusfinalyje varžovai mus pranoko sudėtimis, bet ne širdimi“, – po pergalės prieš Serbiją pusfinalyje M.Kuzminskas pabrėžė, kas Lietuvos rinktinę vedė į finalą.

„Galėčiau ir pajuokauti, bet po to prirašysite (Juokiasi). Aš jau buvau keturiose olimpiadose – neinu į atidarymus iš uždarymus. Sabonis sako, kad jam nusibodo tie finalai. Visi suranda kažką (Juokiasi)“, – po laimėto pusfinalio J.Kazlauskas nepraleido progos pajuokauti apie patekimą į finalą bei iškovotą bilietą į 2016 metų Rio de Žaneiro olimpines žaidynes.

„Pasveikino su patekimu į pusfinalį ir pasakė, kad antradienį turiu būti Malagoje. Kai laimėjome pusfinalyje, leido atvykti trečiadienį – savotiška premija (Šypsosi)“, – po patekimo į finalą M.Kuzminskas išskirtiniame interviu su Krepsinis.net atskleidė, kokios žinutės sulaukė iš savo trenerio Malagos „Unicaja“ komandoje Joano Plazos.

„Galbūt pradžioje atsirado jaudulys, galbūt dar kažkas. Jeigu žinočiau visą psichologiją, būčiau Dievas, bet dabar tik treneris“, – J.Kazlauskas po pralaimėto finalo pripažino, kad tėra treneris ir visko žinoti negali.

„Jeigu kalbėti apie visą turnyrą, mums labai trūksta kūrėjų ant perimetro. Tai yra didžiausia problema šiuo metu. Reikia, kad kažkas aštrintų, sukurtų kitiems progas, nes dabar kai kurie žaidėjai tai daro per jėgą. Tam pačiam Jonui, kad sukurtų geresnes pozicijas. Trūksta perimetro žaidėjų. Mantas gavo pernelyg didelį krūvį. Iš to visko susideda kitokie sprendimai mačo metu“, – tuo pačiu J.Kazlauskas prakalbo apie tai, apie ką kalbėjo pastaruosius keletą metų, kai stovi prie Lietuvos rinktinės vyriausiojo trenerio vairo. Specialistas mano, talentingų perimetro krepšininkų stygius yra viena didžiausių Lietuvos krepšinio problemų.

„Jei prieš čempionatą kas būtų pasiūlęs imti sidabrą ir nevažiuoti žaisti, turbūt tą ir būtume padarę (Juokiasi)“, – po Lietuvos rinktinės sutikimo Vilniuje Robertas Javtokas pripažino, kad liūdėti dėl iškovoto sidabro Europos čempionate negalima.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų