futbolo.tv nuotr.

futbolo.tv nuotr.

Giedrius Kvedaras (Kauno „Stumbras“). Kauniečių vartai neliko „sausi“ - G.Kvedarui įmušė „Klaipėdos granito“ puolėjas Deividas Lukošius. Bet įmušė iš kelių metrų, o be vartininko parodyto stebuklo „sausa“ šįsyk garantuotai būtų likusi „Stumbro“ taškų sąskaita. Per teisėjo pridėtą laiką G.Kvedaras atrėmė ne tik Jegoro Potapovo muštą 11 metrų baudinį, bet ir - neįtikėtinu būdu - pakartotinį Tito Vitukyno smūgį iš arti. Kauno komanda, paskutinį ketvirtį valandos žaidusi be iš aikštės pašalinto Mohamedo Djabrailovo, atsilaikė - 1:1.

Andro Švrljuga (Vilniaus „Žalgiris“). Nors buvo galima tikėtis, kad dvikovoje su kamuolį kontroliuoti mėgstančia bei mokančia Marijampolės „Sūduva“ net ir „Žalgiriui“ gali tekti skirti daugiau dėmesio gynybai, nieko panašaus neįvyko – čempionai visas rungtynes volavo varžovų barikadas, o krašto gynėjai A.Švrljuga ir Donovanas Slijngardas daugiau laiko leido svetimoje, ne savo aikštės pusėje. A.Švrljuga 3:0 laimėtame mūšyje vėl rodė patraukliausią savo repertuaro dalį – agresyviai raižė aikštės kraštą, dalijo perdavimus, o dvikovos pabaigoje ir pats galėjo įmušti.

Edvardas Gaurilovas („Trakai“). Riterių treneris Valdas Urbonas rungtynėse Kauno „Spyriu“ eksperimentavo – po ilgos kelionės ir Lietuvos jaunimo rinktinės kovų poilsio gavo vidurio gynėjas Justinas Januševskis, o jo vietą užėmė krašte dažniau žaisdavęs E.Gaurilovas. Pirmajame kėlinyje jis rungtyniavo su Linu Klimavičiumi, po pertraukos – su Nikolozu Apakidze. Vidurio gynėjų žaidimu V.Urbonas iš esmės liko patenkintas, „Trakai“ nepraleido ir iškovojo triuškinamą pergalę 5:0.

Semiras Kerla („Žalgiris“). Šįkart – be Deivido Šembero greta. Kartu su bosniu vidurio gynėjų duetą sudarė Georgas Freidgeimas, bet „Sūduvos“ puolimo kokybei ši aplinkybė jokių pranašumų nesuteikė. Marijampoliečiams griauti, o ne kurti teko net tada, kai „Žalgiris“ įgijo gana saugią persvarą, „Sūduvos“ puolimo lyderio Tomo Radzinevičiaus LFF stadiono žibintų šviesoje nebuvo matyti, o S.Kerla, kai kamuolys atsidurdavo jo veiklos zonoje, karaliavo ir ant žemės, ir ore.

Vaidotas Šilėnas („Trakai“). Dar vienerios rungtynės krašto gynėjo, o ne saugo, pozicijoje, dar viena agresyvi pusantros valandos atkarpa varžovų teritorijoje. Riteriai kontroliavo viską – kamuolį, aikštės plotus, žaidimo ritmą ir tempą, o kairysis jų gynėjas turėjo ne vieną galimybę paieškoti laimės varžovų pusėje. Pastaruoju metu retai be įvarčio aikštę paliekantis V.Šilėnas šįkart neįmušė, bet į savo taupyklę įmetė rezultatyvų perdavimą – būtent jis patiekė kamuolį Rokui Stanulevičiui, po kurio šūvio rezultatas tapo 4:0.

Mantas Kuklys („Žalgiris“). Sugrįžimas į „SMScredit.lt A lygą“ po ilgesnės nei dviejų mėnesių pertraukos nusisekė. Vidurio saugas pats šaudė į „Sūduvos“ vartus, dalijo perdavimus Darvydui Šernui, kurių vienas baigėsi įvarčiu. Čempionų treneriui Valdui Dambrauskui liko akcentuoti, kad komandai trūko puikiai aikštę matančio M.Kuklio, o jo sugrįžimas tik parodė, ką šis futbolininkas gali duoti komandai. Tai, kad vilniečių lyderiai išsilaižė traumas prieš lemiamą sezono stadiją – nieko gero nežadantis ženklas lyderių persekiotojams.

Jurijus Mamajevas („Trakai“). Klausimas prieš rungtynes: kiek rezultatyvių perdavimų atliks J.Mamajevas šįkart? Labiausiai tikėtinas atsakymas antroje „SMScredit.lt A lygos“ sezono dalyje – du. Nuo šio standarto „Trakų“ atakų generolas nenukrypo ir susidorojimo su „Spyriu“ akcijoje – J.Mamajevo dovanomis pasimėgavo Artiomas Gurenka bei Nerijus Valskis. Kai statistika tokia, nėra prasmės diskutuoti, gerai ar blogai futbolininkas žaidžia – J.Mamajevas neabejotinai yra vienas labiausiai dominuojančių lygos vidurio saugų.

Aleksandras Byčionokas („Trakai“). Šįsyk V.Urbonas turėjo galimybę mesti į aikštės vidurį visą savo muškietininkų ketvertą, taršiusį varžovus pirmoje sezono dalyje – J.Mamajevą, Artiomą Gurenką, Eugeną Zasavitchi ir A.Byčionoką. Abu baltarusiai – A.Gurenka ir A.Byčionokas – įmušė, o pastarasis vulkano energija ypač pratrūko sužaidus maždaug pusvalandį, kai pasiuntė kamuolį į tinklą bei praėjus vos kelioms dešimtims sekundžių sudrebino „Spyrio“ vartų konstrukciją.

Pavle Sušičius („Klaipėdos granitas“). Faktas, kad serbas šįkart iš puolimo smaigalio buvo perkeltas į kairįjį kraštą, visiškai neturėtų trikdyti uostamiesčio komandos gerbėjų. P.Sušičius padarė viską, kad klaipėdiečiai įveiktų „Stumbrą“. D.Lukošius įmušė po tobulo legionieriaus perdavimo, panašų vėliau gavo, bet proga nepasinaudojo Gediminas Kruša, o 11 metrų baudinį rungtynių pabaigoje irgi uždirbo P.Sušičius. Jis padarė viską, kad „Klaipėdos granitas“ laimėtų. G.Kvedaras – viską, kad to neatsitiktų.

Povilas Krasnovskis (Utenos „Utenis“). Pergalių badas numalšintas – du tikslūs P.Krasnovskio smūgiai dvikovoje su „Šiauliais“ leido Aukštaitijos futbolininkams laimėti 2:0. Pirmą kartą per tris mėnesius ir devynerias pastarąsias rungtynes. Optimalaus varianto puolėjo pozicijoje desperatiškai ieškantis „Utenio“ treneris Mindaugas Čepas šįkart, atrodo, nesuklydo. O mums lieka prisiminti, kad P.Krasnovskio įvarčiai Utenos komandai šį sezoną atneša jau trečią pergalę – gegužę buvo laimėtos dvikovos su „Sūduva“ ir „Trakais“.

Darvydas Šernas („Žalgiris“). Įmušė dukart. Galėjo tai padaryti keturis ar penkis sykius. Įprasta istorija – panašų vaizdą matėme ir identišką statistiką fiksuojame jau trečią kartą šį sezoną. Per šešerias rungtynes, kuriose „SMScredit.lt A lygoje“ vilkėjo „Žalgirio“ marškinėlius, D.Šernas įmušė tiek pat įvarčių. Žinant, kad ši komanda taip pat turi Liną Pilibaitį ir Elivelto, o aikštėje įprastai sunku rasti futbolininką, kuris nemokėtų pasiųsti kamuolio į vartus, abejonių nelieka: vilniečiai sezono pabaigoje bus rimto kalibro naikinamoji jėga.