Kalnietis Edvardas Blaževičius, Fotodiena.lt

Kalnietis Edvardas Blaževičius, Fotodiena.lt


Lietuvos vyrų rinktinė rengiasi svarbiausiam 2015 metų Europos čempionato mūšiui kol kas. Jono Kazlausko auklėtiniai sekmadienį žais aštuntfinalį su Gruzijos rinktine.


Prieš artėjantį mačą Lietuvos rinktinės atakų organizatorius Mantas Kalnietis tikina, kad prieš gruzinus reikia išnaudoti didžiausią savo rezervą – greitą žaidimą.


„Labai gerai, kad žaidėme ne šiandien. Sunki buvo grupė, po kelionės buvome pavargę. Šiandien pasimankštinome ir esame patenkinti dėl to“, – į klausimą, ar į naudą išėjo laisva diena iki aštuntfinalio, atsakė M.Kalnietis.


– Kokia jūsų nuomonė apie Gruzijos rinktinę?


– Aštuntfinaliai šiandien parodė, kad yra stiprių komandų ir visos tikrai moka žaisti. Tuo įsitikinome jau grupės etape. Žinoma, kad grėsmingi tie varžovai, bet manau, kad esame pajėgūs ir mėginsime aikštelėje tai įrodyti.


– Kokia paties nuomonė apie Lietuvos rinktinę po rungtynių su Čekija?


– Stengiamės apie tai nebegalvoti. Kad ir kaip buvo sunku, įvykdėme tikslą – buvome pirmi. Norisi kažkokių teigiamų emocijų. Turime gerų dalykų savo žaidime ir norisi juos paversti dar geresniais.


– Treneris minėjo, kad žaisite greičiau. Jums greitesnis krepšinis malonesnis?


– Tikrai taip. Rungtynės su čekais parodė, kad po geros gynybos greitai užbėgę pridarydavome jiems problemų. Manome, kad tikrai pernelyg mažai išnaudojame savo greitą puolimą. Mūsų žaidimas pernelyg statiškas, tad greitas puolimas yra mūsų pagrindinis rezervas.


– Galima teigti, kad pagal pavardes gruzinai yra stipriausi varžovai?


– Net nežinau. Taip, pagal pavardes jie atrodo gerai, bet jie yra priklausomi nuo 6–7 žaidėjų. Stengsimės pasinaudoti ilgesniu suoliuku ir juos išvarginti. Sunku pasakyti, ar jie pajėgiausi. Mums tikrai buvo ką veikti grupės etape, bus tikrai ką veikti ir su Gruzija.


– Aštuntfinalis prideda papildomo psichologinio spaudimo?


– Žinoma, tai ne tos rungtynės, kur tu galėsi pasitaisyti. Tačiau mūsų komandoje yra kažkiek žmonių, kurie tokiose situacijose buvę, todėl visi su tuo susitvarko.

uj

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų