Kalnietis Edvardas Blaževičius, Fotodiena.lt

Kalnietis Edvardas Blaževičius, Fotodiena.lt


Lietuvos vyrų rinktinės po laisvadienio lauks varžovas, kuris žaidimo stiliumi yra gana panašus į trečiajame D grupės etapo ture netikėtai nuskriaudusią Belgijos rinktinę. Komandos įžaidėjas Mantas Kalnietis pripažįsta, kad susitikime su Estijos rinktine gintis reikia kitaip.

„Vėlgi Jonui buvo sunku išeiti ant tų žmonių, kurie pataiko. Jis padeda „du prieš du“ situacijose, tačiau jeigu jo žmogus yra geras metikas, jam sunku suspėti prie jo grįžti. Mums galbūt reikėtų labiau keistis ginamaisiais. Tačiau treneriai geriau pasakys, ką reikia daryti. Tokių situacijų, žinoma, reikia vengti“, – apie problemas gynyboje prieš belgus ir kaip reikia žaisti su estais kalbėjo M.Kalnietis.


– Kokios galima tikėtis Lietuvos rinktinės rytojaus rungtynėse?


– Tikiuosi supykusios ant savęs ir norinčios parodyti, kad mes nesame tokie, kokie buvome vakar.


– Spėjote susitaikyti su pralaimėjimu belgams?


– Tai jau yra istorija. Nesmagu, kad taip nutiko prieš laisvą dieną, bet yra kaip yra. Galvojame toliau, ką galime pakeisti.


– Pačiam tai buvo istorinės rungtynės – pagerinote rezultatyvių perdavimų rekordą.


– Kokios istorinės. Pralaimėjome ir ne tame esmė. Pralaimėjome kaip komanda. Dabar reikia rasti išeitį, kad daugiau tai nepasikartotų.


– Galbūt tas pralaimėjimas išeis į naudą?


– Reikia tikėtis, kad taip bus. Buvo stiprus sukrėtimas.


– Kokie svarbiausi akcentai prieš rytojaus rungtynes ir koks yra varžovas?


– Pernelyg dar neanalizavome jų. Šiandien analizavome tai, ką darėme blogai vakar. Klaidų buvo labai daug. Su jų žaidimu susipažinsime rytoj. Tai turėtų būti panaši rinktinė, kaip ir latvių. Jie neturi vidurio puolėjų, kurie galėtų centruoti. Jie labiau remiasi mažiukais, kamuolio atmetimais jiems ir tritaškiais.


– Galima tikėtis panašaus žaidimo braižo, kaip rungtynėse su belgais?


– Žinoma, mūsų stiprybė po krepšiu. Tačiau pasikartosiu, kad tai neturi būti užprogramuota: Jonas žaidžia, o visi kiti stovi. Turi būti įvairesnis krepšinis. Žinoma, kai turi tokį žmogų, kurį sunkiai kas uždengia vienas prieš vieną, turi jį maitinti kamuoliais ir tikėtis iš jo naudos.


– Ką reikėtų kitaip daryti gynyboje, lyginant su rungtynėmis prieš Belgiją?


– Vėlgi Jonui buvo sunku išeiti ant tų žmonių, kurie pataiko. Jis padeda „du prieš du“ situacijose, tačiau jeigu jo žmogus yra geras metikas, jam sunku prie jo prišokti. Mums galbūt reikėtų labiau keistis ginamaisiais. Tačiau treneriai geriau pasakys, ką reikia daryti. Tokių situacijų, žinoma, reikia vengti.


– Kokia atmosfera komandoje dabar?


– Kaip ir sakėte, norėtųsi, kad visas tas blogumas praeitų greičiau. Jis dingsta treniruojantis. Reikia suprasti, kad nieko tokio blogo neįvyko.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų